Siódma edycja Turnieju Planszowego na Polish

in polish •  last year 
Przed nami kolejna, już siódma, edycja Turnieju Planszowego, w poprzednim tygodniu udało się zgromadzić nam ładną liczbę uczestników, mam nadzieję, że w tym tygodniu sytuacja się powtórzy.

hiker-1149898_960_720.jpg

Tym razem wybór padł na grę drogi, grę w której wcielimy się w podróżników w drodze z Edo do Kioto (lub na odwrót) Jednak nie jak najszybsze pokonanie trasy będzie tutaj celem lecz przeżycie jak największej ilości przygód, zdobycie pamiątek i odwiedzenie ciekawych miejsc podczas niej.

Zasady
Gracze wcielają się w podróżników, każdy posiada inną zdolność specjalną i inną liczbę monet. poruszać się będą pomiędzy gospodami wzdłuż trasy o dowolną ilość pól. W praktyce będą chcieli być prawie zawsze na końcu ponieważ pierwszym graczem zawsze jest ostatni na trasie. Ale żeby nie było za prosto, poszczególne pola mają limity postaci mogących je odwiedzać.

Miejsca, bo one są podstawą rozgrywki, dzielą się na kilka rodzajów:

  • Farma - Gracz pobiera 3 monety z zasobów gry
  • Gorące źródła - Gracz zażywa kąpieli i otrzymuje kartę wartą 2 lub 3 punkty
  • Spotkanie - Gracz losuje kartę przyjaciela i otrzymuje bonus
  • Wioska - Gracz ma możliwość zakupu pamiątki, są one składane w kolekcje które pozwalają na zyskanie dodatkowych punktów. Każda karta w kolekcji musi należeć do innego typu.
  • Panorama - Gracz otrzymuje kartę panoramy, każda kolejna wizyta pozwala mu na pobranie kolejnej części obrazu, zdobywając coraz większą liczbę punktów.
  • Gospoda - Gracz dociera do gospody i ma możliwość kupna posiłku dającego mu punkty. Może tego nie robić jeśli nie chce.
  • Świątynia - Gracz ma możliwość złożenia datku na świątynie w zamian za natychmiastowe punkty oraz ewentualne punkty na koniec gry

Oprócz tego możliwe jest zyskanie punków za osiągnięcia takie jak kupno najdroższego posiłku czy kupno jak największej liczby pamiątek. Gra kończy się wraz z dotarciem do ostatniej gospody przez ostatniego gracza i zjedzeniu ostatniego posiłku. Gra posiada też różne warianty, jak droga powrotna, ograniczenie posiłków w gospodzie czy pominięcie wyborów postaci.

Wrażenia
Gra jest solidnie wykonana, plansza jest dość spora, karty są czytelne i zawierają symbole dzięki czemu jest niezależna językowo. Grafiki dobrze oddają klimat kultury Japonii, co było też obecne w poprzedniej grze czyli Takenoko. Ogólnie gra jest ciekawym, familijnym wstępniakiem przed bardziej złożoną rozgrywką. Jest dość krótka (około 40 minut) i nie ma tutaj wiele negatywnej interakcji. Pod względem strategicznym też nie jest złożona, zazwyczaj gracze poruszają się na kolejne wolne pole niczym gasienica, czasami tylko podejmując dalsze eskapady, na przykład w celu zdobycia panoramy.
W ogólnej ocenie, jest to dobra gra.

A więc gramy w Tokaido!

Gramy za pomocą strony rejestracja i użytkowanie jest darmowe. Proszę o dołączenie też do pokoju #gry-planszowe na chacie.

Rozpoczęcie turnieju : 20:00 Niedziela (22 Kwietnia). Gramy na stołach zależnie od liczby graczy.

Nagrody : Na nagrody zostanie przekazane całość SBD z tego postu w ilościach równych wśród uczestników turnieju, dodatkowo zwycięzca turnieju otrzyma 0,5 SBD od Tygodnika Kuratorskiego

Rejestracja: na kanale #gry-planszowe na chacie.

Zasady gry

Zapraszam do udziału!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!