RE: Naruszenie bezpieczeństwa na czacie polskiej społeczności Steem na Discord

You are viewing a single comment's thread from:

Naruszenie bezpieczeństwa na czacie polskiej społeczności Steem na Discord

in polish •  9 months ago 

Rozumiem, że więcej konkretów na ten tamat w dzisiejszym poście? Czekam z dużym zainteresowaniem.

Problem podobieństwa znaków też jest wart opisania.
@hallmann o ile pamiętam miał trolla haIImanna (zamiast małego L jest wielkie i). Wyobrażam sobie, że wiele nicków można w ten sposób przemodelować. @fervi - fеrvi - fervі - ferνi - różnice są albo zupełnie niedostrzegalne, albo kosmetyczne.

O ściąganiu programu też prosiłabym szerzej.

Argument "żartu" powraca ostatnio dość często.
Niby z jednej strony nick to tylko nick, ktoś może woli mieć taki, który w razie czego nikomu się z nikim nie będzie kojarzył. Jest jednak też druga strona tego medalu - gdy ktoś buduje markę swojego nicka (a tak to działa w przypadku zamieszczania oryginalnej twórczości) lub też nick jest jego imieniem i nazwiskiem, bo chce aby jego twórczość nie była anonimowa.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Napiszę w ciągu paru dni - między innymi też, że silnik jest od miesięcy nie aktualizowany pomimo setek (tysięcy?) poprawek błędów

👍 Myślę, że to ważne, żeby informować o wszystkich możliwych sytuacjach, w których może dojść do nadużyć.

A może wymusić na witnessach działanie? Jakoś jak jest problem na Discord to mamy piękny wpis. Jak od miesięcy błędy Steem Chat są wykorzystywane to nic się nie dzieje. SKANDAL, ŻĄDAMY UKARANIA WINNYCH HURR DURR

Nie nadaje się to do bezpośredniego porównywania - jak coś dzieje się w sposób niewidoczny dla użytkownika "nietechnicznego" to jak interweniować? W jakiej sprawie?

No i to jest bardzo dobre pytanie. Administratorzy nie dbają o bezpieczeństwo serwera i musi być tragedia by coś się zmieniło. Ale tak naprawdę i to nie, bo to ich dobra wola czy twoje dane są bezpieczne czy nie - oni za nic nie odpowiadają.

Fervi masz problemy z percepcją rzeczywistości? Nikt niczego nie żądał to po pierwsze, informacja miała na celu ochronę mojego nicka + pokazanie do czego to dąży.

Druga sprawa, na steem.chat wszelkie próby są ukrucane, na discordzie każdy ma wszystko w dupie - co widzieliśmy niedawno.

Na discordzie nawet nie wiesz ile jest oszukanych bo tego nie da się sprawdzić. Bez odbioru.

  ·  9 months ago (edited)

Po jakim czasie? Ile osób straciło konta z tego powodu? Kek
Może podszyję się pod Rafalskiego, bo w sumie czemu nie? Skoro kod zezwala ...