Projekt Enigma / Bitcoin na granicy 4000$

in #polish2 years ago

Cześć
Z tej strony Arek. Zazwyczaj znajdziesz mnie na blogu:
Blog o kryptowalutach

Tutaj wrzucam swoje szybkie przemyślenia na temat konkretnych zagadnień.

Dziś omówimy pewien projekt blockchain z ogromnym potencjałem oraz zerkniemy na obecną sytuację rynku kryptowalut.

Obecna sytuacja


Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie rynek kryptowalut nas bardzo pozytywnie zaskoczył. Mamy obecnie taką sytuację:

Czy to jest już początek stałych wzrostów? Nie mi oceniać. Aczkolwiek, bardzo długo w swoich materiałach komunikowałem, że jak Bitcoin wróci w okolice ceny 3000$ to zabiorę się za zakupy. No i tego poziomu się doczekałem.
Czy dokupiłem? Tak. Choćby Tron, który omawiałem w tym miejscu:
Kryptowaluta Tron

A co teraz uważam, że się wydarzy? Tego w tym momencie nie zdradzę z dwóch powodów:

  1. To nie jest porada inwestycyjna, a ja nie jestem doradcą. Musisz zrobić swoją analizę. Pomoże Ci w tym moja checklista analizy kryptowalut. Znajdziesz ją tu:
    Checklista

  2. Nie wiem. Po prostu nie wiem. I nie wie tego nikt. Z McFee na czele 😉
    Mam swoje jakieś przewidywania, ale na chwilę obecną wg. mnie jest tak mało wiadomych, iż ciężko jest cokolwiek przewidywać.

Jako ciekawostkę dodam, iż ostatnio ceny złota zmierzają w pozytywnym kierunku:
https://comparic.pl/wtorkowy-przeglad-rynkow-cena-zlota-powyzej-1300-usd-po-raz-pierwszy-od-kwietnia-2018-r/
Czekam na to co się wydarzy na S&P.

Enigma


Przejdźmy do dzisiejszego tematu, czyli projekt blockchainowy Enigma. Po raz pierwszy wspominałem o nich w listopadzie 2017 roku:
http://blog.askomputer.pl/bitcoin-po-10-000-3-ciekawe-tokeny-finas-10/

Dla przypomnienia, Enigma to platforma inwestycyjna, która pozwala deweloperom budować i tworzyć środowisko do handlowania środkami inwestycyjnymi w świecie kryptowalut. Wszystko z wykorzystaniem ich protokołu zabezpieczającego. W uproszczeniu Enigma wykorzystuje możliwości blockchain odpowiednio je szyfrując. W taki sposób, iż z jednej strony smart contracty potwierdzają wykonanie transakcji wymiany danych przy jednoczesnym zachowaniu prywatności transakcji i szyfrowaniu zawartych w niej danych.

Pomysł petarda. Pytanie jak z wykonaniem? Przyjrzyjmy się jak wygląda obecnie sytuacja w projekcie! Przez ostatnie półtorej roku cena spadła z 48 centów do 34. Co powiedzmy sobie szczerze, porównując do tego jak taniały inne tokeny jest całkiem niezłym wynikiem. Oczywiście, warto mieć na uwadze, iż ATH Enigmy to $8.30

Fundamentalnie wygląda ciekawie. W Q1 2018 uruchomili Data Marketplace, a pod sam koniec pierwszej połowy roku wystartowali z testnetem. Czyli zgodnie z zapowiedziami w ich roadmap. A Ci co śledzą moją artykuły zdają sobie sprawę, iż dotrzymywanie terminów przez projekty blockchainowe to niestety rzadkość. Plus zatem dla Enigmy.
Ponadto, przez 2018 roku Enigma pracowała nad interesującymi partnerstwami. A wśród nich jest choćby Intel! Enigma ma wykorzystywać SGX, czyli oprogramowanie Intela. Na temat rozwiązania możecie poczytać w tym miejscu:

https://software.intel.com/en-us/sgx

Jakie zespół ma plany na 2019?

Przede wszystkim zwiększyć aktywność w mediach. Co może oznaczać, iż zwiększą budżet na marketing i PR. Aczkolwiek, z tego co widać po ogłoszeniach o pracę, Enigma szuka w tym momencie dwóch osób technicznych:

Jeżeli więc posiadacie umiejętności blockchain to warto rozważyć aplikowanie 😊

A jeżeli nie posiadacie to Enigma szuka chętnych do objęcia pozycji Ambasadora Enigmy. W momencie publikacji tego artykułu nie ma jeszcze przedstawiciela w Polsce, więc możecie rozważyć kandydowanie? Co będziesz za to miał? Nagrodę w postaci tokenów ENG oraz udział w projekcie rozwoju Enigmy. Jest to zatem ciekawa okazja, by wkroczyć w świat blockchain i zdobyć wiedzę oraz doświadczenie w branży.
Niestety, w tym momencie brak konkretnego Roadmap. Możemy znaleźć jedynie taki artykuł:
https://blog.enigma.co/expanding-enigmas-roadmap-towards-a-privacy-layer-for-the-decentralized-web-f1d6b7908251

Tłumaczy on dalsze plany. Niestety bez konkretnych dat. Tak jest choćby z najbardziej wyczekiwanym krokiem, czyli uruchomieniem Discovery na Mainnet. Można być pewnym, że gdy to się już wydarzy to o Enigmie będzie głośno. Pytanie jednak kiedy i czy na pewno się wydarzy? Artykuł daje nam jedynie lakoniczną informację, że wydarzy się to wtedy gdy partnerzy Enigmy będą gotowi i będą pewni, że ich sieć podoła zadaniu.
Według starszych wieści, miało to nastąpić do końca Q2 2019. Aczkolwiek teraz, obawiam się, ze to mało realne.
Do tego w planach jest uruchomienie i przeniesienie ich protokołu na własny blockchain.

Kończ panie…


Jak widać, fundamentalnie jest nieźle. Spory rozwój wydarzył się przez ostatni rok, a jak wystartują z Discovery to będzie o nich naprawdę głośno. Na pewno będę się dalej przyglądał projektowi i wyczekiwał konkretnych informacji na temat pojawienia się mainnet oraz discovery.

Pamiętajcie, by zrobić swoją analizę i w żaden sposób nie odbierać poruszonych dzisiaj tematów jako porada inwestycyjna. Ja nie jestem doradcą inwestycyjnym, a to nie jest żadna porada.

Twitter:
https://twitter.com/arkady86

Instagram:
https://www.instagram.com/arek_siczek/

Sort:  

Very cool.. Steem on!

I need a translator

Hah, Google Translator should do the work :)

Congratulations @askomputer! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 10 as payout for your posts. Your next target is to reach a total payout of 50

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!