10 miejsc w Małopolsce, które musisz odwiedzić !

in #polish3 years ago

Witam #polish , w dzisiejszym poście napisze o 10 ciekawych miejscach, które musisz odwiedzić będąc w Małopolsce.
Mieszkam w Małopolsce od urodzenia i śmiało mogę powiedzieć, że to województwo niewątpliwie jest piękną i malowniczą częścią Polski.

Kolejność opisywania miejsc jest przypadkowa i nic nie znaczy.

Kraków - ,,Miasto Królów Polskich''


Nie był bym sobą, gdybym nie wspomniał o Krakowie. Jeżeli jesteś lub planujesz być w pobliżu Krakowa - nie zwlekaj. Według mnie jednym z największych atrakcji w Krakowie to Wawel. Na wawelu mamy wiele atrakcji, możemy zwiedzić Zamek Królewski bądź podziemne krypty, w których spoczywają nasi królowie. W Krakowie warto wybrać się również na Rynek i Barbakan.

Krakow_Wawel_20070920_1299.jpg

Ojców i malownicza panorama


Będąc w Ojcowie możemy odwiedzić Ojcowski Park Narodowy, naprawdę warto bo własnie tam natura potrafi nas pozytywnie zaskoczyć. Ciekawym obiektem do zwiedzenia jest Zamek Ojcowski, na którym nagrywano Janosika. Nie można również zapomnieć o słynnej Maczudze Herkulesa. W Ojcowie jest co zwiedzać, warto wybrać się tam na spacer z rodziną.

ojcowski-national-park.jpg

Bochnia i jej zjawiskowe podziemie


Kolejnym niesamowitym miejscem jest Bochnia a konkretnie kopalnia w Bochni. Zwiedzając wnętrza kopalni oddychamy zdrowym powietrzem i oglądamy piękną konstrukcje i technikę zachowana na każdym kroku. Sam osobiście spędziłem noc w tej kopalni, warto dowiedzieć się czy nadal jest taka możliwość.

Salt-mine-krakow-green-lake-under-the-earth.jpg

Oświecim - Auschwitz


Warto zwiedzić i zobaczyć to wszystko ,,na żywo''. Polecam wybrać opcje z przewodnikiem. Osobiście, kiedy zwiedzałem to miejsce to towarzyszyły mi wielkie emocje...

auschwitz-627908_960_720.jpg

Zakopane - mnóstwo atrakcji


Zakopane to świetne miejsce do spędzenia tam wakacji czy ferii. W Zakopanym warto zobaczyć Morskie Oko, które robi ogromne wrażenie. Kolejną atrakcją jest Giewont, który nie należy do najłatwiejszych szczytów ale warto wyjść, ponieważ ze szczytu widać przepiękna panoramę Zakopanego wśród gór. Warto również wybrać się do Tatrzańskiego Parku Narodowego, który słynie z pięknej panoramy.

buried-2323162_960_720.jpg

Limanowa i jej krajobraz

Osobiście polecam wybrać się do Limanowej ze względu na przepiękny krajobraz, cisze i spokój. Warto wybrać się na ,,Miejską Górę'' i zobaczyć Krzyż, który jest ikoną Limanowej. Dzięki ciszy i spokoju, można zaobserwować naturę i panoramę. Świetna okazja do ,,wylogowania się'' i spędzenia czasu z przyrodą.

Limanowa,_krzyż_milenijny_na_Miejskiej_Górze_-_Limanowa,_millenium_cross_on_the_top_of_the_mountain_._-_panoramio.jpg

Tarnów i okolice

Nie można zapominać o Tarnowie - mieście, które jest warte uwagi. Tarnów może pochwalić się pięknym rynkiem i starym miastem, a również świetna lokalizacją. Obok Tarnowa przepływa piękna rzeka Dunajec. W Tarnowie jest mnóstwo budynków bogatych o styl gotycki.

Tarnow_Rynek_20080708_4153.jpg

Krynica- Zdrój - centrum zdrowia

Miejscem, które musisz odwiedzić to Krynica- Zdrój. Jest to miasteczko, w którym panuje niezwykle ciepła atmosfera i wspaniały klimat. Nie brakuje miejsc gdzie można odpocząć i ,,naładować bateryjki''. Warto wybrać się do pijalni, gdzie oferują nam wszelkiego rodzaju wodę ze źródeł. Świetnym miejscem jest również Góra Parkowa, można spacerować alejkami aż na samą górę. Na samym szczycie są dla was przygotowane niespodzianki. Osobiście polecam Krynice- Zdrój z całego serca, kocham tą lokalizacje i uwielbiam ją odwiedzać.

pobrane.jpg

Olkusz i jego bogata historia

Olkusz to miasto, które warto wybrać ze względu na ciekawa historie i etapy ewolucji tej lokalizacji. Będąc w okolicach Olkusza warto odwiedzić Zamek w Rabsztynie, który jest świetną atrakcją. Olkusz może pochwalić się świetnym rynkiem oraz budownictwem. To tutaj już w średniowieczu rozwinęło się górnictwo, więc można spotkać sporo punktów związanych z górnictwem.

olkusz-1018172_960_720.jpg

Nowy Sącz - trzecie miasto w Małopolsce pod względem liczby mieszkańców

Będąc w Nowym Sączu warto zwrócić uwagę na układ miasta i budynki, ponieważ są warte uwagi. Musze tutaj zwrócić uwagę na mury miejskie, które kiedyś pełniły funkcje obronne dziś zaś można je zwiedzać. Mury miejskie są połączone z Zamkiem Królewskim , którego również można zwiedzić. Warto odwiedzić również Ratusz, który prezentuje się świetnie.
Jedną z super atrakcji jest Miasteczko Galicyjskie gdzie przedstawione są obiekty historyczne. Jeżeli jesteśmy w Nowym Sączu musimy wybrać się na niesamowity spływ Dunajcem, świetna zabawa i możliwość do podziwiania krajobrazu.

Ratusz_w_Nowym_Sączu.jpg

Podsumowując


Jak widać Małopolska ma czym się pochwalić. W tym województwie jest sporo świetnych lokalizacji, które warto odwiedzić. W swoim poście umieściłem miejsca, które według mnie są najciekawsze, natomiast jest jeszcze wiele miejsc, które są ciekawe. Osobiście polecam odwiedzić Małopolskę i poznać jej klimat.

Jeżeli przetrwałeś/aś do końca, dziękuje Ci za przeczytanie !

Do zobaczenia !

Sort:  

Do tego top 10 dołożyłabym jeszcze od siebie Wadowice - jako miasto papieża :)

Zgodzę się Wadowice również zasługują na wyróżnienie :)

Piękne zdjęcia i wartościowy, opisowy artykuł.

Jak w Małopolskę, to tylko z Twoim przewodnikiem od dziś, zwłaszcza, że mam tam rodzinę.

Dziękuję za wspaniałą robotę, którą tu zrobiłeś nad tym artykułem.

Pozdrawiam :)

Piotr.

PS: najlepszego w 2018 Roku.
OT: masz dużo zdjęć, mogę Cię zaintersować naszą zabawą foto?

Dziękuje bardzo :) Wzajemnie życzę Ci wszystkiego dobrego w 2018 roku. Jak najbardziej jestem otwarty :)

Coin Marketplace

STEEM 1.20
TRX 0.18
JST 0.170
BTC 61837.88
ETH 2441.80
BNB 522.21
SBD 9.14