Ongelukje - Mishap

in polish •  2 years ago 


Ongelukje - Mishap czyli nieszczęście lub nieszczęśliwy wypadek jest swingiem napisanym przez Alexandra Vinickiego, znanego rosyjskiego gitarzyty klasycznego, który stworzył wiele kapitalnych utworów jak również aranżacji znanych utworów jazzowych na gitarę klasyczną. Jest mistrzem bossanowy, ale Ongelukje to swing dla dzieci.

Alexander Vinitsky - słynny rosyjski jazz i gitarzysta klasyczny, kompozytor i aranżer, muzyk z bogatym repertuarem i oryginalnym, wykwintnym gustem. Myślenie orkiestrowe, erudycja muzyczna, doskonała znajomość aranżacji sztuki i stylów jazzowych, precyzyjna technika i wewnętrzne poczucie rytmu Vinitskiego ukazują w jego wykonaniu możliwości gitary klasycznej.

Alexander Vinitsky urodził się w Omsku w Rosji (Syberia) w 1950 roku. Ukończył Rosyjską Akademię Muzyczną (RAM). Jest aktywnym wykonawcą koncertów. Pisze muzykę na gitarę solo, duety na gitary i duety gitarowe ze strunami, gitarą i kwartetem smyczkowym, gitarą i orkiestrą kameralną, orkiestrą symfoniczną, na gitarowy kwartet. Jego muzyka wykonywana jest zarówno w Rosji, jak i na całym świecie. Jego prace są publikowane we Francji (Lemoine), Belgii (Imprimus), USA (Mel Bay), Polsce (Marcus, ABSONIC) i Rosji (Presto).

Alexander Vinitsky nagrał 7 płyt CD z solwych i wduecie z różnymi instrumentami: Travelling in Time (solo), Yellow Camel (solo), RomanticJazz (duet z saksofonem), Duo «ViP» (duet z perkusją), Duet «DIALOG» (duet ze skrzypcami jazzowymi), "Only Blues" (duet gitary), "Beautiful Love" (z jazzowym wokalem) Nagrał również dwie kasety

Napisał muzykę do szwajcarskiego kwartetu gitarowego EOS - "Rosyjska fantazja" na swój 20. jubileusz. Brał udział w tym projekcie Leo Brouwer (Kuba) John McLaughlin (Wielka Brytania), Paco de Lucia (Hiszpania), Roland Dyens (Francja), Sergio Assad (Brazylia).

Prowadzi kursy mistrzowskie, seminaria na temat "Gitary klasycznej w jazzie", a także prowadzi autorską letnią szkołę gitarową w Rosji i za uczy za granicą, m.in. w Polsce. Jest z Polską mocno związany i swego czasu często w Polsce koncertował.
Yellow Camel


Bossa Nova dla dzieci
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Nice!

Thanks. If you like jazz on classical guitar Vinitsky is very cool- a brilliant composer and arranger.

I just upvoted You! (Reply "STOP" to stop automatic upvotes). Do społeczności: Jeżeli uważasz że głos został przyznany niesłusznie, przedstaw krótkie uzasadnienie w odpowiedzi do tego komentarza.

Dude, reallly cool. Love that kind of stuff. I'd actually really love to have you on my online open mic. I was mainly doing it on youtube, but decided I need to get in on this steemit thing! Mind if I use a video of yours?

No not at all.

Not at all. But I have to kindly decline the open mic offer, at least for now, because I haven't been practicing for 2 years. This recording was made in 2012, or 2013. I need three months to get back into my playing shape and right now I cannot be playing cause I am involved in some other projects. Once I am done with it maybe I will go back to playing and practicing. Than you for your kind words.