Czy warto kupić ,,gamingowy'' fotel Diablo x-fighter?

in #polishlast year

Yo.

Na pewno większość z graczy spędza dużo czasu przed siedzeniem na komputerze, bądź konsoli (nie, nie będę hejtował konsolowców, to temat na inny wpis...). Co jest potrzebne do komfortowego grania? Mechaniczna klawiatura? Tak. Monitor z wysokimi częstotliwościami wyświetlania? Tak. Komputer, który uciągnie większość tytułów? Owszem. Ale na pewno duży odsetek graczy, w ciągu swojej długiej sesji grania, czuje dyskomfort z racji na swój obecny fotel. Z inicjatywą przychodzi marka Diablochairs. W swojej ofercie oferuje bardzo duży wybór foteli, które zostały zaprojektowane z myślą o graczach. Nie tylko Diablochairs tym się zajmuje. Można na rynku spotkać wytwory innych firm, typu Sharkoon, AkRacing bądź Genesis. Czym wyróżnia się wspomniana przeze mnie firma? Ceny. Fotele Diablo możemy już nabyć od 600zł do 1400zł, a wariacji jest wiele. Ostatnio nabyłem Diablo X-Fighter, za cenę 650zł. Jak się sprawował? Zapraszam do lektury. :)

IMG_20181212_175931.jpg

(witam w moim pokoju i przepraszam za bałagan)

Parę słów o wyglądzie

Fotel wybrałem w wersji czarno-białej. Na rynku dostępne są jeszcze: niebiesko-czarne, czarne, czerwono-czarne. Ogólnie nie jest źle. Z przodu można zauważyć siedzisko ze skrzydełkami, regulowane podłokietniki, poduszkę lędźwiową z nazewnictwem modelu oraz wbudowaną poduszkę pod głowę. Fotel ma budowę kubełkową. W porównaniu do innych foteli gamingowych, fotel x-fighter posiada kanciaste rogi oparcia.

IMG_20181212_175944.jpg

Z tyłu u góry można dostrzec napis DIABLO, dziury na pasy poduszki lędźwiowej, oraz na samym dole plastikowy element zasłaniający mocowanie oparcia. Szycia są dość dobrej jakości, nie najlepszej, ale dobrej. Warto wspomnieć, że fotel jest wykonany z eko-skóry.

Kółka są kauczukowe, więc uważać na panele i dywany.

Wygoda

Muszę to oznajmić wprost. Dla mnie sam fotel jest niewygodny, bez mojej poduszki do spania plecy bolą mnie niemiłosiernie. Dlaczego? To czysty kabaret, tego nie znajdziecie na żadnej recenzji. Poduszka lędźwiowa nie jest wykonana z żadnej pianki, lecz z materacu, a dowalili tego tak dużo że poduszka wypycha plecy i zmusza do nieodpowiedniej pozycji. Tam gdzie opieramy plecy, są plastikowe elementy, które otaczają miejsce na przejście pasów. Końce tych elementów, brutalnie wbijają się w plecy, powodując ból już po 15 minutach siedzenia. Łopatki są oparte na plastiku, żadnej wygody. Plusem dla mnie jest siedzisko. Należy bardziej dla fanatyków twardszych siedzisk. Kolejnym plusem, są regulowane podłokietniki, które na spodzie mają miękki plastik. Mechanizm fotela nie zaskakuje, po miesiącu skrzypienie jest na porządku dziennym. Jeżeli chodzi o kąt nachylenia, fotel można zablokować na kącie jakim tylko chcemy, ale jest ograniczenie, więc nie położymy się tak jak na fotelach innych firm, chociaż i tak nie widzę zastosowania w leżakowaniu na fotelu. Fotel posiada na siedzisku i oparciu skórę skóra perforowaną, więc mniej będziemy się pocić, choć takie zjawisko doświadczyłem i tak w ciągu wakacji.

IMG_20181212_180005.jpg

Apeluje, aby przed zakupem produktu, przetestować na swoich czterech literach w jakimś salonie lub sklepie. Krzesła gamingowe to krzesła ,,designerskie'' i nie mają dużo wspólnego z ergonomią. Moja opinia nadal pozostaje tylko moją opinią, kupujesz fotel na swoją odpowiedzialność. Dziękuję za przeczytanie. :) Miłego dnia / Miłej nocy. ^^

Sort:  

Osobiście...
Trzy lata temu kupiłem fotel od ak racing.
Muszę przyznać, bardzo wygodny, ładny. Cena do jakości 10/10 :)

Posted using Partiko Android

Również polecam ak racing! 10/10 + support bardzo miły :)

Congratulations @barreloflaughs! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You got more than 10 replies. Your next target is to reach 50 replies.

Click here to view your Board of Honor
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Congratulations @barreloflaughs! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 50 comments. Your next target is to reach 100 comments.

Click here to view your Board of Honor
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Zakupilbym chętnie taki fotelik :)

Posted using Partiko Android