Chwała szybkowarom!steemCreated with Sketch.

in #polish9 years ago

Kupiłam dziś świeżą szynkę , pokroiłam na oko w plastry.
Oraz pieczarki, drobne, które przekroiłam na pół.
Gdybym chciała to ugotować normalnie w garnku to trwałoby to do jutra....

Do szybkowara wlałam nieco oleju, podsmażyłam mięso, dodałam cebulkę i pieczarki, zalałam wodą (mniej garów do mycia a smak zostaje w garnku), doprawiłam, zamknęłam szybkowar..... po 20 minutach miałam gotowe danie. Mięso rozpadało się po dotknięciu widelcem, mięciutkie i pyyyyszne. Pieczareczki...mmmmniaaam

szbko 001.jpg

i drugie zdjęcie przed zamknięciem pokrywy

szbko 003.jpg

Po dosmaczeniu, zaprawieniu śmietaną, zjadłam z apetytem obiad. Ziemniaki gotowały się dłużej niż mięso.

szbko 007.jpg

Sort:  

Czy tylko ja nie widzę zdjęć?

Naprawdę? Nie widzisz zdjęć?

O, już widzę :)

Dobre musiało być,może po czasie ale smacznego

Dobre? Było bajecznie pyszne :)

Aż się ośliniłam... ;) :)
Czasami myślę o zakupie szybkowaru ... na co dzień gotuję tylko na 2 osoby i nie wiem czy to ma sens. Może mi coś podszepniesz? Pozdrawiam :)

Bierz szybkowar i nawet się nie zastanawiaj :P Nawet dla jednej osoby warto. Najmniej to 6 litrowy, mniejszego nie warto. Ja mam delimano, prosty, żadnych rączek czy wystających części. Kupuj!

Ok, dzięki :) Rozejrzę się w takim układzie :)
Aha, a nie zmienia się smak potrawy? Coś gdzieś kiedyś usłyszałam...

Ewa, wręcz przeciwnie. Cały smak jest skumulowany w jednym garnku :)

No widzisz, dobrze że Cię zapytałam, bo to różne rzeczy ludzie gadają a zapewne najwięcej ci, którzy nie mają szybkowarów :D
Do greckich dań jednogarnkowych na pewno nada się znakomicie, zaczynam szukać! Dzięki za pod/odpowiedź :)

i`ve up voted and followed you. waiting you :))

Coin Marketplace

STEEM 0.04
TRX 0.33
JST 0.083
BTC 62872.28
ETH 1690.61
USDT 1.00
SBD 0.42