Fake & News Codziennika #5

in polish •  2 months ago 

piZap_1554108258145.jpg

Oto nowy numer Codziennika, waszego głównego źródła informacji. Tutaj znajdziecie najważniejsze wydarzenia na #polish a także poznacie sekrety, o których większość z nas i was nie miała bladego pojęcia.

W dzisiejszym numerze:

  • Pierwsze konfrontacje przed Galą Steem MMA oraz szczegóły wydarzenia.

  • Nocna umiera - nowy sposób na jej reaktywację


Pierwsze konfrontacje przed Galą Steem MMA. Znamy szczegóły całego wydarzenia.

Nie milknie echo związane z ujawnieniem przez @codziennik informacji o nadchodzącej gali Steem MMA. Polska społeczność jest bojowo nastawiona na to wydarzenie i na pewno zobaczymy wielu znanych i lubianych Steemian na ringu w oktagonie. Poznaliśmy również pierwsze szczegóły dotyczące całego wydarzenia.

piZap_1554134357694.jpg

Okazuje się, że @nieidealna.mama zmienia rywalkę i przyjmuje wyzwanie od @anshia. Panie wymieniły ze sobą wiele gorzkich słów, a panowie zaczęli obstawiać zakłady na swoje faworytki. Według Codziennika, ta walka przejdzie do historii światowego MMA.

Obie panie już teraz zaczęły przygotowania do gali. Zamówiona jest już kosmetyczka i fryzjerka, a także wizyta w Centrum Odnowy Biologicznej w Ciechocinku. Pomoc w przygotowaniach pod względem technicznym zgłosił @beleg oraz @beleg2. Panowie (jak nikt inny) znają się bardzo dobrze na sporcie, więc poradzą sobie również w przygotowaniach tak niesfornych kobiet. Życzymy powodzenia 😉

Wiadomo, że walka Nieidealnej z Anshią, to nie jedyne walki wieczoru. Swoje kandydatury zgłosili również Panowie. Wśród nich możemy wymienić:

Lista cały czas jest otwarta. Wciąż trwają negocjacje pomiędzy @mmmmkkkk311 oraz @noisy, ale najprawdopodobniej panowie staną do walki już na drugiej gali.

Prawdopodobnie dojdzie do rewanżu pomiędzy @raffonixofficial z @danielmagical. Panowie, gdy dowiedzieli się o Steem MMA, porzucili patologiczne Fame MMA. Szykują się niezłe dymy.

Szczegóły gali:

Nad organizacją miejsca gali odpowiedzialna jest @pkocjan, dlatego gala odbędzie się w Katowickim Spodku. Dokładna data nie jest jeszcze znana, wszystko zostanie dopięte na Meetupie w Katowicach.

Oprawą muzyczną całego wydarzenia ma zająć się @andzi76. Spodziewamy się dobrego Rocka i głośnego Metalu.

Maskotką całego przedsięwzięcia zajmie się @mys. Choć jeszcze nie wiemy jak dokładnie będzie ona wyglądać, różne przesłanki mówią, że będzie to wysoka (ale chuda) mysz. Chociaż ostatnio @mys dzięki @anshia zaczął oglądać Anime i czyta wszystkie posty @saladyn276, więc kto wie co może w tej kwestii się wydarzyć.

Relacjonować walki na żywo będą @wideoprezentacje i @carrioner, którzy po gali przygotują obszerny materiał ze wszystkich walk.

Już niedługo zostanie utworzony nowy kanał - @steem.mma, na którym będzie można obejrzeć na żywo transmisję z gali na Vimm.tv (transmisja uruchomi się dopiero po oddaniu 100% upvote), lub obejrzeć powtórki walk na Dtube.

To wszystkie informacje, jakie udało nam się zdobyć na dzisiaj. Poniżej znajduje się lista zadeklarowanych sponsorów, którzy z chęcią będą podbijać wszystkie posty naszych zawodników przez cały rok, dlatego warto wziąć udział w Steem MMA.

piZap_1554367123672.jpg


Nocna umiera - nowy sposób na jej reaktywację

Dawniej czat tętnił życiem zarówno w dzień jak i w nocy. Obecnie nocna zmiana kończy się zazwyczaj o godzinie 2 na Discord, a na Steem czacie - kiedy @bowess napisze "dobranoc", dlatego wyjaśnimy gdzie leży problem oraz jak nasze "nocne marki" próbują reaktywować nocną.

tvpis2137b2.jpg

Cena Steema od ostatniego roku mocno spadła i długo trzyma ten trend. W związku z tym, wielu autorów opuściło szeregi Steemian, by od czasu do czasu sprawdzić tylko, czy Steem wzrósł już powyżej 1 dolara, aby znów atakować tag #polish. Skoro jest mniej Steemian na Steemie - równie mniej używa czata. Jak wiadomo "pieniądz robi pieniądz", a czat nie zarabiał na siebie przy coraz mniejszej ilości użytkowników.

Nocne na Steem chacie były coraz rzadziej, a na jego serwery trzeba było już dopłacać z własnej kieszeni. W końcu polska społeczność ograniczając koszty utrzymania, przeniosła się na tańszy Discord i znów więcej ludzi zaczęło z niego korzystać. Nocne na Discordzie były do czasu, kiedy nawet na tańszym serwerze zaczęły pojawiać się większe koszty. Obecnie nocna na Discord kończy się zazwyczaj o 2:30 i ponownie koło 7:00 czat znowu ożywa.

Jak długo potrwa ten kryzys?

Prawdopodobnie do dnia osiągnięcia kursu 1 dolar = 1 Steem...

Jednak nasi naczelni, cały czas dwoją się i troją, aby nocna znów żyła i tak pojawił się pomysł, który ma w tym pomóc.

Wszyscy chodźcie na Steem!!!

@glass.wolf potrzebował osoby do pomocy przy reaktywacji nocnej, jednak nikt na ochotnika nie zgłosił swoich chęci, bo każdy wie jakie to niesie za sobą koszty. Sam próbował wziąć na swoje barki czat, lecz okazywało się, że rozmawia na nim sam ze sobą.

Na szczęście pojawił się on, ze swoim (miejmy nadzieję) genialnym planem. Mowa tu oczywiście o @fervi, który postanowił opisać platformę Steem na stronie www.dobreprogramy.pl. Okazuje się, że wiele osób chce dołączyć do platformy, jednak jak powszechnie wiadomo utworzenie konta na www.steemit.com trwa od 1-2 tygodni. Sprytny plan Ferviego zakłada:

  • opisanie w superlatywach platformę Steem i ściągnięcie na nią jak najwięcej osób,
  • umieszczenie linka do Discord, aby nowe osoby zaczęły swoją przygodę właśnie od niego,
  • rejestrowanie nowych kont, dzięki dużej ilości SP i delegowaniu nowym osobom kilkanaście Steemów na początek.

Okazuje się, że w przeciągu 24 godzin, na discord zalogowało się już ponad 50 osób po swoje nowe konta. Czat łapie swój drugi oddech i już notujemy pierwsze zyski, zatem lada dzień znów nocna stanie się codziennością i znów będą powstawać nowe projekty, pomysły, wsparcie i dobre artykuły, które tak wzbogacaly całą platformę.

Czekamy na czasy chwały Steem, ale i mamy nadzieję, że Resources Credit nie spadnie Ferviemu do zera. Zatem wszystkie dobrowolne delegacje do konta @diosbot są mile widziane. Ewentualnie możecie delegowac również do konta @codziennik, ale w tym przypadku nie ma większego sensu.

Mamy cały czas sytuację pod kontrolą i śledzimy jej rozwój. Mamy również nadzieję, że @jacekw udostępni statystyki odnośnie nowych, dołączających do Steem, osób. Trzymamy kciuki za powodzenie tego pomysłu.


To wszystkie informacje jakie przygotowaliśmy w tym numerze Codziennika. Oczekujcie kolejnego numeru, który pojawi się już niebawem.


Powyższy post nie ma na celu obrażenia kogokolwiek, a służy jedynie do skomentowania w humorystyczny sposób (z przymrużeniem oka), obecnych sytuacji na polskim Steemie.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

🏆 Hi @codziennik! You have received 0.3 STEEM reward for this post from the following subscribers: @cardboard
Subscribe and increase the reward for @codziennik :) | For investors.

This post is supported by $0.19 @tipU upvote funded by @cardboard :)
@tipU voting service: instant upvotes | For investors.

Czekam na pojedynek @fervi vs @nervi. Media już wcześniej trąbiły o tym, że panowie mają ostry spór o to kto komu ukradł nick ;)