Memento mori, czyli pierwsze wrażenia po "Tylko nie mów nikomu"

in #polish3 years ago

Od wczoraj wszelkie rekordy bije film "Tylko nie mów nikomu" dostępny bezpłatnie dla wszystkich w serwisie Youtube. O czym jest ten film - zobaczcie sami a ten wpis nie jest jego recenzją. Jest w pewnym sensie przestrogą przed tym, aby nie wykonywać pochopnych decyzji.

1.jpg

Źródło

Nastroje ludzi po prelekcji tego materiału są, można rzecz iście rewolucyjne. Nic, tylko złapać za widły, grabie, siekiery i kosy bojowe (kosy na sztorc) i wymierzyć sprawiedliwość własnymi rękami. Zapewne wielu będzie chciało tak zrobić ale nie warto tak postępować.

Nie niszczcie budynków sakralnych

Budynki sakralne to tylko budowle, które nic w tej sytuacji nie mogły zrobić i malując coś na tego typu obiektach nie pomagacie w żaden sposób tylko jeszcze dodatkowo szkodzicie. Raz, że można za takie coś trafić do więzienia na mocy KK artykuł 288 to jeszcze jakby nie patrząc niszczycie obiekty kulturalne i turystyczne. Ja, jako osoba lubiąca zwiedzać budynki, owszem stare i opuszczone to jednak czasami lubię zawiesić oko na kilkuset letniej katedrze czy innym kościele.

2.jpg

Źródło

Zapewne wiele osób będzie miało chęć wzięcia farby i napisania czy też namalowania różnych dziwnych rzeczy na murach kościołów w celu wyładowania swojej złości, ale naprawdę nie warto tego robić. Dużo lepszym rozwiązaniem jest nagłaśnianie tego problemu gdzie tylko się da.

Nie wszyscy są winni

Istnieje taka zasada jak "zbiorowa odpowiedzialność" czyli...

zasada, według której za przewinienie danej osoby odpowiada cała grupa, do której ta osoba należy, i to cała grupa powinna ponieść konsekwencje tego przewinienia

Pamiętajcie o tym, że nie każdy duchowny jest pedofilem i nie atakujcie ludzi, którzy nic złego nie uczynili a znajdują się tylko w grupie, która powinna być wolna od tego typu przestępstw. To nie wina człowieka, że inny człowiek robi źle.

Konfrontujcie ze sobą osoby

Dzisiejszy świat jest tak zwariowany, że wystarczy kogoś oskarżyć o molestowanie, pedofilie, gwałt i ta osoba praktycznie bez wyroku sądu jest automatycznie skreślana. Życie jednak pokazuje, że wiele razy tego typu oskarżenia nie miały żadnych podstaw (więcej w źródłach) i jeśli dana osoba oskarża kogoś o popełnienie czynu niegodnego, to powinno się je ze sobą skonfrontować aby na pewno upewnić się, że oskarżenia są słuszne. Taką konfrontację powinni obserwować psychologowie i w trakcie takiej "rozmowy" można się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć. Przypominam tylko, że w Polsce obowiązuje zasada domniemania niewinności.

Czy jestem zszokowany?

Czy jestem zszokowany po tym filmie? Zapewne wiele osób to zdziwi ale... nie. Dlaczego? Ponieważ kościół tworzą ludzie, a ludzie jak wiadomo mają skłonności do popełniania przestępstw różnego kalibru. Wiele osób myśli, że księża to są osoby o krystalicznie czystym sercu... nie, nie są co dobitnie zostało pokazane.

3.jpg

Źródło

Ze swojej strony z całego serca POTĘPIAM wszelkie przestępstwa nie zależnie od tego, czy popełnił je rolnik, sędzia, prezydent czy też papież. Każdy jest równy wedle prawa a wedle religii również i Boga. Czy jestem zdziwiony, że jest to zjawisko ukrywane? Również nie, gdyż są pewne grupy zawodowe, gdzie każdy na każdego coś ma.

Źródła

Film "Tylko nie mów nikomu". Zalecany od 18+
Definicja słowa "odpowiedzialność zbiorowa

Przykłady niesłusznych oskarżeń

https://www.dailymail.co.uk/news/article-6996829/Good-Samaritan-says-woman-accused-assaulting-fixing-car-up.html
https://gazetalubuska.pl/kobieta-z-lesniowa-wielkiego-odpowie-przed-sadem-za-klamstwo-w-sprawie-gwaltu/ar/7846113
https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/wielka-brytania-26-latka-oskarzyla-zolnierza-o-gwalt-klamala/f22wknc

Wsparcie

Podobało się? Obserwuj i wspieraj!

Sort:  

!tipuvote 0.3 hide

Coin Marketplace

STEEM 0.26
TRX 0.07
JST 0.033
BTC 23963.46
ETH 1769.81
USDT 1.00
SBD 3.28