Moc naszych głosów 👍

in #polish3 years ago (edited)

Witajcie🙂 Obserwuję naszą platformę i często wielu użytkowników nie zna zasad jej funkcjonowania. Dają oni głos wszystkim wiele razy dziennie. Chciałbym przypomnieć, szczególnie nowym użytkownikom, że siła Waszych głosów nie jest nieskończona! Sieć STEEM odbudowuje dziennie 20% zużytej mocy każdego użytkownika. Dlatego nie zużywajmy więcej, by móc oddawać cały czas mocne głosy😎

a.png

Może na początku, gdy macie mało STEEM POWER i Wasz głos daje 0 lub 0.01$, to nie jest jeszcze tak ważne, ale później gdy Wasz głos będzie wart np 0.1$, to każdy następny w tym dniu będzie dawał nagrodę mniejszą o 2%. Co za tym idzie po około 10 głosach oddanych w jednym dniu, Wasza moc będzie wynosić już około 80%, wtedy już nie dacie 0.1$ lecz tylko 0.08$. Oddając dużą liczbę głosów, nasza moc może spaść do bardzo niskiej wartości i co za tym idzie, Wasz głos już wtedy będzie prawie nic nie warty.🙄 Dlatego użytkownicy bez paska regulacji mocy głosu(pojawia się on po przekroczeniu 500 STEEM POWER), których jeden głos kosztuje 2% mogą oddać dziennie 11 głosów by zostało im 80.07% mocy i w następnym dniu móc mieć znów 100%. Wybierajmy więc wartościowe posty i dawajmy im wtedy jak najwięcej!😎 Mając pasek regulacji mocy głosu możemy już oddać więcej słabszych głosów w razie potrzeby.

b.jpg

Sprawdzić swoją aktualną moc możecie tutaj(użytkownik to twój login)👉https://steemd.com/@użytkownik

np. https://steemd.com/@astromaniak

Ja zawsze patrzę tutaj czy głosować jeszcze, czy już dość w danym dniu.🙂 Zbyt duże zużywanie swojej mocy sprawia, że dajecie mniej niż byście mogli. Natomiast zbyt małe zużywanie jest po prostu marnowaniem Waszej mocy! To tak jakbyście każdego dnia mogli rozdać ludziom pieniądze(Was nic to nie kosztuje, tylko dobre chęci), a nie robilibyście tego i te pieniądze codziennie przepadały.🙄Jakby tak zliczyć z całego miesiąca to naprawdę szkoda tych pieniędzy. Są po to by je rozdać dobrym autorom. Poza tym, głosując zarabiamy, bo 25% tego co zarobi dany post wraca do tych, którzy na niego głosowali w formie nagrody kuratorskiej. Tak więc Kochani nic tylko głosować codziennie, regularnie i z umiarem. Mam nadzieję, że nowi jak i reszta użytkowników będą o tym pamiętać. Dbajmy wspólnie o platformę😉

Pozdrawiam😎

All rights reserved by @astromaniak 2018

Follow, Upvote & Resteem Please🙂Thanks🙂

Sort:  

Prawidłowo. Jestem dopiero dwa tygodnie na Steemit i już wiem jak to działa. Trzeba upvot rozdawać rozsądnie i z umiarem. Co z tego, że damy swój głos jak on nie będzie nic wart.
Pozdrawiam z Kalisza.

Każdy głos się liczy. Jak chcemy rozdawać ich dużo to dzielmy je na mniejsze części (suwak procentowy).

Ale trzeba mieć te 500 SP by nim operować :) Z początku wyboru nie ma.

Słuszna uwaga

Można posiłkować się https://busy.org/, bo tam suwak jest od razu (albo od jakiegoś niskiego progu).

Ważny wpis, szczególnie dla początkujących. Sam dostałem nieraz po kilka głosów które łącznie nie daĺy nawet 0,01. Resteem z mojej strony.

Super artykuł :)
Dzięki serdecznie za wartościową treść!

OMG! I właśnie tego nie wiedziałam - dziękuję :)

Przydatne i zrozumiałe nawet dla takiego laika jak ja. Dzięki!:)

O to chodzi by każdy rozumiał jak to działa🙂

A czy jest jakikolwiek sens upvotowania przez nowych użytkowników? Z mich obserwacji wynika że system zaokrągla ich małe głosy i nic nie wypłaca.
Przykładowo z 5 małych upvotów system pokazywał przed zakończeniem 7 dni 0.02$ a po tym jak minęło 7 dni kwota spadła do 0.00$ i żadna nagroda nie została wypłacona. W eksploratorze wartości z poszczególnych upvotów zmieniają się na $NaN.
Jeśli ktoś umie to wyjaśnić to bardzo proszę o odpowiedź.

Czy możesz dać przykład konkretnego postu gdzie to nastąpiło?

Ostatnio były duże wahania ceny STEEM pomiędzy 4,5 a 2,6 USD (coinmarketcap.com/currencies/steem) Mogło mieć to wpływ na końcową wypłatę.

Resteem dla twojego arta . Warto go propagować .

mam nadzieję że post zobaczy jak najwięcej nowych użytkowników ^^ A i mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie. Jak to wygląda z daniem głosu na swój własny post? Ten głos też się liczy?

Jasne, że się liczy:) Uważam za rozsądne dawanie sobie głosów do artykułów(raz czy 2 dziennie). Ale głosowanie na każdy swój komentarz to już raczej nadużycie...

Dziękuję :)

No i właśnie tego szukałem. Bardzo ładnie i prosto opisane. 😊 Pozdrawiam

A jak tak trochę z innej beczki zapytam. Szczególnie w ciągu ostatnich dni coś dziwnego dzieje się z siłą głosów, czasem widzę w SteemNow, 0$, oddam głos i jest wart 0,01$ albo na odwrót. Albo pierwszy głos jest wart 0$, a następny już 0,01$. Obserwuję też taką sytuację, ze mój post dostaje na przykład 0,16$, a po paru godzinach, mimo tej samej liczby głosów jest 0,17$. Skąd takie zmiany?

Albo pierwszy głos jest wart 0$, a następny już 0,01$.

Ponieważ system liczy głosy w mniejszych jednostkach tak, że czasami do przebicia 0.01$ potrzeba niewiele(wystarczy słaby głos), a czasami ten słaby głos po prostu nie wystarczy, by przebić całego równego centa.

Obserwuję też taką sytuację, ze mój post dostaje na przykład 0,16$, a po paru godzinach, mimo tej samej liczby głosów jest 0,17$. Skąd takie zmiany?

Stąd, że wartość posta liczona jest na podstawie aktualnego kursu giełdowego tokenów STEEM, a na ich wartość poza popytem ma wpływ wartość Bitcoina, który ostatnio jest niestabilny i powoduje to skoki wartości postów bez zmiany liczby głosów.

(...) których jeden głos kosztuje 2% mogą oddać dziennie 11 głosów by zostało im 80.07% mocy i w następnym dniu móc mieć znów 100%.

Ale to tylko wtedy jeśli oddamy wszystkie głosy w tej samej chwili. Bo np oddając głos o mocy 100% co 2.4h, wyjdzie tych głosów 10, a nie 11 :P

Zgadza się, trzeba uważać z tym lajkowaniem....trochę mało mamy do rozdania, ale warto to robić codziennie :)

wiem, ze mocno po czasie, ale bardzo dziękuję za ten post!
wiele mi rozjaśnił:)

Miło to słyszeć:) Odświeżę artykuł nie długo. Powodzenia na Steemit :)

Wielkie dzięki!
co do oryginalnych, wartościowych treści to pełna zgoda. myślę ze czas sam to zweryfikuje.
za to zupełnie nie ogarniam tych mocy obliczeniowych głosów i całej tej technicznej strony funkcjonowania tej platformy..
i tu baaardzo sa pomocne Twoje posty.!
doceniam także zawartość merytoryczna Twoich artykułów!

Polecam wam
https://steemblockexplorer.com
Jak dla mnie najlepsza strona ;)

Coin Marketplace

STEEM 0.16
TRX 0.03
JST 0.026
SBD 0.98