Anonimowość w internecie - Istnieje czy nie?

in polish •  last year

Tyle ludzi wokół mówi, że od dawna nie ma czegoś takiego jak anonimowość w sieci.
Oczywiście! Przeciętny użytkownik internetu, nie ma na to szans bo jest mu to niepotrzebne. Tylko, po co wypowiadają się tak ludzie na temat im zupełnie obcy? Hm, nie wiem, ludzie bywają dziwni.
sag.jpg

Po co Ci anonimowość?

Zadajmy sobie to pytanie przed przygotowywaniem swojego komputera do bezpiecznego przeglądania internetu.
Najczęstszym powodem jest, próba uchronienia się przed złapaniem za czynności pirackie czy inne niezgodne z prawem.
Pamiętajcie, lepiej przeglądać internet pod "maską", niż bez niej. Więc nawet użytkownikowi, który komputera używa do ogólnego przeglądania sieci nie zaszkodzi się "chować". Ja np. nie mam ochoty by google znało moje miejsce zamieszkania.

Jakiego stopnia anonimowości potrzebujesz?

Także ważniejsza sprawa, jako osoba łamiąca prawo pewnie potrzebuje się większej anonimowości niż osoba pisząca posty na steemit, której do szczęścia wystarczy używanie vpn'a. :)

Metody ukrywania się w sieci

Poniżej wypiszę kilka metod:

  • Używanie vpn'a - program maskujący nasze IP, przydaje się np. do pobierania torrentów (wybieraj tylko taki, który nie przetrzymuje logów np. Cyberghost)

  • Osobny mail na zmienionym IP - ważne, ktoś kto będzie chciał zlokalizować daną osobę, za pomocą sądu może rządać twojego prawdziwego IP np. od administatora poczty (Zakłada się maila na już ukrytym IP i zawsze loguje się na to konto pod ukrytym IP)

  • Płatności w kryptowalutach

  • Regularnie usuwaj ciastka w przglądarce

Czy to zapewni mi anonimowość?

Tak, raczej mało osób potrzebuje aż takie zabezpieczenia jak wypisałem powyżej. Wystarczy używnie vpn'a i mamy zapewnioną jakąś tam anonimowość, taką która nam wystarczy. Jeżeli ktoś potrzebuje większej anonimowości, najlepiej zorganizować sobie do tego osobnego lapotpa.

Tak więc.

Nie wierzcie w te brednie, że anonimowość w sieci nie istnieje od bardzo dawna. W internecie da się być w pełni anonimowym, lecz rzadko kiedy to komu potrzebne.

POST MIAŁ CHARAKTER CZYSTO EDUKACYJNY A JEGO AUTOR NIE ZARZEKA SOBIE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA NIEZGODNE Z PRAWEM WYKORZYSTANIA PRZEDSTAWIONYCH TU METOD. WSZYSTKIE METODY ZGODNE SĄ Z POLSKIM PRAWEM. dziękuje bardzo.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!