Czarnyprotest i aborcja to tematy zastępcze? Jeśli tak, to NOWA jaka afera przed nami?

in polish •  last year  (edited)

Screenshot_5.png

Pewnie nie jeden z nas Panowie już pewnie rzyga tym tematem. Wszędzie o tym grzeją i na fejsbuku i na YouTube i telewizorni i to w sumie do takiego stopnia ,że aż Ja sam wziąłem kamerę i poszedłem nagrać swój pogląd na ten temat. Nas chłopaków/mężczyzn defacto jakoś to aż tak „astronomicznie” chyba to nie rusza?

Kobiety chyba jednak trochę bardziej się tym emocjonują, bo to w końcu to one są „inkubatorami” i bądz co bądz jak któraś z kobiet to usłyszy, to aż jej się muszelka gotuje i nie ma się co dziwić. To podłe czuć się i być porównywanym do przedmiotu, będąc podmiotem.

Ja jednak się skupię dzisiaj na innej stronie tego szumnego tematu. W zasadzie to nie zrozumiałbym tego sam, tak prędko. Chyba ,że ktoś by mi podrzuciła jakąś tezę a mi pod wpływem analizy i myślenia zapaliła by się czerwona dioda led. Gdyby nie spojrzenie na sprawę Atora( Krzysztof Woźniak) jest to znany YouTuber i myślę ,że każdemu chyba obiło się o ucho jego pseudonim.

Przyznaję się teraz ,że Ja sam dałem się wciągnąć w tę grę jaką funduje nam rząd. Czyli wybierasz „czarne czy białe”? Jednak temat podjąłem i opowiedziałem się czy jestem za czy przeciw. No właśnie i to jest cała kwintesencja problemu czyli jesteś za czy przeciw? Zobacz,kiedy się opowiesz po którejś ze stron od razu przylega do Ciebie łatka ,że jesteś “taki siaki sraki czy owaki” Od razu jesteśmy szufladkowani. Dlatego według mnie chyba najlepszą opcją jest “aaaa ja mam to w du*pie i nie interesuje się polityką”

No to o co w tym chodzi i gdzie jest drugie dno?

Rządzącym chodzi o to by nas znowu Polaków dzielić na zasadzie Tak czy Nie. Zawsze chyba tak jest ,że jak jest reforma to ludzie się dzielą na przeciwników i zwolenników. Tutaj na przykład podam 500+ właściciele co mieli dzieci się cieszyli bo dostaną "darmową" kasę. Ludzie z kolei ci co nie mieli dzieciaków to grzmieli ,że to złodziejstwo rozbój i dlaczego Ja mam płacić na kogoś? bo to przecież idzie z moich podatków ona dostanie kasę?! To jak mi zapier**lą a komuś dadzą?!

Teraz ten temat number 1 czyli ABORCJA to przypomina mi to inne afery. Czy zauważyliście ,że zawsze media o czymś grzały była taka fala a potem nagle cisza? W tym czasie za plecami obywateli przechodziły jakieś dziwne i niekorzystne ustawy lub rozporządzenia? Możliwe ,że teraz jest i podobnie nawet śmiem twierdzić ,że tak jest. Ponieważ skoro już tak było to dlaczego miałoby nie być znowu?

No właśnie! Pytanie tylko co oni znowu kombinują i jak mocno będzie to miało wpływ na życie statystycznego Polaka. Czyli mnie czy też Ciebie? Zapewne dowiemy się tego za jakiś czas. Jako naród musimy być silni i solidarni bo inaczej nigdy nic jako ludzie nie osiągniemy. Silni ludzie są groźni dla władzy kiedy są SOLIDARNI a podzieleni kłócą się między sobą i są słabi i można nimi łatwo sterować, szczując przeciwko sobie.

Screenshot_4.png

Pamiętacie sprawę ACTA? Wtedy ludzie wyszli na ulice też był szum sprawa ucichła a za drzwiami wprowadzili inne ustawy. To jest polityka i niestety zrobią co chcą ale my jako obywatele musimy im to utrudniać w każdy możliwy sposób. Trzeba zauważyć ,ze PiS bardzo skręca na lewo niestety pod rządami Pana Morawieckiego. Być może dogadali się z hyaetlerowcamy bo przecież czekają nas ogromne kary finansowe za emisje CO2 do 2020 roku a to już tuż tuż.

Módlmy się aby tylko nie sprowadzili nam na głowę tych dzikich ludzi. Jeśli już do tego by doszło “chroń panie boże”, ale gdyby doszło to, nie zrobimy tego co powinniśmy kiedy będziemy słabi i podzieleni. Zrobimy to kiedy będziemy silni i gotowi powiedzieć sprzeciw ,a nawet przelać krew w słusznej sprawie.

Z racji ,że to temat o aborcji a jak już powiedziałem dałem się wciągnąć w tę grę “czarne czy białe” to tutaj zamieszczam mój pogląd na temat który mam od lat taki sam w formie video. Jeśli ktoś ma chęci i chwilę czasu, to serdecznie zapraszam do oglądania i wypowiadania swojej opinii.. #swiatblura

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  
  ·  last year (edited)

Pytanie podstawowe czy dziecko w łonie matki jest człowiekiem który ma prawa, czy też jest to istota pozbawiona podstawowych praw. Jeśli uznajemy, że ten człowiek nie jest człowiekiem to faktycznie można dać kobiecie prawo wyboru czy chce zabić tę istotę czy też nie. Jeśli jednak rozpoznajemy, że zarodek to człowiek, albo też że jest dużym problemem dokładne stwierdzenie kiedy ten zarodek staje się człowiekiem (człowiek rozwija się w łonie matki, nie ma przeskoku z poczwarki w nową istotę, jest ciągły rozwój) to możemy albo pozbawić go podstawowych praw i stanąć na równi z najgorszymi ideologiami jakie nosiła ziemia, albo musimy przyznać im podstawowe prawa i chronić to życie.

Aborcja nie jest tematem zastępczym. Jest podstawowym problemem cywilizacyjnym i ideologicznym. Oczywiście politycy i media wykorzystują takie gorące tematy żeby przeprowadzać swoje nie ładne zagrywki, ale temat nie jest temu winny, a temat jest bardzo istotny.

·

Te ideologiczne i wzniosłe dylematy (poruszane zresztą najczęściej przez mężczyzn) są tak maksymalnie odklejone od rzeczywistości, że zastanawiam się czym oni nasączają te opłatki w kościele... Nie wiem czy kolega w temacie, ale debata toczy się o zaostrzenie przepisów i objęcie nimi ciężarnych z ciążko uszkodzonymi płodami, skazanymi na śmierć zaraz po urodzeniu i ciąży powstałych w wyniku gwałtu.

Nawet nie chcę się zagłębiać w szczegóły NAUKOWEJ debaty o początkach życia bo jak ktoś sobie wyobraża, że połączenie się dwóch komórek jest jakimś boskim aktem stworzenia, to żaden argument nie trafi.

A co do idelogii, dopóki państwo nie jest w stanie zapewnić godnego bytu wszystkim narodzonym dzieciom to nie ma żadnego moralnego prawa w kwestii dyktowania wyborów komukolwiek, a już na pewno nie kobietom w ciąży, które stają przed taką ciężką decyzją! Odrobinę empatii. To chyba jej brak stawia na równi z "najgorszymi ideologiami jakie nosiła Ziemia".

·
·

Pierwszy akapit: atak adpersonam, oraz manipulacja: ziew

Drugi akapit: wskaż proszę moment przeskoku. wyraźny, jednoznaczny moment w którym komórki przeistaczają się w człowieka.

Trzeci akapit: Państwo zostało powołane by chronić podstawowe prawa typu prawo do życia czy prawo własności, państwo natomiast nie jest od zapewniania dobrobytu wszystkim mieszkańcom, a przynajmniej nie powinno być. Oczywiście są koncepcje omnipotentnego państwa które powinno wszystko za swoich mieszkańców robić, ale się z takim poglądem kompletnie nie zgadzam i zdecydowanie nie taki był powód tworzenia państw ;) Zresztą przeżyliśmy próbę tworzenia takiego czegoś i nie wyszło to zbyt dobrze :)

Ponoć podatek emisyjny wprowadzają i rzucają aborcję na tapetę, żebyśmy się pokłócili i powrzeszczeli na siebie co jak zwykle do niczego mądrego nas nie zaprowadzi. @bluro2k17 Ci właściciele co mają dzieci to są rodzice :D "właściciele co mieli dzieci się cieszyli bo dostaną "darmową" kasę"

ostatnio przechodzą te ustawy o ustroju sądów z których władza miała zrezygnować. Ostatnio protesty były zbyt duże więc teraz spróbują po cichu.

W Polsce od dawna jest praktykowana zasada 'divide et impera'(dziel i rządź). ACTA, aborcja czy katastrofa smoleńska stanowią przykład tego jak ta starodawna zasada działa w praktyce. Ciekawy post, pozdrawiam!

·

dzięki! Cieszę się,że się spodobało.

Hej - jeżeli jest to zgłoszenie do Tematów Tygodnia to uzupełnij informację o Temacie. Jeżeli nie - proszę usunąć tag do końca niedzieli - w innym przypadku zostanie to potraktowane jako spam i otrzyma flagę.

·

a hej podpowiedz proszę co i jak. temat tygodnia dałem bo to przecież cały czas media o tym grzały wpsiaem tag widzę są posty to cyk i wrzucamy.

·
·

W tematygodnia co tydzień są losowane 3 tematy, na które ludzie piszą. Nie ma to nic związane z mediami