Większa aktywność na Steemie - lepsza szansa na sukces.

in polish •  5 months ago

Przeglądając codziennie nasz polski tag #polish można znaleźć naprawdę ciekawe treści. Począwszy od nowych autorów, kończąc na stałych twórcach. Jednak jest jedno "ale", które chodzi mi po głowie i nie daje spokoju, a mianowicie większość z nowych twórców oprócz opublikowania swoich postów, nie robi nic więcej.

action-2277292_1280.jpg

Steem to społeczność i ważna jest interakcja miedzyludzka, bo większość treści (póki co) nie wychodzi poza obręb Steema i tak naprawdę od samych użytkowników platformy zależy czy ktoś zarobi na postach czy nie. Oczywiście można swoje posty promować na innych portalach, jednak nie da nam to szansy przez 7 dni na zarobek z posta na Steemie.

Jak już wspomniałem, wieke osób oprócz postowania nie robi nic więcej, a przecież jest możliwość komentowania, która jest ważna dla autorów, bo widać wtedy, że ktoś ma jakieś przemyślenia na temat tekstów i z chęcią (lub nie) go przeczytał. Czasem można z danym autorem się nie zgodzić i również to wyrażać.

Co daje komentowanie?

Szczególnie pokazanie siebie, że jest się na platformie. Nie każdy przegląda codziennie #polish w celu sprawdzenia czy ktoś nowy akurat dzisiaj wrzucił tekst. Tekst takiego autora może być mega ciekawy i nie zarobić nic. Komentowanie, a w szczególności merytoryczne komentowanie sprawia, że dany autor ma chęć sprawdzenia profilu osoby komentującej i być może taka osoba zyska nowego obserwującego, oczywiście jeśli teksty okażą się ciekawe. Dodatkowo można liczyć na upvote nie tylko postów, ale również komentarzy, co czasami w praktyce okazuje się bardzo opłacalne.

Kuratorstwo

Platforma Steem i blogowanie na niej, opiera się w głównej mierze na głosach innych użytkowników. Tutaj kuratorem dobrych treści jest każda osoba na Steem, a nie tylko opiekunowie tagów.

vote-1804596_1280.jpg

Jeśli chcesz by Twoje teksty zarabiały, daj zarobić innym.

Każdy upvote dla twórcy jest ważny i daje motywację do dalszego działania. Poza tym Voting Power niektórych osób, ktory wynosi 100% praktycznie marnuje się, jest niewykorzystany a potencjalne tokeny gdzie jakiś autor mógłby zarobić - przepadają. Warto być kuratorem treści, które Cię interesują. Przykładowo dla osób, które kochają fotografię, jest tag #pl-fotografia dla osób, które lubią kosmos - jest #pl-kosmos, dla osób, co lubią czytać o historii - jest #pl-historia. Liczba tagów jest tak duża, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Więcej tagów można znaleźć na www.steemweb.pl i warto również sprawdzać najczęściej używane tagi, jeśli chce się napisać post, a te zawsze są publikowane w @kurator-polski.

Błędne tagowanie

Ostatnio zauważyłem, że wiele osób tworzy swoje tagi jak np. #pl-dog czy #pl-animal. Szczerze wątpię czy ktoś (oprócz autora) będzie coś szukał po takich tagach. Ostatnio @hellobot wita wszystkich nowych na #polish i warto, żeby takie osoby zaznajomiły się z tymi informacjami, bo nie są one tylko po to żeby były.

blog-970723_1280.jpg

Sam czasem widząc dobry post, ale źle otagowany, zwracam uwagę, żeby taka osoba zmieniła tagi. Jest wtedy szansa, że zostanie zauważona przez opiekuna tagu i otrzyma bardziej wartościowy głos. Dlatego, jeśli widzisz, że tagi przy danym poście są złe, napisz komentarz, poinformuj taką osobę, która być może nieświadomie to robi.

O poprawnym tagowaniu powstało wiele postów i z pewnością powstanie jeszcze więcej, bo tagowanie na Steemie jest najważniejsze. Odsyłam do ostatniego postu @nervi odnośnie tagowania.

Nie mogę nic publikować!

Po ostatniej aktualizacji (Hard Fork 20) nowe osoby, niemajace jeszcze Steem Power, mają problem z publikowaniem. Okazuje się, że opublikują jeden post, a odpowiedzi na komentarz już nie mogą i muszą czekać dzień czy dwa, żeby znowu móc coś opublikować.

wordpress-265132_1280.jpg

Oczywiście to niejedyny sposób na poradzenie sobie z tym problemem, a mianowicie można zarejestrowac się na steem.chat, wejść w pokój #polish i poproscić o czasową delegację. Na pewno ktoś pomoże, a przy okazji można fajnie spędzić czas na rozmowach z ciekawymi ludźmi (Pozdrawiam nocną!!!). Poza tym na wszelkie pytania i wątpliwości odnośnie platformy, osoby na czacie chętnie odpowiedzą i pomogą.

Udział w konkursach

Warto brać udział w różnego rodzaj konkursach organizowanych przez Steemian. Jest to okazja do zaprezentowania siebie, a dodatkowo można wygrać parę tokenów Steem. Oczywiście konkursy są związane najczęściej z głosowaniem, gdzie społeczność wybiera najlepsze posty. W tym przypadku również jesteśmy kuratorami dobrych treści.

Jeśli chodzi o konkursy, niektóre odbywają się cyklicznie, więc warto obserwować profile takie jak: @steemit-polska, @pl-kuchnia, @pl-rekodzielo, a najlepiej co jakiś czas sprawdzić tag #pl-konkurs, ponieważ wielu Steemian czasem z własnej woli organizuje konkursy, a nagrody zazwyczaj są wysokie.

Podsumowanie

Aktywność na platformie to nie tylko dodawanie postów. Aktywność to również komentowanie i oddawanie swoich głosów na inne posty. Trzeba pamiętać również o dobrym tagowaniu, w przeciwnym razie nikt nie będzie miał nawet okazji trafić na Twój post. Bierzmy udział w konkursach i głosowaniach na konkursowe posty, bo tak naprawdę od nas samych zależy, jakie posty zdobędą nagrody.

Trzeba pamiętać, że większa aktywność na Steemie, to lepsza szansa na sukces.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Właśnie brakuje mi tej pasji komentowania wśród członków społeczności. Zawsze miło jak jest jakaś informacja zwrotna odnośnie treści posta. Pozwala to i wejść w dyskusje i zmienić coś na przyszłość.

·

Wymiana zdań jest ważna i przydatna. Oczywiście, że jest miło jak ktoś skomentuje, bo wiadomo, że na 100 % przeczytał tekst.

·
·

Pełna zgoda że miło, ALE czasami ludzie komentują nie czytając ;) więc 100% pewności nie ma ;)

Posted using Partiko Android

·
·
·

Raczej pojedyncze jednostki 😋

·

Napisz na pl-religia, że boga nie ma a maryja nie była dziewicą :D

Bardzo dobry tekst. Wszyscy nowo przybyli powinni się z nim zapoznać - mają tutaj zawartą całą "mechanikę" naszej społeczności

Posted using Partiko Android

·

Mam nadzieję, że przynajmniej parę osób zacznie aktywnie brać udział w życiu platformy.

Posted using Partiko Android

·
·

Przydałoby się również, aby użytkownicy przekonali się bardziej do streamów. Mamy naprawdę mocną ekipę.

Posted using Partiko Android

·
·
·

Wiem, czasem wchodzę zobaczyć, ale czas nie pozwala za bardzo. Ty robisz akurat bardzo dobrą robotę i myślę, że jak tak dalej pójdzie, to może też nowi przyjdą😉

·
·
·
·

Dobrą robotę to robi między innymi mmmmkkkk311 , bez jego wsparcia nie byłoby tak kolorowo.

·
·
·
·
·

Masz rację, bez tego wsparcia nie byłoby tak dobrze.

To ja już nie rozumiem. Mam votować na posty które mnie nie porywają? Po to aby utrzymac samą aktywność? Ja rozumiem, że niewiele z tego rozumiem, ale takie klikanie dla klikania to mi się kojarzy prostytucją polityczną, czyli działaniem wbrew swojemu przekonaniu dla zysku. Akurat nie interesuje mnie czyjeś codzienne sprawozdanie z 10 km. biegu, kiepskiej jakości widoczek, czy przepis na ciateczko. Jak powszechnie widaomo moje iIQ wynosi 38 i wszystkiego nie kumam ale też swój rozum mam.
A że wszyscy jesteśmy mało asertywni to inna sprawa. Mam wrażenie, że ludzie piszą i się chowają, jakby nie brali odpowiedzialności za swoje treści. Jakby się obawiali oskarżenia o plagiat.
Czytając niektóre treści, mam wrażenie że są wypisane z jakiegoś pisma - za tekstem nie ma żywego człowieka lecz biorobot z dawką bitów do opublikowania. Żadnej refleksji, jedynie stwierdzanie faktów.

·

To znaczy, że nie znajdujesz treści, które Ciebie interesują i tym bardziej nie zasługują na Twój głos?

Z tego, co można prześledzić na Twoim profilu, bardzo często komentujesz, więc jakieś treści Cię przyciągają. Poza tym Steem to w głównej mierze platforma blogowa, więc nie zawsze muszą być mega ciekawe, naukowe artykuły, które społeczność polska tak bardzo wymaga. Ludzie piszą o wszystkim, o bieganiu, o tym co robili w danym dniu, dzielą się swoimi emocjami i niektórych to interesuje i pokazują to dając upvote czy komentarz.

Jeżeli coś Cię nie interesuje, oczywiście nie musisz tego podbijać, możesz przelecieć dalej, aż trafisz na coś, co jest według Ciebie fajne. Dlatego napisałem, że każdy może wyszukiwać treści po tagach, które go interesują.

takie klikanie dla klikania to mi się kojarzy prostytucją polityczną, czyli działaniem wbrew swojemu przekonaniu dla zysku.

A jakie jest Twoje przekonanie dla zysku na Steem?

Czytając niektóre treści, mam wrażenie że są wypisane z jakiegoś pisma - za tekstem nie ma żywego człowieka lecz biorobot z dawką bitów do opublikowania. Żadnej refleksji, jedynie stwierdzanie faktów.

Każdy publikuje co chce i na co ma ochotę, to jest właśnie decentralizacja, nie ma twardych zasad, co do publikowania treści.

Wow :D Na prawdę dobry tekst!
No patrz, dziękuję za wyróżnienie :>

·

Dzięki 😉

Dobry tekst napisałeś i ważny dla społeczności😁

Posted using Partiko Android

Tylko skąd brać czas żeby jeszcze innym w zadki włazić? Chętnie bym się podroczył ale obowiązki wzywają. Was podziwiam. Dzieciak w domu a macie czas aby we dwoje 24 na dobę tu siedzieć.

·

Wątpie aby ktoś siedział 24h/doba tutaj i pisał komentarze. Ja sam zaledwie 3-4 godzinki dziennie. Zaczynam o 18 codziennym streamem, potem przeglądam artykuły, komentuję. Pomocna jest aplikacja Partiko na telefonie, jak mam chwilę podczas dnia, czy nawet w pracy to jej używam.

Posted using Partiko Android

·
·

Zaledwie?
1 godz śniadanie i przygotowanie do pracy, 1,5h droga do i z pracy, 8 h w robocie, 4 h na steemit 8h snu ( zalecane) To już masz 22,5 h na dobę czyli 1,5 godziny na kolację, toaletę wieczorną.

A gdzie życie?

Gdzie czas na aktywność fizyczną, znajomych, rodzinę, choćby relaks w kinie?

Pracujesz na pół etatu na steemit. Zgodziłbym się na to pod warunkiem że wyciągałbym jakieś 2000zł miesięcznie czyli gdybym codziennie dodawał wpis, który zbierałby średnio 25$.

Co jak wszyscy wiedzą jest niemożliwe.

Także, zamiast namawiać ludzi na zamianę życia realnego na wirtualne sami wyciągnijcie nosy sprzed kompów :)

Bardzo się cieszę że opisałeś tak ważne dla naszej społeczności zagadnienia :)
(resteem)

·

Dziękuję bardzo 😉

Posted using Partiko Android

Dzięki za ten post, jest naprawdę interesujący i przydatny ! Pozdrawiam :)

·

Cieszę się bardzo 😉

Posted using Partiko Android

·

Cieszę się bardzo 😉

Posted using Partiko Android

·

Cieszę się bardzo 😉

Posted using Partiko Android

Tego mi zawsze brakuje. Pod postami widzę oddane głosy, ale komentarzy prawie wcale. A szkoda, bo własne błędy lub niedociągnięcia widzi się gdy ktoś wytknie je palcem. Sam co prawda nie komentuję zbyt wiele, ale bardzo chętnie odpowiadam pod swoimi postami.

·

Może teraz będzie więcej komentarzy 😉

·
·

Mam taką nadzieję :)

Congratulations @baro89! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You got more than 500 replies. Your next target is to reach 600 replies.

Click here to view your Board of Honor
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

Saint Nicholas challenge for good boys and girls

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Jak coś mi się podoba, przeważnie daję upvote i jakiś skromny komend. Czasami coś mnie nie interesuję, ale widzę, że post wymagał dużo zaangażowania, więc docenię takiego użytkownika 🙂 Nie każdy ma dużo wolnego czasu, ale jak ktoś ma go na pisanie postów, również znajdzie go na upvoty i komentarze.

·

W sumie nie o to chodzi, żeby każdy post komentować i dawać upvote, ale od czasu do czasu wyrazić swoje zdanie. Natomiast jak coś się podoba to fajnie jest coś napisać, ale aby tak było, najpierw trzeba przeglądać inne posty, a wiele osób nawet tego nie robi.

Posted using Partiko Android

·
·

Dokładnie tak, tutaj koło się zamyka.

Congratulations @baro89! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 700 comments. Your next target is to reach 800 comments.

Click here to view your Board of Honor
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

Saint Nicholas challenge for good boys and girls

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Fajny tekst. Wydaje mi się, że dużo ludzi odchodzi ze steemit teraz w tym trudnym okresie właśnie przez brak poczucia przynależności do jakiejś społeczności. A szkoda. Też mam ostatnio ciężki okres w życiu, ale staram się chociaż raz na kilka dni rzucić okiem co tam u moich ulubionych steemian :)

·

Dziękuję.😉 Ludzie odchodzą, bo mała kwota jest przy postach, ale warto zwrócić uwagę na ilość tokenów jakie się dostaje, a tych jest o wiele więcej niż wcześniej. Więcej motywacji! Dołek na krypto jest teraz a nie wiadomo co będzie za miesiąc 😉

·
·

Jeszcze większy.