Piąta edycja Turnieju Planszowego na tagu Polish!

in polish •  2 years ago  (edited)

cake-3163117_1920.jpg

Piąta edycja, to taki mały jubileusz, więc z tej okazji zagramy w najlepiej przyjętą, do tej pory grę, czyli w Sabotażystę. Dla niewtajemniczonych: co dwa tygodnie organizuję turnieje planszówkowe online na których można wygrać nagrody w postaci SBD. Udział jest darmowy a sama forma stanowi świetną okazję do integracji.

Krótkie przypomnienie zasad:

Sabotażysta to gra karciana w której ścierają się 2, mające sprzeczne cele zespoły

Kopacze - Starają się za wszelką cenę dostać do złota ukrytego w kopalni. Wygrywają jeśli stworzą ścieżkę prowadzącą od wejścia do grudki.

Sabotażyści - Ich celem jest zablokowanie kopaczy poprzez zawalanie tunelu, niszczenie sprzętu i kopanie tuneli prowadzących donikąd, aby tylko drużyna kopaczy nie dotarła do złota

Gracze mają do swojej dyspozycji karty tunelu, naprawiające i niszczące narzędzia, mapy oraz możliwość zawalania tunelu. Gra jest sama w sobie bardzo prosta i zasady stają się jasne już po chwili.

Dokładniej zasady opisane są tutaj oraz w tym filmie

Zmiany, zmiany

Powyższy opis dotyczy wersji podstawowej. Tym razem jednak zagramy w rozszerzenie w którym pojawią się nowe karty i nowe role:

2 obozy kopaczy: od teraz kopacze należą do dwóch przeciwnych zespołów, kto pierwszy dojdzie do złota, ten zabiera wszystko. poszczególne zespoły mogą stawiać w tunelu drzwi przez które mogą przechodzić tylko ich członkowie, jednakże kopanie nie należy do łatwych i nad obiema drużynami stoi szef wyprawy mający klucze do obu rodzajów drzwi dzięki czemu wygrywa niezależnie od tego jaki zespół dotarł do złota (ale zarabia mniej niż inni)

Geolog: Jego nie interesuje złoto, szuka jedynie kryształów rozsianych po mapie kopalni za których wydobycie otrzymuje sztabkę złota na koniec rundy

Spekulant: On ma wszystko gdzieś, zarobi niezależnie od tego jaka drużyna wygra wiec zazwyczaj pomaga tej słabszej.

Oprócz tego pojawiają się karty: więzienia - uwięziony gracz nie otrzymuje żadnego złota i nie może kopać, drabin - jeśli nie można dojść do pierwotnej drabiny, można wykopać własny tunel na powierzchnię - temu służy ta karta, kradzieży - pozwalają zabrać sztabkę złota innemu graczowi na koniec rundy, zmieniające role, wymieniające rękę i podglądające tożsamość.

Wydaje się skomplikowane? To jeszcze nic! W grze dalej są sabotażyści, którym tym razem powinno być łatwiej osiągnąć zwycięstwo.

A więc gramy w Sabotażystę!

Gramy za pomocą strony: https://pl.boardgamearena.com rejestracja i użytkowanie jest darmowe. Proszę o dołączenie też do pokoju #gry-planszowe na chacie.

Rozpoczęcie turnieju : 20:00 Niedziela (25 marca). Gramy na 1 stole zależnej od graczy.

Nagrody : Na nagrody zostanie przekazane całość SBD z tego postu w ilościach równych wśród uczestników turnieju.

Wyniki zostaną ogłoszone w Poście oraz w pokoju gry-planszowe chatu Steemit.

Zasady gry

Zapraszam do udziału!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

O znów nadszedł czas na fałszywe sygnały, niszczenie kilofów, zasypywanie scieżek i okłamywanie współgrających :) Wchodzę w to.

Świetna inicjatywa. Gratuluję!

Congratulations @barbarossastudio! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of posts published
Award for the number of upvotes

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.

To support your work, I also upvoted your post!
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Upvote this notification to help all Steemit users. Learn why here!

jutro obczaję te linki i się zarejestruję :)

Jak młody mi zaśnie, to będę ;)