TeneX (PAY) Investment Update

in polish •  2 years ago 

Wczoraj przyszedł mi do głowy jeden minus:

Ciekawe co by się stało z wydawcami kart Crypto, gdyby, po masowej adopcji, np. za 5-6 lat VISA czy inny wydawca kart stworzył dla swoich klientów przejściówkę FIATY - Portfel Crypto???

Oraz dwa plusy:

Cena akcji: Visa (NYSE) 114,02 USD, Przychody: 18,36 miliarda USD, stopa dywidendy to ok. 0,6%. Porównajcie te dane z prognozami dywidendy (cashbacku) TeneX.

W samej Polsce jest 27 mln kart debetowych. Według NBP w I kw. 2016 posiadacz karty zrobił 8-9 transakcji po ok. 30 $ każda. Daje to 270 S transakcji. W naszym statystycznie nie najbogatszym kraju. Czyli 270 $ miesięcznie / posiadacza. Zauważcie, że z kolei posiadacz Crypto a tym bardziej karty Crypto w większości będzie bogatszy niż przeciętny klient (mam nadzieję :-) ) !!! Czyli moje założenia ( Tabela 2) o średnio miesięcznych wydatkach na poziomie 500 $ nie są tak bardzo oderwane od realiów. A więc dla powodzenia tej analizy fundamentalnej ważne jest pozyskanie kilkunastu - kilkudziesięciu milionów klientów - co nie jest niemożliwe.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Myślę, iż zakończenia zbrakło. I tabelek, o których mowa w poście....

Dzięki za uwagi . Tytuł postu - Investment UPDATE. Czyli uaktualnienie..... tego, co było napisane w poprzednim poście. Przeczytaj proszę mój poprzedni post. Zgadzam się, że ten post jako oddzielna część nie wygląda dobrze ;-)