Dobre decyzje

in polish •  last year 

,,Nikt nie powiedział, że dobre decyzje nie będą cię ranić"
Włóczykij.

Czy ktoś z Was czytał kiedyś ,,Dolinę Muminków"? Pewnie tak, wiec na pewno znacie Włóczykija. To bardzo mądry, wymyślony facet, mimo że w jego usta słowa wkładała autorka książki.
To prawda, że nikt nie powiedział, że dobre decyzje są łatwe i że nie będą ranić, wręcz przeciwnie. Okupione często są cierpieniem, poczuciem winy i wyrzutami sumienia, które rozlewają się po organizmie jak trujący jad. Ten jad wkrada się wszędzie, zatruwa nasze myśli i paraliżuje strachem ,,co będzie jeśli nie wszystko się uda?". Myślę, że każdy z nas ma takie odczucia niestety. Ze wszystkimi problemami jesteśmy sami i codziennie drżymy o słuszność naszego wyboru. Mimo tego, że zakończyłam stary etap swojego życia, nie jestem osobą szczęśliwą i pełną wiary w nowe jutro. Zdaję sobie sprawę, że wszystko stopniowo i powoli będzie się klarowało, ale zawsze jest jakieś ale... Dopiero teraz mój plecak z kamieniami mi ciąży. Próbuję stanąć twarzą w twarz z moimi lękami i obawami. Niejedna łza płynie po policzku, ale będąc między ludźmi obowiązuje uśmiech nr 102. Najpiękniejszy i najjaśniejszy ze wszystkich. Taki tylko dla obcych ludzi, którzy nie mogą wiedzieć... Bo i po co?Teraz jest bardzo mało pozytywnie nastawionych i dobrych ludzi. Nie potrafię powiedzieć jaka jestem, ale nie przejdę obojętnie obok staruszki, która nie radzi sobie z zakupami. Ocenę pozostawiam osobom, które codziennie obcują ze mną.
Nie wiem, co przyniesie jutro, ale będzie to na pewno ogromny UŚMIECH na mojej twarzy...

26552732_1936641236376182_50577074_n.jpg

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

No, uśmiech każdego dnia !!!

Servus Muminko :D <<żartobliwie bo jedyne co CIę z nią łączy to kolor >>

Świecisz się niczym Edward z sagi zmierzch gdy miał styczność ze słońcem .....

Będzie dobrze i ja to wiem

Masz dla kogo żyć i dla kogo pracować nad sobą
Szukaj pozytywów w negatywach. Umocnią Cię i wskażą nowe możliwości ;)

·

Cześć, witaj. Ja Muminka? Może być, uwielbiam Muminki. Oczywiście że mam dla kogo żyć i szukam pozytywów we wszystkim. Jak czytam to co piszesz mam takie wrażenie,że pisze to taki mój kolega. Macie bardzo podobny sposób wysławiania się. Dlatego czasem mam wrażenie że dobrze Cię znam. Po koleżeńsku.