Pledgecamp ICO - przyszłość zbiórek crowdfundingowych?

in polish •  8 months ago 

Cześć
Z tej strony Arek. Zazwyczaj znajdziesz mnie na blogu:
http://blog.askomputer.pl
Tutaj wrzucam swoje szybkie przemyślenia na temat konkretnych zagadnień.

Dziś omówimy pewien projekt ICO, o którym ostatnio zrobiło się dosyć głośno.

ICO z potencjałem?

Pledgecamp jest zdecentralizowanym systemem stworzonym na potrzeby zbiórek crowdfundingowych. Twórcy chcą wykorzystać blockchain w celu pozyskiwania funduszy, a tym samym do wyeliminowania pośredników. Ma w tym pomóc usługa Backer Insurance, czyli portfel depozytowy obsługiwany przez smart contracty. Pomysł mi się podoba. Idea blockchain pełną gębą!

Zespół

Może to jest tylko moje wrażenie jednak we wszelkich materiałach dotyczących tego projektu widzimy nieustannie osobę Pani Randi Zuckerberg. Nazwisko skądinąd znajome ;) Jeżeli nie wiecie o jakim pokrewieństwie jest tu mowa to już wyjaśniam. Randi to siostra Marka. Jednak, wbrew pozorom to nie ona stoi za projektem. Należy do grona doradców.

CEO jest Jae Choi. Kim jest ten Pan? Przede wszystkim inwestor. Choćby w Ripple. Poza tym w zespole znajdziemy CTO, blockchain inżyniera oraz parę innych osób, które właściwie niczym szczególnym się nie wyróżniają. Za to chętnie przyjrzałem się Pani Tatiana Grebennik. W Pledgecamp piastuje stanowisko, które kiedyś mi było bliskie. I właściwie mamy tu podobną sytuację jak z pozostałymi osobami. Brak szczególnym osiągnięć na ścieżce kariery. Na wyróżnienie zasługuje praca z Airbnb gdy to było jeszcze prawie nikomu nie znane. Mimo wszystko, zespół doradców sprawia zdecydowanie lepsze wrażenie. Przede wszystkim, nazwisko króla social media

Prototyp


Jest. Uff. Ostatnio za dużo analizowałem projektów bez prototypów, by tego nie wyróżnić. Aczkolwiek, na minus można zaliczyć to, ze nie można się nim "pobawić". Jest jedynie prezentacja na Youtube:

A powiedzmy sobie szczerze, taką stronę może uruchomić każdy. Zdecydowanie lepszym podejściem byłoby wypuszczenie wersji demo dostępnej dla zainteresowanych inwestorów. Niestety, nic takiego tam nie znajdziemy. Również na Github pusto...

Roadmap

Roadmap zawiera niewiele informacji. Właściwie poza tym, że do końca roku ma wystartować oficjalna platforma to nic nam nie mówi. Zresztą, 11 miesięcy na dokończenie projektu po zebraniu kilkunastu milionów dolarów to raczej długi okres czasu…

Hype

Skoro w drużynie jest Randi Zuckerberg to można by się spodziewać szczególnych osiągnięć projektu w obszarze social media. Jak to wygląda?
Facebook - 4577 obserwujących
Instagram - 3238 obserwujących
Telegram -35 tysięcy
Twitter - 3250.
Czyli najlepiej wypada Telegram. Nie ma się jednak co oszukiwać. Główna w tym zasługa Airdopa , który nagradza tokenami użytkowników ich kanału na Telegramie.

Cyfry


Przejdźmy zatem do sum jakie chcą zebrać twórcy.

Ogromny hardcap. 20 milionów $ to w tych czasach bardzo dużo jak na ICO. Szczególnie, ze konkurencyjny projekt KickCoin jest obecnie wyceniany na niecałe 3 miliony dolarów.

Podsumowanie


Plusy:

  1. Ciekawy system Airdrop.
  2. Zespół doradców.

Minusy:

  1. Spore bonusy (nawet 40%).
  2. Ogromny hardcap. 20 milionów $ to bardzo dużo.
  3. Bieda na Github

Życzę zespołowi powodzenia, ale nie widzę tu nic ciekawego dla siebie. Wysoki Hardcap, w dalszym ciągu nie przekonywujący prototyp. I do tego zespół, któremu daleko do tzw. Dream Team.

Tyle na dzisiaj. Dajcie znać co o tym myślicie i które tokeny wg. Was są w tym momencie najbardziej interesujące, a nie wykluczone, że zabiorę się za ich analizę.
Natomiast, jeżeli interesuje Cię samodzielne wykonywanie analizy kryptowalut to zapisz się na mój newsletter i odbierz kalkulator oraz checklistę kryptowalut, które mocno pomogą w tym zadaniu:

Checklista

Pamiętajcie, by zrobić swoją analizę i w żaden sposób nie odbierać poruszonych dzisiaj tematów jako porada inwestycyjna. Ja nie jestem doradcą inwestycyjnym, a to nie jest żadna porada.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Steem ma swoje Fundition ... :P

Tzn? ;)

Congratulations @askomputer! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 10 comments. Your next target is to reach 50 comments.

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!