Actifit dla Bystrzaków. Wydanie I

in polish •  4 months ago  (edited)

Zauważyłem, że ostatnio pojawiło się paru nowych użytkowników aplikacji @actifit w społeczności #polish, z racji, że używam jej od ponad roku to pozwoliłem sobie napisać krótki poradnik, który pozwoli lepiej wykorzystać możliwości jakie daje aplikacja. Zapraszam was do lektury "Actifit dla bystrzaków"

actifitdlabystrzaków.jpg

Założeniem, które przyświecało twórcom od początku było stworzenie aplikacji, która "rozrusza" społeczność steemit, pamiętam, że początki były bardzo toporne, gdyż użyteczność aplikacji, jeżeli chodzi o publikowanie postów na steemit była zerowa, między innymi nie można było dodawać zdjęć do raportów itp. Ale przez rok developerzy z @actifit nie próżnowali, kilka miesięcy temu wprowadzono pierwszy ze znaczących upgrade'ów, dzięki czemu można było już w raportach publikowanych bezpośrednio z telefony umieszczać wybrane zdjęcia, żeby uatrakcyjnić raport.

W moim przypadku od początku było tak, że tworzyłem post na busy.org lub steempeak.com, z odpowiednim formatowaniem i zdjęciami, a dopiero przed publikacją kopiowałem go do aplikacji @actifit i publikowałem. Generalnie zostało mi to do dnia dzisiejszego i wciąż tak robię.

Aplikacja Actifit

Aplikację "Actifit Fitness Tracker" można pobrać na iPhona i na telefon z Androidem, aktualnie dostępna wersja 0.6.2 (Android). Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacja wymaga logowania przez Steemconnect, gdy to zrobimy nasze konto na Steemit zostanie połączone z aplikacją i będziemy mogli publikować codzienne raporty.

Ustawienia aplikacji

Aplikacja dostępna jest obecnie w 9 językach, niestety nie ma wśród nich polskiego (na razie), w związku z czym będę przedstawiał działanie aplikacji na wersji anielskiej.

Na głównym ekranie aplikacji klikamy w przycisk "Settings" w prawym dolny rogu:

Screenshot_20190809212454.png

Wyświetlają nam się poniższe ustawienia:

Screenshot_20190809212352.png

Pierwsze "Activity Data Source" dotyczy źródła danych, gdyż @actifit oprócz danych z sensorów telefonu mogą korzystać z danych urządzeń Fitbit, jeżeli takie posiadacie to wystarczy sparować je z aplikacją i możecie zapomnieć o konieczność noszenia telefonu ze sobą, gdyż każda wasza aktywność zarejestrowana przez urządzenie Fitbit będzie widoczna dla aplikacji. Jeżeli używacie wyłącznie telefonu to zostawiacie ustawienie standardowe "Phone Sensors".

"Background Movement Tracking" powinno być zaznaczone, gdyż ta opcja wymusza, że aplikacja Actifit będzie działała w tle gdy używany innych aplikacji na swoim telefonie. Czasami jest konieczne manualne ustawienie w opcjach telefonu wymuszenie działania aplikacji, gdyż potrafi się wyłączać, czego doświadczył ostatnio @baro89, ale po zmianie ustawień w telefonie wszystko już działa bez zarzutów.

Kolejne opcje myślę, że nie wymagają tłumaczenia, w skrócie dotyczą formy zapłaty za post, czyli podziału 50/50 lub 100% do SP; można również wesprzeć swoim postem szereg organizacji charytatywnych, wystarczy tylko wybrać jakąś i zaznaczyć "Donate Rewards to Charity", wtedy cały nasz zarobek z posta trafi do wybranej organizacji charytatywnej, aktualnie dostępnych jest siedem organizacji do wyboru.

Publikacja codziennego raportu

Wracając do ekrany głównego aplikacji w lewym górnym rzędzie widzimy "Post to Steem", po kliknięciu w ten przycisk wchodzimy do zakładki edycji i publikacji postu:

Screenshot_20190809215056.png

Co możemy tu zrobić? Generalnie bardzo dużo, możemy zmienić standardowy tytuł który proponuje nam aplikacja "My Actifit Report Card: August 9 2019" na przykładowy "Raport aktywności" lub cokolwiek sobie wybierzecie.

Jeżeli chcecie, możecie wybrać opcję "Maximize AFIT Token Earnings", moim zdaniem wcześniej nie miało to sensu, ale wraz z ostatnią zmianą, dzięki której jest możliwość wymiany tokenów na Steem-Engine opcja ma więcej sensu.

Kolejna ważna opcja wprowadzona kilka miesięcy temu to "Actifity Date", wcześniej parę razy zdarzyło mi się, że nie opublikowałem codziennego raportu, bo przypomniałem sobie o nim po północy, a wtedy jak w Kopciuszku czar prysł i zaczął się nowy dzień. Obecnie mamy możliwość publikacji postu dzień później, czyli jeżeli zapomnimy opublikować post poprzedniego dnia to w kolejnym dniu publikujemy dwa raporty. Potwierdziłem to jeszcze dziś w rozmowie z @pjansen jednym z adminów na Discordzie:

q.PNG

a.PNG

Ważną sprawą jest również wskazanie rodzaju wykonywanej aktywności, co prawda pokazuje nam się "Aerobics", ale jest to tylko pierwszy rekord na liście wyboru i nie jest on zaznaczony, musimy więc rozwinąć całą listę i wybrać co robiliśmy.

Raport Tags

Myślę, że warto poświęcić parę słów tagom używanym przez aplikację, aktualnie standardowo dostajemy tagi #actifit i #zzan, nie musimy ich wpisywać ręcznie, zrobi to za nas aplikacja. Ostatnio popularne są różnego rodzaju tribes o ich zaletach pisali między innymi @mmmmkkkk311 i @jozef230 w swoich postach, więc ja nie będę się rozpisywał za bardzo na ten temat. Z moich obserwacji wynika, że użycie tagów #sportstalk, #neoxian, #palnet, i #marlians może dać dodatkowy zysk dla autora postu na @actifit w postaci ich tokenów. Ilość zarobionych tokenów zależy do portfela osoby głosującej, dlatego zbieram te tokeny i głosuję teraz w większości na posty użytkowników @actifit. Myślę, że dzięki tym tokenom można obecnie zrekompensować niski kurs STEEM.

Najlepszy komentarz w sprawie tagów wstawił ostatnio @cpi, sami przeczytajcie ten komentarz

Codzienny raport

Jak wspominałem wcześniej, od początku kładłem duży nacisk, żeby moje codzienne raporty różniły się do setek innych raportów, dlatego też przygotowywałem je w innych aplikacjach STEEM, a następnie kopiowałem treść do aplikacji i publikowałem. To jest jedna z metod, zauważyłem, że niektórzy publikują raport z tymczasową treścią np: "This is temporary Actifit report and it will be replaced by real one ASAP" i za parę minut raport jest edytowany, a treść zamieniana, tak robi wspomniany @pjansen ze swoimi codziennymi wykresami aktywności użytkowników aplikacji.

Jak zwiększyć swoje zyski

Oprócz aplikacji na telefon jest również internetowy portal https://actifit.io/, gdzie logujemy się w ten sam sposób jak do aplikacji na telefonie, czyli przez steemconnect:

screenshotactifit.io2019.08.09224751.jpg

Kiedy wejdziemy w zakładkę "My Wallet" po lewej stronie zauważymy, że daje nam ona więcej możliwości niż aplikacja na telefonie, między innymi zamianę otrzymanych AFIT na STEEM.

screenshotactifit.io2019.08.09224845.jpg

Co to znaczy? Nie jest to bezpośrednia zamiana, ale dzięki tokenom AFIT, które otrzymaliśmy z aplikacji możemy opłacić wyższy upvote przez triala @actifit. Jak widać na poniżej zamiana 20 AFIT daje możliwość uzyskania upvotu ponad 1 USD od @actifit. Fajna opcja, tylko jest jeden minus obecnie trzeba odczekać na upvote w długiej kolejce, czyli dostaniemy go najwyżej raz na tydzień, ale uważam, że wciąż jest to warte zachodu.

screenshotactifit.io2019.08.09225018.jpg

Kolejną opcją zwiększenia zysków z używania aplikacji jest delegacja SP do @actifit, dzięki temu wzrasta nasz ranking i oprócz codziennych gwarantowanych tokenów dostajemy wyższe upvoty za publikowane posty. Kokosów z tego nie ma, ale zawsze jakiś zysk.

Handel AFIT na STEEM

Najważniejsza zmiana została wprowadzona tydzień temu. Myślę, że była oczekiwana przez wszystkich od początku, czyli możliwość zamiany AFIT na STEEM dzięki Steem-Engine. Oczywiście zostało to obwarowane pewnymi obostrzeniami, żeby móc przesyłać tokeny AFIT na Steem Engine trzeba posiadać najpierw AFITX i dziennie można przesłać za każdy posiadany 1 AFITX - 100 tokenów AFIT na platformę tradingową.

Zakończenie

Moim skromnym zdaniem, zysk finansowy nie jest najważniejszym elementem funkcjonowania aplikacji Actifit, liczy się "rozruszanie" społeczności uzależnionej od Internetu, a jak zrobić to lepiej niż przez płacenie za tę aktywność, nawet jeżeli są to grosze. Żyjemy teraz w czasach, że zabieramy telefon ze sobą wszędzie gdzie się ruszymy, czy to będzie poranny trening biegowy, albo zwyczajne wyjście po bułki do sklepu na rogu. Włącz więc aplikację i zobacz ile kroków jest od tego sklepu, koszt bułek Ci się nie zwróci, ale krok po kroku zadbasz o swoje zdrowie. Żeby wydreptać minimalne 5000 kroków może wysiądziesz przystanek wcześniej i przejdziesz pieszo do domu. Wszystko zależy od Ciebie, a że ktoś chce płacić za to, że Ty chodzisz, no cóż tylko korzystać. Ja swoje codzienne raporty traktuję jako świetną zabawę, a zyski finansowe są na dalszym planie.

Myślę, że nowym użytkownikom aplikacji wyjaśniłem co nieco, jeżeli macie wciąż pytania to chętnie na nie odpowiem.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Tak, tak tak, super dzięki 😉

Posted using Partiko Android

Bardzo fajny poradnik.

Ja dodam jeszcze tylko, żeby gdzieś sobie zapisać hasło Funds Password, jeśli będziecie chcieli zamienić na przykład 20 AFIT tokenów na upvote wart 1 $. Ja raz tak zrobiłem i zapomniałem sobie zapisać hasła Funds Password.

Na szczęście można je zresetować, poprzez napisanie prośby na oficjalnym kanale Actifit na Discordzie.

Aha. Jak pierwszy raz będziecie chcieli sobie zamienić AFIT tokeny na STEEM, to Actifit wymaga jednorazowej zapłaty wynoszącej 1 STEEM w celu weryfikacji i otrzymania tego Funds Password (nie zgubcie go).

Dokładnie, będzie to w drugim wydaniu :D.
Opłata 1 STEEM jest jednorazowa za weryfikację hasła Funds Password.

Ups. Uprzedziłem fakty. :)
Tego nie było, to się wytnie :D

Ooo... Dzięki :)

!tipuvote 1 hide

Hej... to super, że wspomniałeś i wstawiłeś "Raport Tags". Wiele tych rzeczy jest dojść trudne dla zwykłego uczestnika, który chce działać jak w innych aplikacjach. Interfejsy, jak "Steem-Eengine Tribes" jest połączone ze wszystkimi tokenami i można powiedzieć, że to mini giełda. To tak naprawdę więcej niż zwykła giełda do handlu i trzeba na to poświęcić czasu i doświadczać działania,bo takie rzeczy są już nieuniknione.

Technologia Blockchain i do tego kryptowaluty/tokeny to tak naprawdę temat ciężki kaliber do tłumaczenia dla zwykłego uczestnika. Myślę, że faktycznie powinno powstawać więcej takich poradników jak ten, opisy ze zrozumiałym językiem. Nie ciężka salwa techniczna:)

Świetny Poradnik!!!

Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRIAL" o łącznej mocy ~0.17$. Zasady otrzymywania głosu z triala @sp-group-up znajdziesz w ostatnim raporcie tygodniowym z działalności @sp-group, w zakładce PROJEKTY.

@wadera

Chcesz nas bliżej poznać? Porozmawiać? A może chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy na nasz czat: https://discord.gg/rcvWrAD

Super poradnik! Fajna zmiana z tym postem na drugi dzień. Najważniejsza sprawa to rozruszać społeczność przy marnym kursie steem. Przy obecnym trendzie zalecam tagować # marlians , #sportstalk a Afit tokeny zbierać.

Czy na działanie aplikacji ma wpływ telefon,jakiego używamy?Przeszedłem na próbę okolo kilometr i zaliczyło mi 51 kroków.To normalne??

Zasadniczo nie.

Zwróć uwagę, czy masz to zaznaczone w ustawieniach "SETTINGS"

bbb.JPG

Jeżeli to było zaznaczone i wciąż masz problem, to sprawdź w ustawieniach telefonu, czasami trzeba manualne ustawić, żeby aplikacja działała w tle.
Mam nadzieję, że ogarniesz to szybko i później będzie tylko zabawa :)

Zarówno jedno jak i drugie ustawiłem wcześniej,po przeczytaniu Twojego posta.Czyli to nie to.

Dla testów włącz aplikację, zamknij inne aplikacje na telefonie i przy włączonym ekranie poruszaj energicznie ręką przez około minuty (możesz pochodzić po pokoju z telefonem w kieszeni, tylko, żeby ekran był wzbudzony), a później powtórz to przy wyłączonym ekranie (możesz też włączyć apki, które zazwyczaj używasz w czasie marszów). Zaobserwuj jaka jest różnica.
Napisz jaki masz telefon i soft, to poproszę adminów Actifit o pomoc i poradę.

Ogólnie wszystkie inne apki mam zamknięte cały czas.Na aktywnym ekranie działa,na zgaszonym nie.Telefon to Honor 4x Android 4.4.2.Ogólnie dzięki za zainteresowanie i pomoc.

Nie ma sprawy.

"So about your phone, few things are recommended.
First you need to go to your batter settings, and ensure you have battery management manual for actifit, so that it can run in the background"

Czyli chodzi o to żebyś w zaawansowanych ustawieniach baterii, ustawił ręcznie wyjątek dla actifit, żeby mogło działać w tle.

No właśnie na samym początku tak zrobiłem i nic to nie daje.

If you also have the option on your android version to lock the app, it might also be helpful to do that. Lock icon looks like this

Screenshot_20190208_125351.jpg

Ja takiej opcji nie mam, ala mam Androida 9. Jeszcze jedno mi przyszło do głowy, jaką masz wersję aplikacji Actifit, moja to 0.6.2, z wcześniejszą 0.5.xxx miałem również problemy.