Skrót/Analiza meczu Nigeria-Argentyna | World Cup 2018

in #polish6 years ago (edited)

Witajcie dzisiaj byliśmy świadkami dobrego spotkania pomiędzy Nigerią a Argentyną , oba zespoły walczyły zacięcie o wyjście z grupy.

Lecz tylko jedna wyszła z tego meczu zwycięsko , a tą drużyną była Argentyna na czele z Lionelem Messim który już w 14 minucie strzelił po dalekim kilkudziesięciometrowym podaniu przyjął piłkę kolanem w pełnym biegu posłał z ostrego kąta piłkę obok bezradnego Francisa Uzohoe.

wynik 0-1 utrzymał się do przerwy.

Po przerwie w 50 minucie Nigeryjczycy wywalczyli rzut karny i go wykorzystali 1-1 po tym golu zaczęła się walka ponieważ , Nigeryjczycy po remisie dostali by 1 pkt który zaważył by o wyjściu z grupy.
Wtedy zaczęła się prawdziwa walka oraz niecierpliwość z obu stron ponieważ do końca meczu była naprawdę daleko a o awans walczyły oba zespoły.

Argentyna długo się męczyła i wydawało się, że tylko cud utrzyma ją na mistrzostwach w Rosji,ale w 86 minucie z prawego skrzydła dośrodkował na dziesiąty metr Gabriel Mercado , a Marcos Rojo strzałem z powietrza dał ekipie z Ameryki Południowej gola nie tylko na wagę trzech punktów, ale i awansu do 1/8 finału.

A w tym samym czasie i meczu grupy D Islandia przegrała z Chorwacją 1:2. Chorwaci wygrali grupę i zmierzą się w następnej rundzie z Danią. Argentyna o ćwierćfinał mistrzostw świata powalczy z Francją.

U dołu zobaczymy piękny go Lionela Messiego.

Gol na 0-1 dla Argentyny zdobył Lionel Messi w 14 minucie meczu.

Gol na 1-1 po rzucie karnym

Gol na 1-2 dla Argentyny