Jaki wpływ ma na nas dźwięk? | popularnonaukowe.pl

in #polish6 years ago

Idzwiek

Dźwięk, jak się okazuje ma bardzo potężny wpływ na nasz organizm. Nasze poczucie humoru, nastrój, czy stan psychiczny, wszystko to może być zależne od dźwięków jakimi się otaczamy i jakim się poddajemy.

Dźwięk, jak wszystko może być dla nas dobry, nawet korzystny i wręcz przeciwnie, bardzo szkodliwy. Dźwięk może być lekarstwem, a także bronią.

Dźwięk, a właściwie fale akustyczne są pochłaniane przez cały nasz organizm, nie jest to tylko głos, który słyszymy z głośników, a właśnie te zjawisko nazywamy dźwiękiem, czyli słyszalną część fali akustycznej. W poście, posługiwać jednak będę się słowem, dźwięk dla ogólnego "ładu"...

Czemu, niektóre dźwięki nas relaksują a inne przeciwnie?


Głównie chodzi o częstotliwość dźwięków, co ciekawe nawet te dla nas niesłyszalne znacząco wpływają na cały nasz organizm. Dźwięki relaksacyjne działają zazwyczaj w niższych częstotliwościach, najczęściej 432hz. Ta częstotliwoś, była standardem muzycznym do... Różnie na całym świecie, ale ostateczny jej koniec to rok 1953. Czemu akurat 432, pojawia się najczęściej jako dźwięki relaksacyjne, uzdrawiające? Ponieważ jest częstotliwością naturalną, w tej częstotliwości szumią drzewa, śpiewają ptaki, szumi woda...
To czemu ta częstotliwość, została zastąpiona? Konkretnie standardem 440hz, wystarczy sobie porównać te dwie częstotliwości, 440 znacznie różni się od 432. Wystarczy samemu sprawdzić... generator częstotliwości. 440hz, jest częstotliwością bardziej nas atakującą, przytłaczającą. Można to odnieść po nieco dłuższym przesłuchaniu obydwóch częstotliwości. Fakt, słuchając muzyki większość z nas nie odczuje żadnej różnicy, jednak nasz organizm, owszem. Jak się mówi, ta częstotliwość wpływa nas niekorzystnie, powoduje u nas ciągły stres i napięcie. Pojawiały się liczne teorie mówiące, że standard został wprowadzony by mieć większy wpływ na obywateli przez rząd państw...

W internecie możemy znaleźć wiele składanek, typu "muzyka relaksacyjna", zależnie od przeznaczenia i twórcy danych dźwięków, różnie one będą na nas działać. Czasem mogą to być odpowiednio dopasowane dźwięki, a czasem tylko powolna muzyka z odgłosami fal morskich, czy śpiewu ptaków, co samo w sobie jest dźwiękiem relaksacyjnym.
Jednak odpowiednio dopasowane częstotliwości, potrafią znacząco wpłynąć na nasz mózg lub cały organizm. Można to zaobserwować przy tzw dose'ach. Są to odpowiednio skomponowane utwory, które potrafią mieć ogromny, różny od założenia wpływ na nas (najczęściej szumy). Tego typu dźwięki, potrafią wywołać u nas skutki takie same jak po zażyciu narkotyków. Halucynacje, przywidzenia, bóle ciała i wiele innych... Takie przeżycia mogą wywołać u nas, dźwięki.

Dźwięk jako broń


Broń dźwiękowa, czyli soniczna to nie nowy wynalazek, jej początki mają sięgać III rzeszy, to wtedy miał powstać jeden z pierwszych projektów broni sonicznej. Wówczas była to komora rezonacyjna, w której dochodziło do spalania metanu i tlenu.

Dzisiejsza broń tego typu wykorzystywana jest na polu walki, statkach i w tłumieniu zamieszek ulicznych, gdzie wydawany bardzo głośny, o wysokiej częstotliwości sygnał powodujący bóle uszu i głowy, skutecznie zniechęcają do dalszych działań. Pojawiają się coraz to nowsze wynalazki o charakterze broni dźwiękowej np. takie powodujące, stałe urazy mózgu, czy halucynacje np. wystrzału broni palnej. Wiele z nich działa na częstotliwości niesłyszalnej dla człowieka.

Dźwięk jako lekarstwo


Od tysięcy lat, ludzie wykorzystują dźwięk w celach rozwojowych, leczniczych i podobnych. By leczyć choroby i osiągać "inne stany świadomości". Coś faktycznie może w tym być... Dziś prowadzone są badania, w temacie leczenia dźwiękiem chorób. Między innymi, depresji, nawracających bóli a nawet raka i wielu innych. Bo skoro dźwięk potrafi być bronią, to może niszczyć komórki nowotworowe. Popularne są także masaże z użyciem, gongów i mis dźwiękowych, które "masują" nasz organizm i mają powodować różne skutki jak usuwanie stresu, wspomaganie przemiany materii i wiele innych...

http://popularnonaukowe.pl/dzwiek-a-organizm-czlowieka-jaki-wplyw-ma-na-nas-dzwiek/

http://popularnonaukowe.pl/- Strona domowa

Źródła:
tajemnice-swiata.pl
strefa44.pl
masaz-dzwiekiem.pl
vice.com
Obraz

Coin Marketplace

STEEM 0.20
TRX 0.15
JST 0.030
BTC 65185.94
ETH 2630.94
USDT 1.00
SBD 2.83