Tworzenie grafiki wyzwanie część #5 Grafika Wektorowa

in polish •  last year

123.jpg

Na czym polega?


Jest to rodzaj grafiki który posiada bardzo pożądaną przez grafików cechę, jego elementy nie są zapisywane jako piksele o danych kolorach , lecz sa to matematycznie zdefiniowane kształty dzięki czemu obraz jest w stanie być skalowany do woli przez zachowanie tego samego wzoru z powiększonymi wartościami.

Wykorzystanie


Taki rodzaj grafiki dzięki możliwości i łatwości stosowania jest najczęściej i najbardziej lubianą formą grafiki przez łatwość obróbki. Grafika przez swoje możliwości skalowania jest najczęściej wykorzystywana do tworzenia log , opakowań produktów oraz symboli graficznych.

Dlaczego


Grafika wektorowa tak bardzo dominuje nad rastrową? Grafika rastrowa jest prymitywna kolory są rozpoznawane jako prostokątna siatka, która jest trudna do skalowania w przeciwieństwie do grafiki rastrowej w której krawędzie pozostają takie same po skalowaniu.

RASTERWEKTORDodatkowe informacje


Planuje urozmaicić trochę serie i stworzyłem nowe logo dla serii :)

źródło obrazu: http://blog.racymind.pl/design/raster-vs-wektor/
Pozdrawiam Autor

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Nie no błagam, powiedz że to logo serii to żart

·

Według mnie jest urocze, przypomina napisy w 3D z worda jakie robiło się na informatyce w podstawówce do planów lekcji :)

·

Logo ma być charakterystyczne czytelne oraz nie powinno posiadać wielu szczegółów. Ale dziękuje za aktywność , postaram się stworzyć lepsze w najbliższym czasie.

·
·

ok, uściślijmy, chodzi mi o grafikę która jest na początku tego wpisu.
Jest charakterystyczne