Płaska Ziemia - bezsensowna teoria ?

in #polish3 years ago (edited)

Witam serdecznie #polish na moim kolejnym wpisie. Na wstępie zaznaczam, że nie jestem wyznawcą tej teorii, jedynie chce ją rozpatrzyć, ze względu iż jest bardzo ciekawa. Doskonale zdaje sobie sprawę, iż ten temat jest bardzo kontrowersyjny, ale zarazem bardzo ciekawy. Zatem prosiłbym Was abyście spróbowali podejść do niego obiektywnie, odkładając na bok wszelkie uprzedzenia i spróbować po przeczytaniu mojego postu, wystawić swoją opinie.

Dokoła nas otacza nas ogrom wszelkiego rodzaju teorii spiskowych, założeń lecz dzisiejsza teoria, nie jest aż tak nowa jak te pozostałe. Niewątpliwie, budzi ona największy sprzeciw. Właśnie dlatego warto przyjrzeć się jej bliżej.

Flat-Earth-Theory-Flat-Earth-Society.jpg

Zdjęcia zrobione przez satelity


NASA twierdzi, że w górnej atmosferze Ziemi orbitują satelity i cyklicznie robią nam zdjęcia. Jednak wszystkie te rzekome zdjęcia satelitów są złożonymi obrazami tworzonymi w Photoshopie !!! Twierdzą, że aby otrzymać wyraźny podgląd na nasza planetę, muszą je przerobić.

Oficjalne zdjęcia pochodzące od NASA

zz1 (2).jpg

Graficy NASA w takich fotografiach umieszczają wszelakie rzeczy i modyfikują je. Przykładem, może być fakt, iż barwy kontynentów czy oceanów ciągle zmieniają barwę. To może dowodzić, że fotografie nie są prawdziwe.

Bardzo popularnym zdjęciem jest ta fotografia

Sami zobaczcie jaki progres zrobiła Ameryka i jak się rozrosła !!!

19782012.jpg

Myślę, że wiarygodność fotografii NASA już sobie wyjaśniliśmy...

Dokumenty Mikołaja Kopernika


Wszyscy znamy naszego rodaka Mikołaja Kopernika, który wstrzymał Słońce ruszył Ziemią. Ale kto z nas czytał jego notatki naukowe albo chociaż o nich słyszał co tam jest napisane. Kopernik stworzył teorię, złożoną z wielu hipotez. Oryginały jego prac nie są dostępne do publicznego wglądu, ponieważ sam Mikołaj napisał w nich, że są to tylko hipotezy i jego teoria, a nie fakty udowodnione.

Page004-PL_Mikołaja_Kopernika_Toruńczyka_O_obrotach_ciał_niebieskich_ksiąg_sześć.jpg

Czy Słońce faktycznie jest oddalone od Ziemi o 149 mln 597 tys. 870 km 691 metrów ?

Przedstawię wam teraz nagranie wykonane z balonu unoszącego się ponad chmurami. Nagranie jest dość popularne, ponieważ może stanowić dowód, że Słońce jest o wiele bliżej ziemi. W 40 sekundzie filmu widać jak Słońce zostawia pod sobą ,,plamę promieni'' a więc Słońce być może jest nad ziemią i do tego jeszcze bardzo blisko !

Zanikanie statków za horyzontem, czyli dowód na kulistość Ziemi

Niestety niektóre nagrania czy zdjęcia zaprzeczają temu stwierdzeniu, z prostej przyczyny. Po pierwsze ludzkie oko nie jest wstanie widzieć tak daleko, żeby zaobserwować różnice. Do tego badania potrzebne są nam urządzenia z optycznym przybliżeniem. Fakt, że po przybliżeniu na statek zauważymy, że jest on niżej ale to sprawa fal, które nie kiedy w oddali potrafią mierzyć kilka a nawet kilkanaście metrów różnicy.

Zobaczcie filmik, w którym widać zjawisko gdzie statek jest oddalony o kilkanaście kilometrów, a jednak nie jest niżej. Cóż morze było wtedy spokojne i fale nie zasłoniły nam statku.

Okej, jeżeli ziemia faktycznie jest płaska to dlaczego widziany księżyc jest często ciemny z jednej strony skoro według teorii płaskiej Ziemi Księżyc świeci własnym światłem?

Jest to bardzo ciekawe, i ciężko odpowiedzieć na takie pytanie. Księżyc jest elementem, który zaprzecza teorii płaskiej ziemi. Przecież raz widzimy jak księżyc jest w pełni a raz jak nie jest. Jednym z twierdzeń płaskiej ziemi jest własnie fakt, że księżyc świeci sam z siebie tak jak słońce.

img_0.jpg

Wizyta na księżycu


Według jednego z założeń teorii płaskiej ziemi jest to że, dokoła ziemi jest firmament, przez który nie da się przedostać. Zatem jakim prawem odbyła się misja na Księżyc Apollo 11 w 1969 roku ? Przecież statek kosmiczny nie mógłby przedostać się przez ,,barierę'', a jednak się przedostał. Znamy zdjęcia z powierzchni Księżyca, więc firmament nie istnieje ? Apollo 11 całkowicie wyklucza i zaprzecza temu założeniu.

Apollo_11.jpg

Podsumowując


Przedstawione tutaj wnioski i stwierdzenia są jedynie obiektywnym rozpatrzeniem na sprawę teorii płaskiej ziemi i nie należy ich brać dosłownie. Nie wiemy, które z założeń teorii płaskiej ziemi jest prawdziwe bo to co logiczne nie zawsze jest prawdziwe. Osobiście nie jestem wyznawcą teorii płaskiej ziemi, lecz jedno wiem na pewno - NASA i inne tego typu instytucje nie mówią nam do końca wszystkiego i kiedyś możemy się zdziwić. Ja jak zawsze zapraszam Was do komentowania i oceniania. Mam nadzieję, że post był ciekawy :)

Materiały wykorzystane w tym poście pochodzą z Google grafika oraz YouTube.

Jeżeli dotrwałeś/aś do końca , dziękuje...

Do zobaczenia !!!

Sort:  

Przykładem, może być fakt, iż barwy kontynentów czy oceanów ciągle zmieniają barwę. To może dowodzić, że fotografie nie są prawdziwe.

Zrób sobie mały eksperyment. Kup aparat cyfrowy za 50zł a Ali i jakąś dobrą lustrzankę za 10k zł. Zobacz jaka jest różnica w odwzorowaniu kolorów. Ba nawet ten sam aparat z innymi ustawieniami ISO, nasycenia barw czy bilansu bieli ( nie znam się na tym dokładnie, sam zawsze lecę na auto :D ) da Ci inne kolory.
Resztę, z tych bzdur ładnie tłumaczy film Scifuna wstawiony przez @nicniezgrublem

NASA i inne tego typu instytucje nie mówią nam do końca wszystkiego i kiedyś możemy się zdziwić.

Mówią wszystko co same wiedzą. Chociaż nie do każdego ta wiedza dociera bo pewnie trudno wszystkim było by to zrozumieć. Tak jak np. ja sam kiedyś czytałem o teorii strun ale mózg zaczął mi się gotować i sobie odpuściłem. Ale to nie znaczy, że ta teoria jest z góry kłamstwem.

Fakt, ale wielkość Ameryki była zupelnie inna niz ta sprzed 35lat.

Tutaj np. postawiłbym na inny kąt robienia tego zdjęcia. nie wspominając o różnych zjawiskach fizycznych, które zmieniają wygląd przedmiotów jak np. refrakcja
I jak dla mnie pisząc coś takiego bronisz tej teorii a niżej odpisujesz @fervi, że dla Ciebie to rozrywka.

Ponieważ to zdjęcie zrobione jest z mozaiki mniejszych zdjęć i NASA nie posiadała materiałów pokrywających 100% powierzchni Ziemi. W filmie, który wkleiłem jest to wyjaśnione.

jedynie chce ją rozpatrzyć, ze względu iż jest bardzo ciekawa

Po tym przestałem czytać tak naprawdę. Jeśli ktoś w XXI wieku uważa teorię płaskiej ziemi za ciekawą lub prawdopodobną, to znaczy, że coś jest z nim nie tak.

Wszystkie bzdurne "argumenty" płaskoziemców zostały wielokrotnie zaorane. Tutaj jest m.in film, który wszystko wyjaśnia.

Jest prostszy sposób.

Jakie korzyści daje ci to, że wierzysz w płaską ziemię - ileś pieniędzy oszczędzasz? 100zł rocznie? 1000zł rocznie?

Serio Ameryce opłaca się zatrudniać miliony żołnierzy, którzy strzegą kraniec dysku? :P

Jakby w międzyczasie wylewali wodę poza krawędź, to mogliby zniwelować wzrost poziomu oceanów z topnienia lodowców.

Co Ty, oni tam wlewają wodę, żeby potwierdzić kolejną teorie spiskowa jaką jest "globalne ocieplenie" :D

No to chyba się opłaca. :D

Osobiście to tylko rozrywkowe :D

Duży błąd. Jak mam stwierdzeń obiektywnych nie brać dosłownie? Jako czytelnik czuję się oszukana.

Zawsze jest mi smutno, gdy w internetach pojecie "teorii" w sensie "wyobraźmy sobie jakieś takie coś i to będzie nasza teoria" jest elegancko mieszane z pojęciami "teoria" i "hipoteza" używanymi we współczesnej nauce i mającymi bardzo konkretne znaczenia w metodzie naukowej.

No cóż, tak sobie myślę, że widocznie ludzie mają jakąś taką potrzebę skandalu, sensacji, spisku ("oszukujo!"). Jak byłam mała, to takie czasopismo wychodziło - "Skandale", wszystko tam było, kosmici, wszyscy święci objawieni, medyczne kurioza, duchy. Teraz w sieci takie kwiaty rosną.

Nie ma to jak zarobić osiem złotych w przeliczeniu ze steem dolara na dosłownym bełkocie niepopartymi dowodami.

STEEMIT - SPOŁECZNOŚCIÓWKA PRZYSZŁOŚCI!

Piszcie co chcecie, wolny kraj, itd.
A ja tam wierzę, że ziemia jest płaska! :)
Pozdrowienia dla Autora, który miał odwagę poruszyć ten temat.

Dziękuje, pozdrawiam :)

Coin Marketplace

STEEM 0.94
TRX 0.13
JST 0.138
BTC 55949.62
ETH 2270.25
BNB 550.11
SBD 7.83