Wyzwanie – 119 filmów na 2019 #019

in #polish3 years ago

Avengers: Koniec gry (Avengers: Endgame) 2019

MV5BMTc5MDE2ODcwNV5BMl5BanBnXkFtZTgwMzI2NzQ2NzM@._V1_.jpg

Co można napisać o filmie, o którym już przed pierwszym seansem było wiadomo, że bić będzie wszelkie możliwe rekordy popularności? Avengers Endgame (wydaje mi się, że polska wersja tytułu nie oddaje w pełni efektu zamierzonego przez twórców) na pewno jest przykładem wzorcowego blockbustera - scen powalających swoją epickością jest tu co niemiara a dodatkową wartością jest mnóstwo smaczków dla fanów kinowego Marvela. Po ekranie prześlizgują się niekiedy nawet zapomniani już bohaterowie, których mogliśmy oglądać we wcześniejszych odsłonach cyklu. Czasami, tak jak w przypadku Kaczora Howarda, widzimy ich jedynie przez chwilę, innym razem maję do spełnienia swoją rolę (Howard Stark!).

avengers-endgame-vfx-5.jpg

Dla mnie natomiast ten film jest pożegnaniem z herosami, z którymi przez ostatnie lata zdążyłem się zaprzyjaźnić. I to pożegnaniem stonowanym, wręcz intymnym, czyli czymś, z czym rzadko mamy do czynienia w naładowanym akcją kinie superbohaterskim. Sceny Starka z córką, czy pożegnanie Kapitana Ameryki ze swoimi sidekickami to przykład, w którym kierunku może pójść Marvel, by nie zacząć zjadać swego ogona i nie opierać się tylko i wyłącznie na okładaniu mordy kolejnemu złoczyńcy.

Teraz pozostało czekać na epilog tej historii w postaci nowego Spider-mana, który za chwilę zagości w kinach. A później? Kto wie...

Moja ocena 9/10.

Sort:  

Congratulations @dexxx30! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You distributed more than 1000 upvotes. Your next target is to reach 1250 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Coin Marketplace

STEEM 0.22
TRX 0.06
JST 0.027
BTC 19261.36
ETH 1307.67
USDT 1.00
SBD 2.44