I-Doser - czym są dosy i jak ich używać

in polish •  last year

Alt Text
I-Doser czyli...

I-Doser, to platforma do słuchania tzw. dosów, czyli dźwięków wpływających na ludzki umysł w różny sposób (zależnie od przeznaczenia), powodując przyjemność, halucynacje.

Jak działają dosy

Dosy jak pisałem wyżej to dźwięki które, wpływają na nasz umysł, na jego receptory powodując pewne "skutki uboczne" (to one są pożądane). Tak właściwie na nasz umysł działa każdy dźwięk, naucz się pamiętać sny (następny post o tym będzie) a Sam możesz to sprawdzić lecz dosy to idealnie dopasowane dźwięki, których skutki możemy odczuć na jawie.

Jakie dosy są dostępne

Najlepiej pobrać sam program ze strony http://www.i-doser.com/ lecz prawie każdy dose to koszt :/. Można oczywiście znaleźć dosy w formacie mp3 za darmo gdzieś w internecie.

Ważny jest też wybór dosa, co chcesz osiągnąć?

Dosy dzielą się na:

Rekreacyjne (np. narkotyki)
Działające na jakość snów
projekcje astralne
Stymulujące seksualnie

Najczęściej sięga się po dosy narkotykowe, działają podobnie do poszczególnych narkotyków zazwyczaj mają taką samą nazwę np. Marijuana (wg użytkowników forum.i-doser.pl) działa w sposób kojący, pojawiają się przywidzenia lekkość w rozmowie itp. Jest ich masę od kokainy po mefedron, grzyby i wiele więcej. NIE WPŁYWAJĄ NEGATYWNIE NA ZDROWIE.

Działające na jakość snów to np. Lucid Dream czyli dose powodujący świadome sny.

Projekcje astralne to w sumie dose podobny do LD, podam ciekawy post użytkownika polskiego forum i-dosera:

"astral był moim pierwszym dosem zapuscilem go około godziny 12 w nocy słuchałem słuchałem i próbowałem o niczym nie myślec leżałem w ciemnym pokoju z zamkniętymi drzwiami i oknem z wyłączonym monitorem z komputera wsłuchiwałem sie tylko w dźwięki. Gdy skończyłem słuchać dosa wstałem wyłączyłem komputer i położyłem sie spac ale nie mogłem zasnać wtedy jeszcze nie wiedziałem że w momęcie kiedy sie położyłem to już spałem a cała reszta to realny sen wydawało mi sie że nie moge zasnąć próbowałem zasnąć ale nie mogłem obracałem sie z boku na bok ale to nic nie dawało więc wstałem ppochodziłem po domu poszłem do pokoju rodziców ale ojciec mnie nie zauważył więc nie wiem czemu ale wyszłem z domu. chodziłem po osiedlu i dalej nic nie pamiętam ale wiem ze sie potem obudziłem i zrozumiałem że to wszystko to był sen to było niesamowite doznanie to bylo tak realne że zdawało mi sie ze to sie dzieje naprawde. Polecam tego dosa!" - 19Cyfer64 forum.i-doser.pl

Stymulacje seksualne powodują przyjemne ciepło i uczucie

Jak słuchać dosów

To nie takie proste jak może się wydawać. Bardzo często ludzie zniechęcają się po pierwszym dosie z braku efektów. Warto próbować dalej gdyż dosy to bardzo fajne przeżycie i sposób by w legalny i bezpieczny sposób umilać sobie życie :).

Wybierz odpowiedniego dosa (czy to przez aplikacje czy mp3), ułóż się wygodnie w fotelu a najlepiej w łóżku. Bardzo ważne słuchawki, załóż je (z głośników nie ma szans) najlepiej słuchawki nausze lecz pchełki też mogą być. Odpal dosa i wsłuchuj się w dźwięk, nie myśl o niczym tylko słuchaj. Gdy dose się skończy zdejmij słuchawki. Już powinieneś czuć efekty, jeżeli to dose astral project lub LD, od razu połóż się spać.

Jeżeli chcesz "anulować" działanie dosa, odpal sobie dose "reset" (jest darmowy nawet w aplikacji), efekty znikną :).

Kilka słów na koniec

Jak widzisz dosy to dość prosty i ciekawy sposób by przeżywać różne "atrakcje". Dosy są nieszkodliwe, działają ulotnie i bezpieczne. Szczególnie polecam dosa Lucid Dream(LD), świadome sny to coś najlepszego, sam dose może wam nie pomóc (zależy od osoby) ale po kilku sesjach powinny być efekty. Następny post o świadomych snach. Do zobaczenia :)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Ciekawa rzecz, testowałeś na sobie? Jeśli tak to jakie masz wrażenia?

·

Pewnie, wrażenia zależnie od dose'a, na każdego działa nieco inaczej. Fajna sprawa ;).

·
·

Pewnie spróbuję chociaż nie spodziewam się wielkiego "łał".

Próbowałem kiedyś parę razy, zero efektów i szczerze mówią mam wątpliwości czy to może mieć realny wpływ na stany świadomości (nie mówiąc jużo chudnięciu etc).

·

To zazwyczaj skutki trwające do 2 - 3 godzin. Na chudnięcie itp. nie działa, ale są dose'y np. diet+ który powoduje przyspieszenie akcji serca niby ma się to jakoś do tracenia kalorii ale jakoś mało praktyczne :).

·

Generalnie z dosami jest taki "problem", że należy mieć bardzo dobrej jakości sprzęt aby zaczęły działać. Wszystko przez to, że dla ucha muszą być słyszalne odpowiednie zakresy częstotliwości ( a do tego zwykłe słuchawki za 20 zł z marketu nie wystarczą), które wprawiają w wibracje poszczególne narządy. Stwierdzenie, że nie zostawiają one żadnych śladów w organizmie człowieka jest błędne. Ta zabawa jest "nowa" - tego typu praktyki wykorzystywało wojsko USA w trakcie przesłuchań więźniów. Myślę, że można to śmiało porównać do mody na zjadanie tabletek do prania :D
Dźwięki same w sobie i ich wpływ na zdrowie jest ciekawie opisany przy "muzykoterapii" . Nie wyleczy się nią głupoty...ale można się wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć.

fajnie opisane. też kiedyś próbowałem ale średnio z efektami więc sobie odpuściłem.
Natomiast warto wspomnieć, że do tego trzeba dobrych słuchawek. Chodzi o pasmo przenoszenia dokładnie.Musi ono mieścić się w odpowiednim zakresie, którego większość tanich słuchawek nie obsługuje.

·

Tak, to też dość ważne. Myślę, że da się zmieścić w 80 - 100 zł.