Siły Kosmiczne USA – Plany, czy od dłuższego czasu prawda?

in polish •  8 months ago

Image of Yaktocat

W ostatnim czasie, Donald Trump - Prezydent Stanów Zjednoczonych, zlecił utworzenie SOF (Space Operation Force). Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych, miałyby sprawować kontrole nad przestrzenią kosmiczną Ameryki, jednak... Czy jest możliwość, że SOF już istnieje?


Stany Zjednoczone, to najpotężniejsze mocarstwo na naszej planecie, zawsze wygrywało z innymi państwami w kwestii postępu technologicznego. Ostatnimi czasy jest dość spory zastój Ameryki (może tylko oficjalnie), w przeciwieństwie do np. Chin, które bardzo dobrze się rozwijają. Donald Trump, wysunął pomysł stworzenia Sił Kosmicznych, które miały by pilnować Amerykańską przestrzeń kosmiczną. Taką flotę, pewnie można by wykorzystać w celach obronnych czy zwiadowczych, na przykład niszcząc wrogie pojazdy szpiegowskie. Pomysł rodem z gwiezdnych wojen, jednak Amerykanie myślą o tym przedsięwzięciu bardzo poważnie. Być może, Trump chce pokazać, że Ameryka rozwija się pełną parą, tym samym dać do zrozumienia sprzymierzeńcom, że nie powinni z nimi zadzierać. Ale.. czy jest możliwość, że SOF istnieje od dłuższego czasu?

Pewien "UFO Hunter", w czerwcu bieżącego roku opublikował film, na którym widać trójkątny obiekt na powierzchni księżyca. Niektórzy mówią, iż może być to tajny Amerykański samolot TR-3B. Jak opisują osoby, które rzekomo widziały samolot, jest to pojazd wykorzystujący do lotu antygrawitacje. Wiele osób twierdzi, że antygrawitacja od dłuższego czasu jest wykorzystywana przez Stany Zjednoczone, w nowoczesnych ściśle tajnych pojazdach. Poniżej znajduje się wideo użytkownika, który opublikował je w sieci.


Obiekt wygląda na bardzo dokładny, raczej mało możliwe jeśli miała to być jakaś anomalia. Dodatkowo, w pewnym momencie analizator zdjęcia pokazuje nam kursorem inny, mniej widoczny obiekt. Zapaleńcy UFO, mówią w tym przypadku o małej bazie kosmicznej. Jak jest na prawdę, tego się pewnie nie dowiemy.

SOF ma powstać w przeciągu kilku miesięcy, Departament Obrony ma przeprowadzać już te działania, na które nie potrzeba zgody Kongresu Amerykańskiego, jak postawienie dowództwa SOF, rekrutacja ludzi i kupno satelitów. Pentagon chce, by już w lecie następnego roku, jednostki należące do U.S Space pojawiły się w Europejskim i Pacyficznym Dowództwie. Oficjalne istnienie Sił Kosmicznym, będzie dopiero po zatwierdzeniu sprawy przez Kongres w 2019-20.

http://popularnonaukowe.pl/sily-kosmiczne-usa-plany-czy-od-dluzszego-czasu-prawda/

Źródła:
koniec-swiata.org
kopalniawiedzy.pl

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Congratulations @ciekawefbhpl! You have completed the following achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the total payout received

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do you like SteemitBoard's project? Then Vote for its witness and get one more award!