Info Football #13 Podsumowanie weekendu: występy Polaków za granicą

in polish •  4 months ago 

nap sam.png

  • Liga Włoska Polakami stoi więc zacznijmy od meczu Napoli vs Sampdoria. Czterech reprezentantów Polski na boisku po stronie z Neapolu Arek Milik i Piotr Zieliński a po stronie z Genuy Karol Linetty i wracający do zdrowia Bartosz Bereszyński, a więc komplet po tym jak Dawid Kownacki odszedł z Sampdorii do Bundesligi a dokładnie Fortuny Dusseldorf. Napoli wygrało z Sampdorią a wynik otworzył w 25 min. Arek Milik, zdobywca już 12 bramki w tym sezonie Ligi Włoskiej. Całe spotkanie rozegrali Zieliński, który walczył, rozgrywał i po jego strzale jeden z obrońców zagrał ręką po, którym był rzut karny, Linetty rozegrał bezbarwne spotkanie oraz Bereszyński, który miał dużo pracy w obronie, popełnił kilka błędów ale nie odstawał od swoich kolegów z obrony. Milik zdobywca bramki został zmieniony w 90 min.

Napoli - Sampdoria 3:0

chie.jpg

  • Grało też Chievo Verona w, której wystąpiło dwóch Polaków Mariusz Stępiński i Paweł Jaroszyński. Stępiński zdobył bramkę w min. 45+1, jest to już jego 6 bramka w sezonie, a drugi z nich Jaroszyński zagościł na boisku przez 83 minuty i rozegrał przeciętne spotkanie.

Empoli - Chievo Verona 2:2

gros.jpg

  • Teraz przenieśmy się do Anglii a dokładnie do 2 Ligi Angielskiej, gdzie grało Hull City a bramkę w 64 minucie zdobył Kamil Grosicki. Jego drużyna wygrała to spotkanie a Grosicki zdobył już 5 bramkę w lidze.

Hull City - Stoke City 2:0

sout.jpg

  • Przenieśmy się półkę wyżej, a więc do 1 Ligi Angielskiej gdzie grała drużyna Southampton a w niej 90 min rozegrał Jan Bednarek, który przyczynił się do remisu uzyskanego nad drużyną Burnley. Obrońca reprezentacji Polski w 55 min. zanotował swoją pierwszą asystę.

Burnley - Southampton 1:1

bayern.jpg

  • Liga Niemiecka Bayern Monachium przegrał na wyjezdzie z drużyną Bayeru Leverkusen, Robert Lewandowski strzelił bramkę ale sędzia jej nie uznał, ponieważ był na spalonym. Lewandowski aktualnie na koncie ma 12 bramek strzelonych w lidze.

Bayer Leverkusen - Bayern Monachium 1:3

as.jpg

  • AS Monaco z Kamilem Glikiem w składzie w końcu wygrało mecz ligowy. Niezwykle cenne trzy punkty pozwoliły drużynie z Księstwa znaleźć się o krok od wyjścia ze strefy spadkowej. Glik był jednym z najlepszych zawodników na boisku.

AS Monaco - Toulouse 2:1

zwo.jpg

  • Lukasz Zwoliński zdobył kolejną bramkę w lidze Chorwackiej. 25 letni napastnik HNK Gorica w 30 min. wykorzystał rzut karny. W tym sezonie rozegrał już 18 spotkań, zdobył 9 bramek i dołożył 1 asystę.

HNK Gorica - HNK Rijeka 3:1

bol.jpg

  • Łukasz Skorupski 27 letni bramkarz zawodnik Bologni FC zaliczył świetny występ w spotkaniu przeciwko Interowi Mediolan, Polskiemu bramkarzowi należy się tytuł zawodnika meczu, ponieważ zachował czyste konto i bronił wręcz bezbłędnie.

Inter Mediolan - Bologna FC 0:1

mil.jpg

  • Krzysztof Piątek się nie zatrzymuje i zdobywa kolejną już 14 bramkę w lidze, pierwszą w lidze dla drużyny AC Milanu, ponieważ dwie pierwsze zdobył w pucharze Włoch. Piłkę w siatce umieścił w 26 min. po dograniu Lucasa Paquety.

AS Roma - AC Milan 1:1

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

✅ Enjoy the vote! For more amazing content, please follow @themadcurator for a chance to receive more free votes!