Magiczne kości, czyli Steem to nie tylko wynagrodzenie za pracę.

in polish •  2 months ago 

Steem to nie tylko pisanie postów czy nagrywanie filmów. Platforma Steem ma wiele możliwości, dzięki czemu powstaje wiele nowych projektów, które pozwalają nam po części zarówno wydawać jak i zarabiać nasze tokeny.

4PYjjVwJ1UdtkfgFkA51RSmmjaY2Gdt6YkGHN2KWPvt2P4paY23Ai8rCx2RT5VYEfcc5o8LfSDPM1PZTmN9uZgrveXLibeELa8kEXmp9xHd.jpeg

W ostatnim czasie zostały stworzone gry (i szykują się kolejne), które właśnie opierają się w głównej mierze na wydawaniu Steemów, ale co najważniejsze dla grających - możliwości szybkiego zarobki. To właśnie (w teorii) łatwa kasa i nutka hazardu sprawia, że z chęcią bierzemy udział w tego typu projektach. Jedną z takich gier na Steem jest właśnie Magic Dice.

Magic Dice to nic innego jak gra w kości, jednak w praktyce tych kości w ogóle nie widzimy i tym bardziej nie rzucamy.

Więc na czym polega Magic Dice?

Gra jest oparta na rachunku prawdopodobieństwa, czyli czeka na nas totalna losowość. Naszym zadaniem jest wytypować czy liczba, która wypadnie będzie mniejsza lub większa od liczby którą ustawimy na magicznym suwaku.

Możliwości jest wiele, tak samo procentowej szansy zwycięstwa. Oczywiście im mniejszy przedział liczbowy ustawimy, tym mnożnik jest większy, lecz szansa na wygranie jest bardzo mała.

Screenshot_20190323_103419.jpg

Dla przykładu możemy postawić na liczbę większą od 99, czyli w praktyce stawiamy, że wypadnie liczba 100. Szansa na wygraną wynosi jedynie 1%, jednak gdyby nam się udało, wtedy stawiając 1 Steema otrzymalibyśmy aż 98 Steemów. Tylko jest zawsze jeden problem - trzeba mieć to szczęście, żeby akurat spośród 100 liczb wypadła akurat liczba 100.

Jak grać żeby wygrać?

Każda osoba, która lubi hazard - lubi także mieć swoje taktyki do gier. W Magic Dice wiele kont, które gra, to poprostu ustawione boty na konkretny typ.

Z tego, co można zaobserwować, najczęściej takie konta ustawione są na liczbę mniejszą od 95. Przy tego typu zagraniu mamy aż 94% szans na wygraną, lecz mnożnik wynosi zaledwie 1.04, co daje (stawiając 1 Steem) zaledwie 1.043 Steema. Zysk jest niewielki, lecz w miarę pewny, jednak zawsze jest to 6% ryzyka, że jednak padnie liczba z przedziału 95 do 100.

Analogicznie niektóre osoby (lub ustawione boty) działają w drugą stronę. Możemy ustawić, że padnie liczba większa od 6. Prawdopodienstwo wygranej oraz mnożnik jest identyczny jak przy ustawieniu liczby mniejszej od 95.

Mając ustawiony przez cały czas wybrany z powyżej typ i tak natkniemy się za którymś razem na przegraną. A jeżeli chcielibyśmy przy takim ustawieniu wyjść na mały plus, musielibyśmy 24 razy pod rząd nie przegrać.

Inną opcją jaką można zauważyć jest gra (przeze mnie nazywana) na przegrane. Chodzi o to, aby obstawić, że padnie liczba większa od 95. Przy tego typu zagraniu, możemy otrzymać aż 19.600 Steemów stawiając tylko 1 Steema. Jednak żeby nam się inwestycja zwróciła, musimy trafić w przedział 96-100 maksymalnie za 19 razem. Biorąc pod uwagę, że nasza szansa to tylko 5%, akurat można mieć pecha i nie trafić, jednak zauważyłem, że czasem taka taktyka jest opłacalna.

Screenshot_20190323_103457.jpg

Moim zdaniem nie ma perfekcyjnej taktyki do tego typu gier i tak naprawdę zwykłe szczęście może sprawić, że staniemy się "bogaczami" lub "bankutami". Należy również pamiętać, że jest to hazard, który wciąga i trzeba wiedzieć kiedy powiedzieć sobie dość i przestać grać, bo tak jak szybko możemy zarobić kasę, tak jeszcze szybciej możemy ją stracić. Zawsze trzeba mieć ustalony limit Steemów jaki możemy przegrać. W takim przypadku w razie straty tokenów, będzie mniej bolało.

Sam lubię tego typu gry, jestem fanem Lotto i czasem również pójdę do kiosku skreślić jakieś liczby, dlatego tym bardziej gra Magic Dice mi odpowiada i jeżeli mam wolną chwilę (i tokeny) wpadam w wir magicznych kości.

Na koniec zapraszam wszystkich do spróbowania swoich sił w tej "magicznej" grze. Jeżeli jeszcze nie graliście w nią, to zapraszam do zalogowania się przez mój link referencyjny, który znajduje się poniżej, a jeżeli już gracie, podzielcie się swoją taktyką, która czasem sprawia, że jesteście parę tokenów na plusie.

Życzę wszystkim powodzenia w obstawianiu liczb oraz samych wygranych!

Mój link referencyjny:

https://magic-dice.com/?ref=baro89


Post zgłaszam do Tematów Tygodnia nr 64, temat nr 3.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Fajny tekst. Też czasem używam. Zdarza się, że wychodzi się na plus, a czasem się traci. Ważne by umieć powiedzieć sobie dość w odpowiednim momencie:)

·

Czasem z tym "dość" nie wychodzi, szczególnie jak się jest trochę w plecy. Gra może odrzucić, ale i tak się wróci z chęcią odegrania. Ta gra wciąga jak inne tego typu zabawy.

Masz jakąś taktykę czy na czuja?

Posted using Partiko Android

·
·

Generalnie poniżej 83 i 1.20x ale to żadna reguła :)

Promocja hazardu, no ładnie :)

·

Hazard zawsze na czasie 😁

Posted using Partiko Android

!tipuvote

This post is supported by $0.3 @tipU upvote funded by @nieidealna.mama :)
@tipU voting service instant upvotes | For investors.

Idealny sposób żeby ćwiczyć samokontrole:) np gramy do dwoch przegranych i pass. Gra bardzo wciagajaca. I moim zdaniem nie ma dobrej metody żeby tutaj zarabiać. Testowałem kilka no i niestety przy losowych grach one po prostu slabo dzialaja:)

Posted using Partiko Android

·

Tak, to bardzo dobry sposób, gorzej jak przez 2 razy pod rząd się odrazu przegra 😉

Posted using Partiko Android

·
·

Tak niestety. I później jest to: "teraz się odjuje!" :p

Posted using Partiko Android

try this out


🚀 🌕

Moon your steem everyday ! Instant Dividend payout after every game. chance to WIN 235,318 steemies every round. Participate in Players Upvote round (every 144 mins) worth $0.75
moonSTEEM.com