Co tam bezpieczeństwo, fotka ważniejsza

in #polish3 years ago

Media społecznościowe to dobra rzecz - można wymieniać się informacjami, rozmawiać ze znajomymi, dowiadywać się o ciekawych wydarzeniach jednak co za dużo, to nie zdrowo. Ostatnio widzę niebezpieczny trend tworzenia tak zwanych InstaStories podczas jazdy samochodem.

2.jpg

Źródło

Przykład takiego zachowania:

Aby zrobić coś takiego, należy:

  • uruchomić Instagram
  • wykonać nagranie
  • wybrać odpowiedni filtr
  • opublikować

Czyli zamiast skupiać się na jeździe bawimy się telefonem tylko po to aby pochwalić się, że jedziemy samochodem z maluchem i mamy całkowicie wywalone na bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale i naszej pociechy. Nie jest to przypadek odosobniony wśród moich znajomych - od czasu do czasu trafiają się tego typu perełki, gdzie zamiast patrzeć na drogę patrzy się na telefon. Zastanawiający jest fakt, że takie akcje widuję tylko u kobiet. Może faceci też tak robią tylko się nie chwalą?

1.jpg

Źródło

Taka mała porada ode mnie - jeśli naprawdę musisz się czymś pochwalić podczas jazdy samochodem, to daj telefon pasażerowi i niech on wykona całą operacje. Jeśli jedziesz sama to nie rób tego gdyż bezpieczeństwo twoje i innych uczestników drogi jest ważniejsze od jakiegoś InstaStories o którym wszyscy twoi znajomi zapomną po 10 minutach. Wiem, że dzisiejszy świat wymaga od nas, abyśmy się dzielili wszystkim i natychmiast - serio, to głupota. A gdyby tak doszło do wypadku, też byś wrzuciła to na Instagrama? Raczej nie.

Źródło

Instagram, własne.

Wsparcie

Podobało się? Obserwuj i wspieraj!

Sort:  

Niestety, żyjemy w czasach gdzie nawet nasze śniadanie musi zobaczyć cały świat

Posted using Partiko Android

Twój post został wsparty przeze mnie głosem @mmmmkkkk311 w ramach #perpetuummobile Gratulacje :)

Dzięki! 😁

Posted using Partiko Android

Dlatego ja komórki nawet z torebki nie wyjmuję. Jeśli ktoś dzwoni, co słyszę, to oddzwaniam po zatrzymaniu się jeśli jest gdzie. Albo po dojechaniu na miejsce.

Coin Marketplace

STEEM 0.25
TRX 0.07
JST 0.033
BTC 23125.57
ETH 1706.14
USDT 1.00
SBD 3.20