🌏 Moja własna, idealna planeta 🌏

in #polishlast year

Człowiek od kiedy poleciał pierwszy raz w kosmos, coraz więcej chciałby o nim wiedzieć. Czy są inne zamieszkane planety? Jak toczy się życie na innych planetach, gdzie kończy się kosmos? Wiele pytań, a odpowiedzi brak.

milky-way-1023340_1920.jpg

Jeśli mielibyśmy wierzyć naukowcom badajacych przestrzeń kosmiczną, możliwe nawet, że wszechświat jest nieskończenie wielki, więc co by było gdyby istniało wiele planet podobnych do naszej Ziemi, ale byłyby mniejsze z klimatem, który można byłoby sobie wybrać, z ukształtowaniem terenu, który najbardziej by nas interesował oraz ludźmi, z którymi codziennie moglibyśmy spędzać czas.

Wyobraźmy sobie, że takich planet jest bardzo, bardzo dużo (do wyboru, do koloru). Jesteśmy na naszej Ziemi, kończymy 18 lat i idziemy do Biura Kosmicznego wybrać swoje miejsce na ziemi innej planecie. Katalog z planetami jest tak gruby jak powieść Bolesława Prusa - Faraon (kto czytał, ten wie) i musimy dokonać wyboru, gdzie chcemy dalej mieszkać.

alpine-hut-3225908_1920.jpg

Mając taką możliwość wybrałbym sobie planetę, gdzie dominują lasy i jeziora, ale również góry. Chciałbym, aby zawsze świeciło słońce, temperatura sięgała 24 - 26 stopni Celsjusza. Zapytacie pewnie jak przy ciągłym słońcu chciałbyś las? Panie, przecież to uschnie! no właśnie nie, zieleń pobierałaby wodę z jądra planety tyle, ile by potrzebowała. Moim zadaniem byłoby tylko zbierać plony, które planeta by dostarczała, tak właśnie wyglądałaby moja praca. Oczywiście trzeba ją wykonać, bo inaczej się nie zje.

Czas wolny spędzałbym na odpoczywaniu wśród zieleni lasu, nad jeziorem lub na spacerach w górach. Oczywiście nie obyłoby się bez wieczornego ogniska 😉, czyli Full (leniwy) Relax. Apropo nocy, na takiej planecie nie mogłoby zabraknąć codziennej zorzy polarnej, która zawsze zmieniałaby kolory. Oczywiście niebo zawsze musiałoby być gwiaździste niebo, które w połączeniu z zorzą polarną daje niesamowite efekty, które można byłoby obserwować przez wiele godzin.

Moja idealna planeta to taka bez komarów i innych (czasem nieprzyjemnych) stworzeń, które uprzykszają życie. Za to liczyłbym na śpiew ptaków i szum kołysających się drzew.

Tak sobie wyobrażam życie na swojej idealnej planecie. A co jeśli taka planeta mi się znudzi? No cóż, zawsze można wybrać inną 😉

earth-1617121_1920.jpg


Tekst został zainspirowany konkursem, którego organizatorem jest @nervi.

Sort:  

Myślę, że jak by dobrze poszukać to i na ziemi znalazł by się taki rejon jak Ci się marzy.

Możliwe, ale czy zawsze temperatura jest taka sama i nie pada deszcz? Chodzi też głównie o klimat 😁

Posted using Partiko Android

Słyszałem kiedyś o jakimś miejscu gdzie średnia temperatura wynosi ok 21 czy 24 stopnie i w tych granicach jest utrzymywana przez cały rok. Są miejsca na ziemi gdzie deszcz spada raz na kilkadziesiąt lat. Pewnie znalazł by się skrawek ziemi który mniej więcej sprostał by twoim wymaganiom.

To ja tam chcę 😁

Posted using Partiko Android

Kamil też tam chce :D

Nie słyszałem tego, dzięki za kawałek 😉

Posted using Partiko Android

Jeziora, lasy i góry...tak, to jest zdecydowanie to. Z dala od zgiełku, blisko z naturą.. szkoda, że żyjemy w takich czasach, że naszej planety w ogóle się nie szanuje, full plastiku, góry śmieci pływających po oceanach, zwierzęta zabijane dla futra, genetyczne modyfikowanie żywności i tak dalej i tak dalej.... :(

Chętnie opuściłbym ten cały szum i syf i żył własnym życiem właśnie na takiej zadbanej planecie. Święta racja.

Posted using Partiko Android

Pojechałabym na tą samą planetę co Ty :)
No i nie mam już pomysłu na wpis konkursowy ;) :D

!tipuvote 1

Zapraszam bardzo, miejsca się znajdzie dla wszystkich 😉

Ewa na pewno coś wymyślisz na konkurs! Powodzenia przy pisaniu 😉

Posted using Partiko Android

This post is supported by $0.59 @tipU upvote funded by @grecki-bazar-ewy :)
@tipU voting service instant upvotes | For investors.

Po tobie @baro89 spodziewałem się, że opiszesz jakąś nieidealna.planete ;)

Nieidealną planetę to może ktoś inny opisze 😁

Posted using Partiko Android

mega mi sie podoba ten post, można złapać klimat :)

Też go złapałaś? Pisząc ten post, ja tam byłem 😉

Posted using Partiko Android

Coin Marketplace

STEEM 0.17
TRX 0.03
JST 0.041
BTC 10845.45
ETH 370.14
USDT 1.00
SBD 0.97