Banki zaczynają walczyć z kryptowalutami !

in polish •  2 years ago 

Przeglądając internet znalazłem informacje, iż mbank zablokował konto swojego klienta za używanie go do kupowania kryptowalut. Obrót kryptowalutami jest w pełni legalny, nie ma jeszcze co do niego żadnych regulacji prawnych a tłumaczą się słowami "Naszym obowiązkiem jest prawidłowe wykonywanie środków bezpieczeństwa finansowego - zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu"...

Taki tekst, mbank opublikował na swoim FP. Trochę naciągane lecz mbank tym posunięciem jak dla mnie strzelił sobie w stopę. Kryptowaluty nie znikną, to przyszłość... I zwalczanie ich w taki sposób, będzie tylko negatywnie wpływało na dobre imię firmy.

Banki nie chcą kryptowalut ponieważ przez nie, tracą kontrole i zyski a takimi działaniami tylko będą zniechęcać ludzi do korzystania z ich ofert.

Źródełka:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/mbank-bz-wbk-i-pekao-blokuja-konta-z-kryptowaluta

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Osobiście mnie martwi co rząd "fajnego" wymyśli by chcieć ludziom jeszcze bardziej utrudnić zarabianie i ile podatku dowalą "by żyło się lepiej".Temat aczkolwiek ciekawy i warty kontynuacji na bieżąco. Sam temat śledzę i warto się na tej platformie nim dzielić skoro zarabia na krypto...Morawiecki to już chyba jawny wróg kryptowalut.