Hotel w Kosmosie

in polish •  last year  (edited)

Do jego otwarcia zostały jeszcze 4 lata, ale już można rezerwować pobyt. Przemysł kosmiczny zaczyna otwierać nowa erę. Oto pierwszy krok do kosmicznej turystyki. Niestety jak na razie tylko dla wybranych.

a.jpg

Prywatna firma Orion Span z USA chce uruchomić kosmiczny hotel o nazwie Aurora Station. Jego nazwa pochodzi od zorzy polarnej, którą goście będą mogli obserwować. Otwarcie dla pierwszych z nich zaplanowano na 2022 rok. Hotel będzie znajdował się na niskiej orbicie okołoziemskiej na wysokości 320 km. Ta mała stacja kosmiczna będzie okrążać naszą planetę co 1,5 godziny. W ciągu doby goście hotelu zobaczą 16 wschodów i zachodów Słońca. Ma być to niesamowity widok, ponieważ stacja będzie miała dużą ilość kosmicznych okien. Przed wylotem każdy z turystów będzie musiał przejść 3-miesięczne przygotowanie. Najpierw w ośrodku szkolenia w Teksasie, a potem już na samej stacji w kosmosie. W początkowej fazie projektu kosmiczny hotel pomieści naraz czterech turystów i dwóch członków załogi, gdy projekt się przyjmie i zainteresowanie będzie większe, to firma planuje powiększenie ośrodka. Dotychczas nie ujawniono w jaki sposób kosmiczni turyści będą docierać na stację. Ile to będzie kosztować? Nie mało. Za 12-dniowy pobyt w kapsule o wymiarach 11 na 4 metry, firma żąda 9,5 mln dolarów. W tej cenie kosmiczni turyści zobaczą 384 wschody i zachody Słońca, będą mieli możliwość odbycia prawdziwego treningu astronautycznego, nielimitowany internet i pokój multimediów z goglami do rzeczywistości wirtualnej, które połączone ze stanem nieważkości gwarantują ekstremalne wrażenia.

bb.jpg

Frank Bunger, właściciel Orion Span mówi otwarcie:

Naszym celem jest sprawić by kosmos był dostępny dla wszystkich, nikt nie zrobi tego szybciej i taniej.

Jeśli kosmiczny hotel odniesie sukces, firma ma zamiar budować na orbicie kosmiczne domki letniskowe. Można będzie je kupować na własność, ciekawe tylko jak z dojazdem... Jak widać kosmiczna turystyka rozwija się na naszych oczach. Firma Axiom Space z Teksasu ma zamiar organizować wycieczki turystyczne na międzynarodową stację ISS, a następnie na własną stację. Od 2009 roku zapowiada się również firma Virgin Galactic, która chce organizować wycieczki na granicę atmosfery i kosmosu.

Pozdrawiam miłośników Kosmosu😎

All rights reserved by @astromaniak 2018

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hej, znalazłem w tekście kilka skrótów, oto ich wyjaśnienie:

AkronimRozwinięcie
ISSInternational Space Station – Międzynarodowa Stacja Kosmiczna – międzynarodowy, zamieszkały satelita, umieszczony na niskiej orbicie okołoziemskiej.
Zostaw up-vote jeśli uważasz ten komentarz za przydatny.

Okulary 3D w połączeniu z nieważkością faktycznie mogą dać interesujące odczucia. Trzeba zacząć zbierać na bilet... :).

Tylko pytanie, czy z kosmosu też nie zrobimy wysypiska śmieci...

Photoshop cierpliwy jest i wszystko przyjmie :) Ile ja już widziałem takich projektów, ogłaszanych przez ludzi, którzy ani nie mają pieniędzy na ich realizację, ani nie mają doświadczenia w lotach kosmicznych, ani najmniejszego dowodu na to, że wiedzą jak to zrobić.

Na dziś tylko Robert Bigelow i Elon Musk mają wszystkie te trzy rzeczy, ale on za turystami jakoś nie tęsknią...

Na wakacje w kosmos. Czemu nie :)

Ciekawy pomysł, ale trochę to kosztuje, znając życie parę biletów sprzedadzą jest wielu chętnych bogaczy

Za dwa tygodnie będę leciał pierwszy raz samolotem i jestem ciekaw swojej reakcji. Na razie spoko, a kosmos nawet za darmo to chyba bym się nie odważył, za strachliwy jestem.

·

Samolotem spoko najlepiej jak startuje :) i najlepiej przy oknie coś pięknego, powodzenia

niebawem odkryjemy nową rasę ludzką w tym Kosmosie
Bardzo Kosztowne wakacje jak bilety stanieją to polecę w Kosmos Pozdrawiam dobry artykuł :)