Promocja oraz reklama platformy Steem. Moja propozycja.

in polish •  last month

Na platformie Steem jest wielu twórców. Część zajmuje się blogowaniem, inni streamują gry lub tworzą własne filmy. Możliwości platformy są bardzo różnorodne, więc warto wyjść jeszcze bardziej do ludzi i przyciągnąć nowych twórców. Dlatego zaprezentuję własną koncepcję takiej promocji.

piZap_1555340717308.jpg

Jak wszyscy wiemy, obecnie najwięcej ludzi korzysta z Facebooka i YouTube'a. Na obu platformach ciężko jest dotrzeć do większej ilości osób przez ograniczone zasięgi, niemniej warto próbować, dlatego istnieje Blogczejn na Facebooku, a na YouTube? No właśnie

Wpisując frazę Platforma Steem w wyszukiwarce YouTube, ukazują nam się poniższe propozycje filmów, dodatkowo YouTube pyta czy chodziło może o Platformę Steam.

Screenshot_20190415_144108_com.google.android.youtube.jpg

Tutaj widzimy, że jest jeden, bardzo długi film (ponad godzinę) o naszej platformie magazynu Fxmag. Jest to wywiad z @noisy.

Film został wrzucony 24 lutego 2018 roku i ma 10 tys. wyświetleń. Sam kanał Fxmag ma 10 tys. obserwujących, więc ta liczba osób to byli lub są potencjalni użytkownicy Steem.

Mimo wszystko film ma już ponad rok i raczej obecnie nie nie będzie już tak popularny jak to było rok temu.

Wpisałem również w wyszukiwarce YouTube słowo Steemit, które najbardziej kojarzy się z platformą Steem.

Screenshot_20190415_144135_com.google.android.youtube.jpg

Tutaj znowu mamy filmy sprzed roku, tym razem @carrioner, który wachluje się pieniędzmi, dodatkowo bardziej promuje Dlive (którego już nie ma na Steem) niż samą platformę, a że przez ostatni rok wiele się pozmieniało i tym bardziej zarobki liczone w dolarach, film nie pokrywa się zupełnie z rzeczywistością i daje błędny obraz wielkich zarobków dla streamerów. Jednak rok temu spowodował on przypływ wielu osób dzięki niemu jak i Rafonixowi, który w tym czasie przenosił się z YouTube na Steem (Dlive).

W przypadku Carrionera największa fala nowych użytkowników to był przełom grudnia i stycznia 2018 roku. Ktoś może powiedzieć, że przecież tabuny ludzi dołączyło i spamowali #polish. Owszem, ale po czasie to się skończyło, a wartościowi twórcy zostali. Tak samo jest obecnie po dodaniu posta o Steem na dobreprogramy.pl przez @fervi'ego i takich fal nie da się uniknąć. Prędzej czy później takie osoby zobaczą, że szkoda czasu tutaj siedzieć.

Drugi film (mam na myśli tylko polskie) od góry to film z kanału Phil Konieczny. Autor już kilka dni po dołączenie do platformy nagrał materiał o platformie na YouTube. Wszyscy wiemy, że aby poznać wszystko na Steemie, trzeba dużo czasu, dlatego info o "Zarabianiu przez Internet", kiedy ktoś ma kilka centów w portfelu i jest parę dni na platformie, również jest mylące.

Oczywiście przeglądając dalej propozycje filmów również natkniemy się na informacje o Steemit, ale przecież Steemit to nie Steem.

Moja propozycja jest taka

Chciałbym, aby każda osoba, która ma konto na Steem oraz prowadzi kanał na YouTube, stworzyła film o platformie Steem.

Ale za nim do tego dojdzie, warto byłoby się odpowiednio do tego przygotować. Jak?

  1. Moglibyśmy bazować na artykule @fervi'ego i odpowiedzieć uzupełnić o brakujące informacje (jeśli ktoś chciałby coś dodać, zmienić lub uzupełnić).

  2. Każda osoba na Steem mogłaby opisać to jak widzi platformę Steem, jak działa, napisać o konkursach, programach wsparcia i ogólnie o zdobywaniu dodatkowo tokenów, ale przede wszystkim promować Steem jako zabawę a nie zarobek.

  3. Wszystkie artykuły moglibyśmy zebrać w całość i stworzyć jeden, obszerny a szczególnie rzeczowy artykuł, który mógłby być udostępniony na profilu @noisy lub @mmmmkkkk311, a może również @gtg. Dodatkowo (tu już prośba byłaby do @fervi'ego), aby zawsze dla nowych osób był odnośnik do takiego artykułu, który z pewnością pomogły takiej osobie lepiej zacząć przygodę ze Steemem.

  4. Bazując na takim artykule (źródle) twórcy na YouTube mogliby nagrać film i tutaj już trzeba poprosić @carrioner, @wideoprezentacje, @noisy @philk i jeszcze wielu pewnie by sie znalazło. To byłaby najlepsza według mnie promocja Steem, dodatkowo każdy z nas mógłby udostępnić gdzie się da takie filmy i sam artykuł, pisać komentarze, zostawiać kciuki w górę dla zasięgu.

Najważniejsze, aby informacje dla nowych użytkowników były jak najbardziej aktualne.

Dlatego proszę o zabranie głosu w dyskusji wszystkich na #polish. Powiedzcie, czy taka akcja ma sens.


Powyższy tekst został zainspirowany tematem nr 2 Tematów Tygodnia #66

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Warto również udostępniać poniższą prezentację. Zawiera trochę bardziej aktualne dane niż artykuł na dobrychprogramach napisany przeze mnie i przez @fervi oraz ta prezentacja będzie cały czas w razie konieczności aktualizowana:

https://docs.google.com/presentation/d/1KqzWSNWaoocUNE028rgt4-jKVOX_-SA7_QPsMFHp5XQ/edit#slide=id.p

·

Steem w pigułce 😁

Posted using Partiko Android

·

Bardzo fajna prezentacja. Za jakiś czas polecam przeczytać i zrobić korektę. Z ortograficznych "otwartoźródłowy". :)

·
·

Dlaczego za jakiś czas i o jaką korektę chodzi?

Może mogliby teraz zmienić jeśli coś jest nie tak.

Posted using Partiko Android

·
·

Za jakiś czas polecam przeczytać i zrobić korektę.

Za ile zdradzisz tą tajemną wiedzę kryjącą się pod słowem za jakiś czas? Płacę w dowolnym krypto.

·
·
·

Przepraszam za niegrzeczność z mojej strony. Obiecuję nie popełnić więcej tego błędu.
Z życzeniami miłego dnia!
EOT

·
·
·
·

Aj myślałem, że się dogadamy i obydwie strony będą zadowolone. Również życzę miłego dnia :-)

No cóż, ja po swoim wpisie i dyskusjach z innymi mam zupełnie inne wrażenie na temat promocji Steem, które opiszę w piątek.

·

W sensie, że nie warto?

Posted using Partiko Android

·
·

Tak, ale dokładniej opiszę to w ten dzień

Cześć !
Fajnie widzieć w ostatnim zasie poruszenie wśród polskiej społeczności na Steem. Coraz więcej osób mówi i działa w kierunku promocji platformy. To zdecydowanie przełoży się na wyniki. Jak duże ? To pewnie zweryfikuje czas.

Mam tylko jedno zastrzeżenie co do punktu nr 3. A mianowicie - Większość ludzi, nie lubi długich artykułów... choć sam lubię pisać obszerne i bardziej szczegółowe wpisy to widzą wśród znajomych na FB, że to mega niszowe...

Uważam, że do promocji Steem trzeba użyć dzisiejszych technik sprzedażowych typu krótkie i płatne reklamy na insta czy fb. Choć, nie jestem tego wielkim zwolennikiem to myślę, że jest to najlepszy sposób na rozpowszechnianie idei Steem.

Pozdrawiam serdecznie :)

Ps. Dorzucam tu mój wpis o platformie, może się komuś przyda https://steempeak.com/polish/@szymonwsieci/steemit-platforma-inna-niz-wszystkie-or-opis-i-porady-dla-nowych-uzytkownikow

·

Dzięki za komentarz! 😉

Długie artykuły nie są fajne, ale samej platformy nie da się opisać krótko, bo nie będzie wszystkich informacji. System jest dość skomplikowany i rozbudowany.

Niestety, ale większość nie będzie chciała płacić za reklamę platformy, bo to się poprostu nie opłaca. Każdy na swoje wydatki i raczej jak już przyszedł na Steem, to nie po to, żeby jeszcze wydać kasę na promocję, a zarobić na niej. Co innego, gdyby kurs Steem był wysoki na tyle, żeby dawał miesięczną pensję użytkownikom. W obecnej chwili to nie przejdzie, szczególnie że zasięgi na fb czy insta również są ograniczone ze względu na dużą ilość użytkowników.

Posted using Partiko Android