Czy YouTube się kończy? O ostatnich zmianach na niekorzyść twórców

in polish •  last year 

yt
Youtube... Zmiany regulaminu na przestrzeni ostatnich kilku lat są zauważalne. Mi osobiście wydaje się, że YT dąży do jeszcze większego "komercjalizowania" samej platformy. Być może zakilka lat na YT zarabiać będą tylko firmy a nie przypadkowe osoby. Już dziś na YT rządzą sieci partnerskie, które zdejmują jakikolwiek film zechcą. Wielokrotnie zdejmowane są bez przyczyn, ale... Kogo to obchodzi?
yt
Taką informacje można znaleźć na oficjalnej stronie Youtube tu. Oczywiście, to największe kłamstwo YT blokuje filmy informujące o religiach, kulturach itp. Przyczyna zawsze ta sama, mowa nienawiści.

YT nie jest fair. Jest wiele kanałów, które są na prawdę wartościowe mimo to ich filmy są zdejmowane lub banowane są same kanały. Najczęściej przez to, że twórca opisuje problem, temat na SWÓJ WŁASNY sposób. Natomiast stream'erzy pokroju "danielmagical", "Bystrzaktv", "Rafonix" i wiele więcej, którzy na swoich stream'ach prezentują czynności, demoralizujące i wielokrotnie niezgodne z prawem. Mimo to bany u nich to bardzo rzadkość...

Chcesz zarabiać na YT? Fajnie i co z tego. Takie podejście do "młodych" twórców ma YT, zarobki nie dość że są na poziomie ~3zł/1000wyś reklam. To podpięcie swojego kanału pod adsense jest aktualnie bardzo trudne. By zarabiać na YT musisz spełniać coraz to większe wymagania.

Osobiście uważam, iż nie warto zaczynać z YT ewentualnie używać go jako źródło ruchu. Lepiej przejść na inne platformy typu "d.tube", "dlive.io" lub nawet serwisy stream'ingowe typu "openload.co". Jeżeli tworzysz dobre jakościowo i merytorycznie filmy, ludzie będą chcieli je oglądać. Nie ważne gdzie.
Youtube, żyć będzie raczej zawsze lecz niedługo zarabianie będzie bardzo rygorystyczne, przetrwają głównie twórcy "zweryfikowani" i firmy.

Jest to dość zrozumiałe, reklamodawcy nie chcą być promowani na filmach w których występuje nienawiść, przemoc, wulgarność. Dlatego stream'y nie są tak sprawdzane, nie ma na nich reklam.

Takie jest moje zdanie na ten temat. Cześć :).

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Zobaczymy. Na youtube potencjalnie dalej więcej hajsu z reklam ;)

·

Może i tak. Ale byli reklamodawcy, którzy wycofali się z reklamy na YT przez to, iż ich reklama była pokazywana na jakichś wulgarnych filmikach dla dzieci. Bodajże Lidl i Pepsi. Więc pewnie dlatego tak rygorystyczny jest aktualnie ich regulamin.