Jak wykonać łóżko w warunkach polowych ? #survival1

in #polish3 years ago (edited)

Witam #polish , w dzisiejszym poście postaram się wam przedstawić metodę na wykonanie bardzo wygodnego łóżka potocznie nazywanego pryczą.
Na samym wstępnie chciałbym zaznaczyć, że tę technikę wykorzystuje się w harcerstwie na obozach harcerskich i spisuje się świetnie.

dsc08393.jpg

Czym jest prycz ?


Prycz to nic innego jak łóżko, które budujemy sami i według własnych ,,zachcianek''. Takie łózka budujemy w namiocie i dana technika wykorzystywana jest w warunkach polowych np. na obozie. Warto zaznaczyć, iż ta konstrukcja zostaje nieruchoma, więc warto się dobrze zastanowić nad miejscem budowy.

Jak należy się przygotować do budowy takiej konstrukcji ?


Na samym początku należy rozplanować wszystkie wymiary i na jaką głębokość chcemy wkopać nóżki takiej pryczy. Do wykonania tej konstrukcji potrzebne nam będą bale o rożnych długościach, sznurek, gwoździe oraz narzędzia: młotek, piła, siekiera, łopata.

Krok 1


Pierwszym krokiem jaki należy wykonać to wykopać cztery dołki na określona głębokość
( osobiście polecam na 40/50 cm ). Należy zwrócić uwagę na to aby każdy dołek miał taką sama głębokość, żeby łózko było proste.

Krok 2


Kolejnym krokiem będzie docięcie i przygotowanie czterech bali drewna, które będą służyć jako nóżki , które włożymy w dołki.

20160711_204835.jpg

Krok 3


Następnie należy dociąć kolejne bale drewna i obić nimi dokoła tak aby powstała taka konstrukcja jak na zdjęciu.

Krok 4


No i ostatnim krokiem jest wykonanie elementu który nas podtrzymuje. Naszym zadaniem jest wyplecenie sznurkiem całej luki. Sposobów jest wiele natomiast osobiście polecam zrobić wzór w kształcie trójkąta. Taka metoda spisuje się najlepiej, dzięki temu jest wygodnie bezpiecznie i konstrukcja jest wytrzymała. Efekt końcowy winien wyglądać tak :

maxresdefault.jpg

Podsumowując


Z własnego doświadczenia wiem, iż warto włożyć trochę pracy i czasu w wykonanie takiej pryczy, ze względu na wysoki komfort i satysfakcje. Osobiście uwielbiam spać na takich konstrukcjach. Takie konstrukcje mogą spisywać się również jako półki, regały i tym podobne rzeczy, więc możliwości jest wiele.

Jeżeli dotrwałeś/aś do końca , dziękuje...

Do zobaczenia !!!

Sort:  

tak naprawdę nie ma potrzeby wkopywać i no można robić wszystko na sznurkach bez używania gwoździ do zbicia stelaża

No można na sznurku jak kto woli :)

Jak sobie pościelesz... :)

Dokładnie tak, tutaj jest to prawdą w 100%, jeżeli słabo sobie zbudujesz- nie licz na to że się wyśpisz ;) Pozdrawiam

Dobry temat, czekam na więcej z gatunku survivalu :)