Jak bezpiecznie trzymać kryptowalutę STELLAR (XLM/STR) - obsługa portfela

in polish •  2 years ago 
 1.  Otwórz stronę: StellarAccountViewer
 2.  Jako, że to jest Twój pierwszy portfel kliknij przycisk Generate
 3.  Teraz widoczne są dwa klucze. Pierwszy z nich to klucz publiczny (PUBLIC KEY), który jest adresem  Twojego portfela. Drugi z kluczy to klucz prywatny (SECRET KEY) dzięki któremu możesz zalogować się do swojego konta
  !!!Zachowaj swój klucz prywatny (SECRET KEY) i nie udostępniaj nikomu. Jeśli go zgubisz to stracisz dostęp do swoich Lumenów!!!

   
 4. Do zalogowania użyj wcześniej zachowanego klucza prywatnego
 5. Teraz możesz zobaczyć stan swojego portfela. W moim przypadku przelałem tam wcześniej 10 Stellarów. W tej chwili Twój portfel nie jest widziany w sieci, dlatego aby go aktywować musisz zrobić przelew na wartość minimum 10 Stellarów. Kolejne wpłaty mogą być już niższe. 


 6. Zrób przelew z giełdy. Pamiętaj, że adres na który wysyłasz swoje coiny to twój klucz publiczny (PUBLIC KEY). Po zatwierdzeniu przelewu z giełdy po chwili na Twoim portfelu pojawi się przelana ilość Stellarów. Dla przykład przelałem kolejne 2 Stellary (minus opłata transakcyjna)

 7. Jeżeli chcesz ponownie zalogować się do swojego portfela wejdź na StellarAccountViewer i użyj do logowania swojego klucza prywatnego. 
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!