"W labiryncie świata" II Konkurs pl-religia. Nagrody 10 SBD!!

in polish •  last year 
Zapraszam Was serdecznie do wzięcia udziału w II edycji naszego konkursu “W labiryncie świata”. Warto spróbować, gdyż..


...nagrody są gwarantowane!


Ponownie nagrody za pierwsze trzy miejsca wyniosą co najmniej 5, 3 i 2 SBD. Serdecznie dziękuję zwycięzcy pierwszej edycji konkursu, @sarmaticus -owi za sponsorowanie (2 SBD). Resztę potrzebnej sumy (8 SBD) spróbujemy uzbierać na postach powiadamiających o konkursie, a w ostateczności ja pokryję brakującą kwotę.


...można wystartować jednocześnie w dwóch konkursach!


Zarówno pierwsza edycja “W labiryncie świata”, jak i temat o Jezusie w ostatnim konkursie “Tematy Tygodnia” przyniosły bardzo ciekawe i mocno “nieortodoksyjne” artykuły o religii, teologii, historii chrześcijaństwa. Jest to doskonała okazja do wzięcia udziału, zwłaszcza dla naszych katolików na pl-religia. Riposty na te artykuły mogą pasować i do naszego konkursu, i do konkursu Tematy Tygodnia! 


Warto zatem mocno się przyłożyć do takiej riposty i dać zarówno tag #labirynt-swiata, jak i tag #tematygodnia. Ustaliliśmy z @lukmarcus -em, prowadzącym Tematy Tygodnia, że żaden z nas nie ma nic przeciwko “podwójnemu” udziałowi Waszych tekstów w obu konkursach.


… aż 5 tematów do wyboru


Zgodnie z zapowiedzią dwa pierwsze tematy są w tym tygodniu przygotowane specjalnie dla naszych katolików z tagu pl-religia, którzy przy pierwszej edycji poczuli się trochę pominięci.


TEMATY II EDYCJI KONKURSU1) Zakony kontemplacyjne czy teologia wyzwolenia? Czy katolik powinien angażować się w budowanie wielkich wspólnot ludzkich na tej Ziemi, w stanowienie prawa państwowego, partie, organizacje i ruchy społeczne? Czy wskazówki katechizmu KK wystarczają katolikom, aby podejmować decyzje w wielokulturowych, informatycznych społecznościach XXI wieku? 


(Dziękuję @glass.wolf za uwagi do tego tematu!)


2) Czy Kościół Katolicki stoi na krawędzi kryzysu i nowego podziału doktrynalnego w związku z działaniami Papieża Franciszka?


(Dziękuję naszemu sponsorowi, @sarmaticus, za podpowiedzenie tego tematu!)

3) Czy cuda mogą zniknąć z teologii? Nasza medycyna, technologia i zakres kontroli nad naturą powoli "dogania" to, co było możliwe tylko dla Boga i bogów w dawnych religiach: co z tym ma robić teologia? Czy nasz “Bóg” może się okazać wyżej zaawansowaną cywilizacją, która kiedyś odwiedziła Ziemię? (Przykład historyczny: Aborygeni, którzy otoczyli religijną czcią samoloty europejskich kolonistów w słynnym kulcie cargo).

(Dziękuję @deepresearch za podpowiedzenie tego tematu!)

4) Wiedza i mądrość, filozofia i światopogląd. Jak zdefiniować i czy warto rozróżniać nasze podstawowe sposoby widzenia świata?

5) Riposta (odpowiedz swoim artykułem na dowolny polski post o tematyce religijnej, filozoficznej, światopoglądowej itp.).


A zatem...


Zapraszam do pisania! Termin: przyszły czwartek, północ. 

Uwaga! Zgodnie z naszym regulaminem @sarmaticus i @deepresearch jako autorzy wybranych do konkursu propozycji tematów mają już na starcie po 3 punkty, o ile wezmą udział w tej edycji. 

Aktualny pełny regulamin naszego konkursu jest tu. (Jeśli ktoś chce jednocześnie wziąć udział w Tematach Tygodnia, ich regulamin jest tu).


Grafika pochodzi stąd.


Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  
  ·  last year (edited)

Oo dzięki za wspominke! polecam się i mam nadzieję ze wyrobię się z planowanym tekstem. Potencjalnym rywalom życzę powodzenia, choć nie ukrywam, że mam nadzieję ich, tym razem, zmiażdżyć :D. Pozdrawiam!

·

Życzę co najmniej pierwszej trójki tym razem :)

A powiedz jeszcze szybko - zainteresował mnie jeden temat - jaka wielkość postu ? Bo coś nie mogę znaleść. Rodem z #pl-artykuly wystarczy?

·

Nie ma wymagań co do wielkości. Ale nie ukrywam, że jak popatrzysz na te teksty, które wygrały poprzednio, to były dość długie.... Moim zdaniem jednak to jakość jest najważniejsza.

Cieszę się, że chcesz wystartować :)

·
·

Mam pewien koncept, ale to tak hobbystycznie :)

·
·

Mam pewien koncept, ale to tak hobbystycznie :)

Będzie co poczytać. Resteem.

·

Dzięki za resteem. Wiesz, nie tylko czytać, ale i popisać można ;)

Hmm nikt jeszcze nic nie napisał? Mam nadzieję że jeszcze się teksty pojawią, ale może przedłużyć termin składania prac?

·
  ·  last year (edited)

Nie chcę przedłużać, bo byłoby to nie fair wobec tych, co konkurs potraktowali priorytetowo i zmieszczą się w terminie.

No, chyba, że nikt się nie zmieści w terminie - wtedy oczywiście dodam tydzień.

·
·

Bardzo mi przykro, ale w tej edycji nikomu nie zgarnę nagrody sprzed nosa. Nie ma fizycznej możliwości, abym zdążył. Dobra wiadomość jest taka, że możecie być zupełnie spokojni o realizację moich obiecanek. Wszystko Wam napiszę tylko, niestety poza konkursem. Powodzenia!

·
·
·

To się odważę :D

·

Prac jest malutko, spróbuję przedłużyć termin.

Mam ochotę napisać na każdy temat poza czwartym (zbyt... naukowy: za trudny), a brakuje mi czasu i siły nawet na jeden tekst. Zastanawiam się czy nie warto byłoby jakoś hm zachowywać tych tematów na kolejne edycje. Albo z innej strony mniej tematów dawać do wyboru, chociaż to o tyle ryzykowne że można w ogóle nie trafić i nikt nic nie napisze. Sam nie wiem.

Spóźniłem się, ale skończyłem bydlaka. Oczywiście nie przystępuję do konkursu, bo bez przesady - dostałem extra tydzień i jeszcze się spóźniłem. Wrzuciłem drania z tagiem, żebyście to przeczytali. Wilcze słowo nie dym