PODŁOŚĆ! AK zrównana z UPA. Polacy walczący o Lwów w 1918 to „zaborcy”. KONTRAPUNKT 2019

in polish •  3 months ago 

Hej #Szczecin - Za publiczne-miejskie pieniądze przeznaczone na KONTRAPUNKT - Przegląd Teatrów Małych Form widz dowiaduje się, że Bandera wcale nie odpowiadał za mordy na Polakach, że jego pomniki nie wiążą się z kultem jego postaci (zarówno dla Ukraińców jak i dla Polaków! Sic!).
Dowiadujemy się, że Polacy w 1918 odebrali Ukraińcom niepodległość, że we Lwowie byli zaborcami. Rozumiecie - polskie dzieci, Orlęta Lwowskie, w polskim teatrze zostały nazwane "zaborcami"...
Dowiadujemy się, że działania Armii Krajowej na Wołyniu (broniącej polskiej ludności) były w sumie tym samym co działania UPA i OUN. Dowiadujemy się, że pracujące w Polsce Ukrainki są gwałcone przez krwiożerczych Polaków.
Dowiadujemy się, że Polacy ramię w ramię z Ukraińcami dokonywali mordów na Żydach (oczywiście wspomniano o Jedwabnem).

Wyszedłem w chwili kiedy aktorka stwierdziła, że po obejrzeniu wczoraj pewnego filmu należy pewną „grupę zawodową” wysłać rakietą w kosmos.
W trakcie spektaklu przekazano widowni portret Bandery (aktorka stwierdziła, ze w sumie to był on Polakiem) - portret zniknął.

Im więcej walenia w Polsce i Polaków tym większe oklaski? Nic tylko trzeba zacytować Mazurka: „Głupsi od dziennikarzy są tylko aktorzy”.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!