Eksperyment Rok 2018 Rokiem Kryptowalut.

in polish •  2 years ago 

Rok 2018 Rokiem Kryptowalut !!!

Nadchodzący rok będzie rokiem prawdy dla świata kryptowalut.
2018 będzie obfitował w wiele wydarzeń opisanych w Road Map, prowadzących do szerszego zastosowania wielu projektów.

Zapraszamy do eksperymentu. Przedstawiamy budowę giełdowego portfela około 60 kryptowalut z wysokim potencjałem wzrostu na 2018 rok.
Co miesiąc / kwartał będziemy oceniali zmianę wartości portfela, będziemy też w razie konieczności przebudowywali jego strukturę,
a przede wszystkim próbowali wyjaśnić przyczyny wahań jego wartości.

Uwaga! Będą to waluty spoza pierwszej dwudziestki. Sama budowa portfela walut nie będzie jednak wynikała z ekonomicznych teorii budowy i zarządzania portfelem akcji giełdowych.
Będziemy stosować uproszczone zasady, gdyż rynek kryptowalut nie jest rynkiem dojrzałym, a więc zastosowanie typowych metod zarządzania portfelem kryptowalut znanych z "tradycyjnej" ekonomii wiąże się z takim samym ryzykiem jak niestosowanie tych metod i stosowanie pewnych uproszczeń.
Przede wszystkim zakładamy inwestycję w równych częściach w 50 kryptowalut, co spowoduje rozkład po ok. 2% wielkości portfela na każdą walutę.
Jedynie w przypadku istotnych wydarzeń negatywnych będziemy po prostu usuwali daną walutę z portfela, zastępując ją inną walutą czy to z "poczekalni" czy to wprost "z rynku"
W miarę rozwoju projektu i Waszego zainteresowania będziemy starali się dodawać "rekomendacje" średnioterminowe do "naszych" walut.

Wybierzemy około sześćdziesiąt kryptowalut, które mają wysoki potencjał wzrostu w 2018 roku.

Pięćdziesiąt kryptowalut znajdzie się w portfelu głównym + dziesięć coinów w "poczekalni"

Waluty wybierane do portfela charakteryzują się:

  1. Ciekawym produktem, stabilnym otoczeniem programistycznym, możliwością ekspansji rynkowej. W praktyce będziemy wybierać waluty które "czemuś" służą, a nie są tylko środkiem płatniczym lub coinem wydanym tylko z chęci zysku. Będą to więc waluty "z duszą"
  2. Logicznym teamem developerów oraz osób zarządzających. W praktyce będą to waluty, którymi zarządza zespół ekspertów nie tylko z dziedziny informatyki, ponieważ w konkurencyjnym świecie ciekawe rozwiązanie informatyczne musi być także odpowiednio sprzedane, a w związku z olbrzymią konkurencją i otwartością kodu źródłowego większości kryptowalut pewne rozwiązania są łatwe do skopiowania.
  3. Możliwością uzyskania ponadprzeciętnych zysków w 2018 roku. W praktyce będą to waluty niedowartościowane pod względem ceny.
  4. Płynnym rynkiem. W praktyce odpowiada to notowaniu danej waluty na na jednej z dużych giełd. Będę przedstawiał głównie waluty notowane na giełdzie Bittrex.

Nie będziemy brać udziału w "pump&dump", nie będziemy inwestować w "shitcoiny".
Na zakończenie porównamy wzrost wartości portfela do wzrostu portfela złożonego z 20 największych pod względem kapitalizacji na dzień 01.01.2018r. walut według strony coinmarketcap.

Chcemy pokazać, że kryptowaluty to pozytywne zjawisko, ciekawe produkty, interesujący ludzie i przełomowe idee!
Taki pozytywny obraz kryptowalut będziemy promować, aby nie kojarzyły się one z przestępcami, upadającymi giełdami i scam coinami.
Być może, i to byłaby największa wartość dodana tego projektu, przyczynimy się do wzrostu świadomości w zakresie kryptowalut w naszym kraju.

I na koniec ważna informacja: projekt ten jest bezpłatny! Możesz wziąć w nim udział "wyciągając" dla siebie przydatne informacje bez żadnych zobowiązań pieniężnych.

pozdrawiamy,

Zespół Instytutu Rozwoju Kryptowalut.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Ciekawe! Czekam na dalsze informacje.

Obecnie przygotowuję portfel 50 - 70 kryptowalut. Do końca 2017 roku planuję przedstawić całą listę.