Źle się dzieje w El Royale - Szybka Recenzja

in #polish2 years ago

BAD-TIMES-AT-THE-EL-ROYALE-POSTER.jpg

Data Premiery: 12 października 2018
Reżyseria: Drew Goddard
Scenariusz: Drew Goddard

Streszczenie Fabuły:

Siedmioro obcych sobie ludzi, z których każdy skrywa mroczną tajemnicę, spotyka się w El Royale. ~Filmweb


Źle się dzieje w El Royale, to drugi film wyreżyserowany przez Drew Goddarda w którym pewna grupa nieznajomych sobie osób z sekretami trafia do tytułowego tajemniczego hotelu położonego na granicy stanów, który też skrywa w swoich murach pewne sekrety z przeszłości.


Już od pierwszych scen pokazanych w filmie można zwrócić uwagę na doskonałe odwzorowanie końcówki lat 60-tych przez zastosowanie odpowiednie korekcji kolorów, dobrej muzyki i kostiumów, scenografia została dopięta na ostatni guzik, a większość bohaterów bardzo dobrze wykreowanych, co sprawia że całość już od początku zachęca do wczucia się w klimat który panował w tamtych czasach i oglądania z zapartym tchem.

got1.png


Pierwsza część tego obrazu pochłonęła mnie bez reszty przez zastosowanie kilku naprawdę dobrych zwrotów akcji, niestety cały klimat pryska gdy na ekranie pojawia się Chris Hemsworth ze swoim jak dla mnie zbyt długim i skomplikowanym wątkiem.

Jeżeli chodzi o aktorów:

Jeff Bridges nadal trzyma formę i wypada naprawdę świetnie w roli Ojca Daniela Flynn. 5/5

Cynthia Erivo mimo dosyć nudnego wątku z kilkoma oklepanymi schematami wypada dobrze. 3/5

Jon Hamm świetny aktor umiejący podkreślić wielowymiarowość swojej postaci 4/5

Chris Hemsworth i Dakota Johnson niestety przez scenariusz zostali bardzo ograniczeni a ich potencjał zmarnowany. 2/5

got2.png


Podsumowując:


Źle się dzieje w El Royale to dobrze zrealizowane dzieło ze świetnymi aktorami i ciekawym pomysłem które mogę polecić wszystkim fanom Thrillerów. 8/10

Sort:  

Zwiastun tego filmu dosyć mnie zaintrygował. Tajemniczy klimat wzbudził zainteresowanie. Sam filmu nie widziałem, ale dwóch moich kolegów oceniło go jako średniaka.