Serialowo #4 Orphan Black

in polish •  11 months ago 

Orphan Black


Twórcy serialu: John Fawcett, Graeme Manson

Obsada: Tatiana Maslany, Dylan Bruce, Jordan Gavaris, Kevin Hanchard.

orphan_black.jpg

Serial można zaliczyć do kilku kategorii, znajdziemy w nim trochę z thrillera, sensacji, akcji, fantasy, Sci-Fi, miejscami nawet trochę dramatu oraz komedii.

Główna bohaterka serialu to Sarah, młoda zbuntowana dziewczyna, próbuje ułożyć sobie życie na nowo, pragnie odzyskać dziecko i uciec gdzieś daleko. Niestety życie jej tego nie ułatwia.

W rolę Sary wciela się bardzo utalentowana aktorka Tatiana Maslany. Mająca już na swoim koncie kilka sukcesów, zagrała m.in. w „I że Cię nie opuszczę” z 2012r. czy „Druga strona” z 2016r.. Znalazła się także w pierwszej 10 rankingu „Młode gwiazdy jutra” czyli najbardziej obiecujący aktorzy młodego pokolenia.

Sam serial ma w sobie coś co zachęca do oglądania kolejnego odcinak bez przerwy na oddech. Często równolegle toczy się kilka wątków które w różny sposób są ze sobą połączone. Szybka i zwrotna akcja zaskakuje z każdą minutą. Jest też kilka przerywników, śmiesznych akcji które jakby chwilowo odprężają powstałe napięcie.

Sceny kręcone są w różnorakiej scenerii począwszy od upalnych dni po mroźne zimy. W USA, Anglii oraz Islandii. W amerykańskich drapaczach chmur, slamsach, chatkach w lesie czy luksusowej willi na prywatnej wyspie.

Długo przymierzałem się do obejrzenia tego serialu, gdy przeczytałem opis pierwszego odcinka od razu na myśl przyszedł mi film z 1995r. z Sandrą Bullock pod tytułem „System”. Chociaż sam film widziałem dość dawno temu, ale pamiętam go jako dobre kino. Serial jakoś mnie nie przyciągał. Po pierwszym odcinku mógłbym powiedzieć, że jest to fabuła odwrócona o 180 stopni co do filmu. Zacząłem oglądać drugi, trzeci, czwarty odcinek. Dopiero wtedy zrozumiałem, że chodzi tu o coś całkiem innego, serial robił się coraz ciekawszy i tak aż do końca czwartego sezonu, który zamyka całą serię. Dlatego też zachęcam do zobaczenia przynajmniej pierwszego sezonu zanim odpuścicie. Po pierwszych odcinkach niektórym może wydawać się nudny.

Teraz aby zachęcić Was bardziej do oglądania opiszę wam kilka minut pierwszego odcinka, nie będą to żadne spoilerki więc można spokojnie czytać. Będzie to tylko wprowadzenie do całego serialu.

Sara wraca do miasta w którym zostawiła swoją kilkuletnią córkę, na dworcu widzi kobietę, która stoi do niej tyłem. Ściąga buty, rozbiera marynarkę, wszystko zostawia wraz z torebką ułożone na ziemi. Sara podchodzi do niej, w tle słychać nadjeżdżający pociąg. W pewnym momencie kobieta odwraca się na chwilę, rusza w kierunku szyn i skacze pod pociąg. Zszokowana Sara właśnie zobaczyła swojego sobowtóra. Długo się nie zastanawiając zabiera torebkę i ucieka. Z dokumentów dowiaduje się kim była owa kobieta i gdzie mieszka. Postanawia przejąć jej tożsamość, okraść i uciec z córką. Sprawy jednak się komplikują gdy wraca chłopak samobójczyni. A cały serial zaczyna nabierać tempa, gdy na oczach głównej bohaterki zostaje zastrzelona kobieta która wygląda tak samo jak ona.
W tym momencie zaczyna się robić bardzo ciekawie, więcej nie napiszę, zachęcam do oglądania.

Miłego oglądania.

Trailer:

Serial dostępny na platformie Netflix, ma cztery sezony po 10 odcinków.

Foto: http://www.denofgeek.com/tv/27662/casting-news-for-orphan-black-season-2
Trailer: Youtube

Ocena serialu 7/10

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Nie za wiele słyszałem o tym serialu, ale może warto by się nim zainteresować.

Gorąco polecam, warto zobaczyć.

Wrzucę na listę i będzie czekał w kolejce.
Za dużo tego , oj za dużo hehehe