Cześć, jestem Neo miiiiiiał.

in polish •  2 years ago 

Cześć steemowicze, jestem Neo.

Urodziłem się 19 listopada 2017r. i od 2 tygodni jestem z moją nową rodziną, która od pierwszego spotkania mnie pokochała.


neo1.jpg

Gdy nowa rodzinka zabierała mnie do domu dowiedziała się, że jestem kotką, a że byłem jeszcze bardzo malutki ciężko było to na 100% sprawdzić. Co za tym idzie nazwano mnie Lili. Świat się przewrócił do góry nogami po wizycie u weterynarza. Pani doktor oglądając mnie powiedziała jedno zdanie, które zaważyło o zmianie imienia.
"Ooooo to jest kocurek dwujajeczny :)"
Po kilku sekundach ciszy, rodzinka postanowiła, że i tak zostanę u nich. I dali mi nowe imię Neo.

neo3.jpg

Jak już znacie historię mojego imienia, opowiem trochę o sobie.
Jestem kotem rasy Pers, o białym umaszczeniu. W 1903r. uważano takie kotki za najczystszą rasę. Na początku uznawate były tylko te o niebieskich oczkach, dopiero w późniejszym okresie, po skrzyżowaniu z innym umaszczeniem te o pomarańczowym lub dwukolorowym kolorze oczek. Ja mam pomarańczowe lekko przechodzące w brązowe, w nocy podobno świecą się na zielono.

neo2.jpg

Wielu twierdzi, że kotki perskie mają umiarkowany temperament, są spokojne i ciche. Chociaż ja taki nie jestem, uwielbiam zabawy i wszędzie mnie pełno. Lubię drażnić innych członków mojej nowej rodzinki, biegam po całym mieszkaniu i często przeglądam się w lustrze. Najbardziej podoba mi się gdy wszyscy śpią, a ja zakradam się pod kołdrę i podgryzam polce u nóg lub rąk. :)

neo4.jpg

Koty o białym umaszczeniu mogą mieć wrodzone wady słuchu, ale ja słyszę i to całkiem dobrze. Jak mój Pan klaśnie gdy jestem na stole oznacza to, że muszę jak najszybciej z niego znikać. Gdy Pani otworzy lodówkę to wiem, że dostanę coś dobrego do schrupania. Natomiast jak wołają Neo wiem, że chcą się ze mną bawić.

spie.jpg

Gdy zabawy się kończą, a ja jestem już zmęczony wdrapuję się na ręce kogoś z mojej rodzinki aby mnie pogłaskali do snu. Wtedy wiem że mnie kochają i jestem szczęśliwy.

neo0.jpg

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Cat's urine glows under a black light.

Zajebisty kociak, stare odchodzi, nowe przychodzi. Dobra decyzja.

Śliczny kotek! Zapraszam do przeczytania mojego posta o kotkach 😊

Fajny kociak !!!

Jest piękny :)