Pl-publikacje 2. 10 piszących, 300 STEEM nagród!!! (I kilka sugestii dla autorów)

in polish •  11 months ago  (edited)Witam serdecznie polskich Steemian, śledzących nasz konkurs!


Jak widzicie w tytule, mam dla Was dzisiaj - na tydzień przed deadline - dwie dobrze wyglądające, okrągłe liczby. Do naszych autorów dołączył @veggie-sloth, dzięki czemu mamy ich dziesiątkę. Z kolei do sporej już grupy sponsorów weszli/ły: @sisters i @saunter, którzy zadeklarowali po 10 STEEM. Plus płynny STEEM z ostatniego posta = 300 STEEM nagród!
Wszystkim autorom i sponsorom, zwłaszcza nowej trójce, jak zwykle serdecznie dziękuję :)


Spokojnie można jeszcze dołączyć do konkursu!


Mimo, że został już tylko tydzień, raz jeszcze proszę wszystkich, którzy czują się na siłach - opiszcie jakiś najbardziej dla Was interesujący aspekt Steema lub Steemita - i weźcie udział w konkursie. Nagrody są niesamowite! Ile postów musicie napisać, aby uzbierać 150 STEEM?!! (bo tyle co najmniej wyniesie główna nagroda). Mocno podkreślam, że do końca miesiąca muszę dostać na e-mail tylko pierwszą wersję tekstu, nad którą potem możecie jeszcze - przy mojej pomocy, jeśli chcecie - pracować kolejne dwa tygodnie.
Marzy mi się, żeby powstał nie jeden, ale kilka naprawdę dobrych artykułów, które zostałyby przyjęte do druku, aby numer 3. I Love Crypto stał się czymś w rodzaju vademecum dla każdego, kto chciałby wejść w nasz świat na blokczejnie. Jesteśmy w stanie to osiągnąć! Połowa autorów już pracuje ze mną nad ich tekstami, dzięki czemu w najbliższych 3. tygodniach mogę mieć jeszcze czas, aby pomóc nowym chętnym.


Kilka sugestii dla naszych konkursowych literatów


W wysyłanych do mnie pracach powtarza się kilka słabych punktów, na jakie chciałbym zwrócić uwagę tym, którzy już piszą lub chcą dołączyć. Taka prosta sprawa na przykład, jak uporządkowanie materiału. Po napisaniu długiego tekstu warto spojrzeć, w których miejscach o czym piszemy - po czym podzielić całość na 5 części, z których każda będzie miała osobny podtytuł i będzie grupowała materiał, dotyczący tylko jednego z podtematów. Chodzi o to, aby się łatwo czytało, aby nie skakać tam i z powrotem po tematach: żeby było napisane o jednej sprawie w jednym miejscu, o drugiej w drugim, a o jeszcze czym innym - w trzeciej części. Niby proste, ale łatwo się o tym zapomina.
Druga sprawa to unikanie monotonii w zakresie stylu. O ile tematy warto uporządkować i pozamykać o osobne podrozdziały, o tyle sposób pisania warto co jakiś czas mocno zmieniać. Podajesz trudne dane techniczne, wyjaśniając jak działa proof of brain. Czytelnik jest zmęczony. Wrzuć potem krótki dialog, mini-wywiad z kimś ciekawym z polskich Steemian, aby dać czytającemu odpocząć, aby zmienić tempo akcji i nastrój. Opisz jakiś zabawny epizod. W pierwszym konkursie wygrała @wadera dzięki przeplataniu opisów Steemita fantastycznymi wstawkami z jej rozmów z synem. Nie dało się przy tym nudzić :))
Po trzecie polecam linkowanie do źródeł. Jeśli nie jesteś znanym w Polsce specjalistą, redakcja nie wie, na ile Twoje informacje są solidne i wiarygodne. Link do jakiejś pracy naukowej albo przynajmniej poważnego czasopisma, jak Polityka czy WIRED, bardzo doda Twojemu artykułowi solidności. Można też cytować ze STEEM Blue albo White Paper. To pewnie nie będzie oddane w druku, jako przypisy - ale redakcja ILC będzie wiedzieć, że zbadałeś/łaś dobrze temat, że wiesz, o czym mówisz.
To tylko moje sugestie. Nie narzucam tego. Piszcie tak, aby czytelnika zafascynować i zaprosić do naszego świata: o to w tym chodzi!


Aktualne listy autorów i sponsorów 


Autorzy (alfabetycznie):
@assayer
@barbarossa
@bowess
@fervi
@jacekw
@kusior
@marcon
@rolsonpatison

@veggie-sloth
@zwora 


Sponsorzy (według kwot, potem alfabetycznie):
@mmmmkkkk311 - 100 STEEM
@jacekw - 50 STEEM
@sp-group - 31 STEEM
@jakipatryk - 20 STEEM
@assayer - 10 STEEM
@bowess - 10 STEEM
@cardboard - 10 STEEM
@lukmarcus 10 [email protected] 10 [email protected] 10 STEEM
@wadera - 10 STEEM
@bartheek - 8 STEEM
@annaurbanska - 5 STEEM
Posty konkursowe: ok. 16 STEEM  


RAZEM: ok. 300 STEEMGrafika pochodzi stąd.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Super konkurs, ale za krótko tu jestem i nie mam "wprawy w pisaniu, żeby porwać tłumy " :) , ale chętnie poobserwuje, bo lubię się uczyć :) pozdrawiam, życzę powodzenia Wszystkim

Dopiero wczoraj stałem się jednym z polskich Steemian i wiem, że kurczaczek ze mnie póki co nieopierzony, ale już teraz odczuwam potrzebę dopingowania takim inicjatywom, coby starać się niwelować tę ogromną przepaść pomiędzy polsko-, a anglojęzycznym Steemitem, jaka od razu rzuca się w oczy. Ponadto, jak mniemam, chyba warto tworzyć "kluby wzajemnej adoracji" i lajkować wszystko to, co sensowne na @polish. No cóż "zawodnicy"... trzymam kciuki za "płodność Waszych klawiatur", bym przy okazji i ja mógł dzięki temu nieco skorzystać i szybciutko podciągnąć się z wiedzą ze Steemita ;) Pozdrawiam i pełni weny i natchnień życzę.

Początki są trudne, to na pewno ;D

Dziękuję bardzo :) Napisz pierwszy post z tagami "polish" i "introduceyourself" to Ci nasz automat poda sporo linków, bardzo pomocnych na początek. W pierwszym poście warto przede wszystkim opowiedzieć coś o sobie (nieobowiązkowo) i o planowanej tematyce Twoich artykułów czy filmów (obowiązkowo).

@assayer Nie wiem czy widziałeś

500+ coraz bliżej :)

Kolejne 50?!! Fantastycznie :)))) Ogromne podziękowania dla naszego @albakerki!

Dzięki za tipa, @jacekw!!!

ależ piękne konie w tym wyścigu!
😍
(chociaż kibicujący też niczego sobie, hehe)

Sporo roboty przede mną :)

Spoko :) Czasu też jest sporo.

great & impressive