Uwaga! SCAM ??? Wysokie ryzyko inwestowania !!!

in polish •  2 years ago 

Obserwuję kurs XP na coinexchange od kilku dni.
Screenshot-2018-1-6 Experience Points (XP) price, charts, market cap, and other metrics CoinMarketCap.png
Obrót na tym coinie to dzisiaj 30 000 000 dolarów czyli 100 000 000 zł !!!. Ludzie kupują pieniądz, który będzie wynagradzał studentów za studiowenie i wszystkich za pozytywne przyczynianie się do społeczności - czy jakoś tak :-)
Komunizm w czystej postaci. Normalnie Che Guevara i Fidel Castro w jednym. Kupujcie i będziecie mieli powszechny dobrobyt.
xp smieszne.png
Z jednej strony to jest przerażające i dziwne że gówniany shitcoin jest na lepszej pozycji w CMC niż wiele fajnych projektów. Z drugiej strony mówi się o zmianie metodologii liczenia rankingu walut, bo wychodzą takie kwiatki jak Tron, XP czy inne Stormy. Z trzeciej strony zaczyna wychodzić siła azjatyckiej części społeczeństwa, która dzięki swej otwartości na nowe technologie zostawi w tyle europejskich i amerykańskich jajogłowyh urzędników banujących karty Visa i rachunki bankowe z powodu krypto. Ta siła jest potwierdzana też przez rosnącą pozycję azjatyckich giełd. Z czwartej strony ( :-) ) ten cały kryptowalutowy "biznes" zaczyna się normalizować i jest z tego po prostu biznes (bez cudzysłowów ;-) ). O czym myślę tutaj: mianowicie wygrywają sprawne marketingowo i ZARZĄDCZO teamy już nie devów, ale po prostu zarządy przedsiębiorstw czy start-upów, znających podstawową zasadę, że "dobry bajer to połowa sukcesu" jak się mówiło już kilkadziesiąt lat temu i to nadal jest aktualne, rzekłbym coraz bardziej aktualne. To nie są tak jak na początku devowie, którzy przez przypadek zostają przedsiębiorcami, ale przedsiębiorcy, którzy wynajmują sobie devów i działy marketingu i sprzedaży, a przez przypadek CZASEM wyprodukują fajnego coina z ciekawą technologią. Myślę, że ten rok to będzie rok profesjonalizacji zespołów. Po prostu. I nie wygrają ci, którzy są najbardziej "legitni" jak mówicie, ale ci, którzy mają najlepsze budżety marketingowe, czyli robi się tu już "normalna" ekonomia. I dlatego uważam, że ten rok to będzie pęknięcie bańki na kryptowalutach, ale pęknięcie nie finansowe, tylko "obyczajowe" - znormalnieją, spowszednieją i trafią pod strzechy. Tak samo jak nie chodzimy (przepraszam entuzjastów garniturów szytych na miarę i butów od Kielmana - uogólniam) w najlepszych ubraniach, tylko w tych, które możemy kupić za rozsądną cenę, w pobliskiej sieciówce czyli wygodnie i o danej wykreowanej marce. Sorry za przydługi wywód, po prostu wiele osób pyta się mnie, czy inwestować w nowe wynalazki z Azji.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Jak nie chodzimy w takich ubraniach? #Krychowiak :D

Po prostu większość ludzi będzie używała apek z kryptowalutami najbardziej mocnych marketingowo i biznesowo oraz kapitałowo firm, a nie tych, które mają najbardziej rewolucyjne pomysły. Jest jedna toyota na wodór, i kilka na prąd, ale większość używa benzyniaków i diesli. Tak samo będzie z coinami i blockchainem :-). Oczywiście fajnie będzie i nie będę narzekał, jak te najbardziej wymyślne i rewolucyjne staną się najsilniejszymi i najlepszymi na rynku. Zobaczymy .....

Oczywiście, że tak będzie, bo ludzie mają coraz mniej czasu + nie chce im się szukać, skoro coś potencjalnego się wyświetla
Z samochodami w sumie się nie zgodzę, bo dużym oporem tego jest:

  • Cena samochodu,
  • Możliwości,
    Jak obserwuję różnych kolekcjonerów aut z zagranicy, to mają Tesle, bo ich po prostu stać no i za granicą mogą je łatwiej ładować.

Generalnie chodzi o to, że przy masowej adopcji walut krypto typowy nieinformatyk będzie płacił jak najprostszą apką w jak najprostszej walucie. I nie będzie go obchodziło jaka technologia szyfrowania za tym stoi, ani co robi zespół devów na githubie. Kupi w takiej apce, która będzie miała partnerstwo np. z Samsungiem, Google czy innym producentem np. komórek czy komputerów. A kto będzie miał takie partnerstwo? Wcale nie waluta najbardziej zaawansowana technicznie. Dlaczego? O tym napiszę w następującym wpisie.