Gatunki zagrożone wyginięciem :(

in polish •  2 years ago  (edited)

Niestety, przez różne działania człowieka wiele gatunków zwierząt wyginęło lub jest na wymarciu. Chciałbym wam dziś przedstawić chociaż kilka z nich.

1. Chomik Syryjski

chomik
źródło
Tak. To jeden z "popularniejszych" chomików klatkowych a jednak jest gatunkiem zagrożonym.
2. Tygrys

tygrys
źródło
Tygrys jest gatunkiem, o wysokim stopniu zagrożenia. Głównym powodem wymierania ich jest oczywiście... Człowiek, zabija się je dla skór, chińskiej medycyny. Kiedyś zabicie tygrysa było uznawane jako powód do dumy. Tygrys bengalski liczy mniej niż 1700 osobników.
3.Nosacz

nosacz
źródło
Nosacz, czyli przez ostatnią modę na memy z nim można nazwać go naszym "rodakiem" :D. A tak na poważnie to nosaczowi grozi ten sam stopień zagrożenia co u Tygrysów. Głównym powodem wymierania jest wycinanie lasów, w których zamieszkują nosacze.
4. Panda Wielka

panda
źródło
Także, występowanie pand zmniejsza się przez wycinkę lasów na pola uprawne, ich skóry są też uznawane jako "ekskluzywne" przez liczbę pand.
5. Ryś

rys
źródło
Ryś nizinny, to osobnik żyjący w naszej Polsce, dziś jest ich zaledwie 40. Nie tylko on jest zagrożony ryś Iberyjski także jest na skraju wymarcia.
MOŻESZ POMÓC. National Geo Wild organizuje akcje #PiątkaDlaRysia, wrzuć zdjęcie swojego pupila a Nat Geo Wild przekaże 5zł na program WWF pomoc rysiom (akcja nadal trwa, zbierane jest do 30tyś zł) https://wielkiekoty.natgeowild.pl/piatka-dla-rysia także możesz zaadoptować rysia na https://pomagam.wwf.pl/rys/

Jest o wiele więcej gatunków zagrożonych wymarciem to zaledwie 5 z nich. Smutne jest to, że przyczyną zawsze jest człowiek :(. Są fundacje na które można przeznaczać dotacje np WWF. Hej...

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Fajny post lecz ta akcja WWF to jak dla mnie pic na wode. Według badań najwięcej rysi ginie na drodze. Poza tym ich argument ze jest za mało saren jest śmieszny, w polsce jest duzy problem z ilością saren, jest ich za dużo (m.in. przez za małą ilość drapieżników)

No ja nie jestem aż tak w temacie. Być może na terenie występowania rysi akurat ich liczba jest mała. Jednak sama akcja mi się podoba, wkońcu człowiek jest winny ich wymieraniu.

Witam Cię w Tagu #Pl-ZWIERZETA
Ciesze się, że jesteś z nami.


Tu Informacja i opis jak działamy:
https://steemit.com/pl-zwierzeta/@kamilkowalski/nowy-tag-pl-zwierzeta-or-regulamin-i-informacje-post-informacyjny