Eksperyment Masternode - i kilka słów o tym że ekonomia Steemit bardzo mi się nie podoba

in polish •  last year

Witajcie,

Eksperyment z Masternode projektu CareBIT

UWAGA - ze względu na specyfikę Steemit - i to że wpis żyje tutaj tylko 7 dni - eksperyment z Masternode będzie aktualizowany wyłącznie w moim blogu tutaj:

https://medium.com/@Amelcio/eksperyment-z-masternode-projektu-carebit-8929f00162a0

W dniu 11 maja 2018r. uruchomiłem — Masternode CareBiTcoin — jako swoistego rodzaju eksperyment w który zainwestowałem prawdziwe pieniądze.Strona projektu https://carebit.org/.

Oczekiwanie na pierwszą nagrodę będzie trwało około 30 godzin.

CareBIT_amelcio1.png

Chcesz dodać podpis do tego obrazu? Kliknij ikonę ustawień.

Węzeł zainstalowano za pomocą automatycznej usługi: https://p.gincoin.io/

Koszt usługi: 0,5 dolara dziennie płatne w walucie GIN ( gincoin )

Zapytacie od razu dlaczego akurat ten projekt a nie inny. Więc od razu mówię, że to jest eksperyment. Nie brałem pod uwagę tutaj ani zespołu, ani tego co jest celem i jaką mają misję jeśli jakąkolwiek mają. Lecz to aktualny wolumen dobowy, oraz to czy jest komu sprzedać uzyskane środki z masternode. Był to raczej taki strzał w CIEMNO xD.

Giełda CBT: https://wallet.crypto-bridge.org/market/BRIDGE.CBT_BRIDGE.BTC

i na tej giełdzie będę wymieniał zarobione CBT z masternode na BTC.

Aby uruchomić jeden węzeł CareBITcoin potrzebne jest 30000 CBT. Takiego zakupu dokonałem w dniu 11.05.2018r. w cenie 30000 CBT * 0,10 PLN = 3000 PLN

W BTC : 30000 CBT * 0.00000330 = 0,099 BTC

A więc moja inwestycja w jeden węzeł CBT wyniosła mnie 3000 PLN

Począwszy od dnia w którym otrzymam pierwszą wypłatę z Masternode — będę dzielił się z Wami prawdziwymi wynikami. Eksperyment ten ma na celu sprawdzić — czy projekty masternode mają sens — czy to tylko zwykłe PONZI tylko ubrane w słowo Masternode.

Zasady eksperymentu:

Równo co 3 doby będę wykonywał wypłatę uzyskanej kwoty z Masternode i zamieniał to fizycznie na BTC i zapisywał stan w PLN na dany dzień. Czyli jendym słowem nie będę akumulował środków z Masternode by tworzyć kolejny Masternode lecz będę je co 3 dni spieniężał na postać BTC.

KURS BTC będę pobierał z BITBAY

Kurs CBT będę pobierał z strony: https://masternodes.online/currencies/CARE/?convert=PLN

A więc startujemy:

STAN na 11.05.2018r. 30000 CBT * 0.10 PLN = 3000 PLN
STAN na 13.05.2018r. 30880 CBT * 0.1033 PLN = 3189 PLN ( w dniu dzisiejszym otrzymano 480 + 400 CBT = 880 CBT * 0.1033 = 90 zł )
Uwaga: Zamiana na BTC będzie wykonywana równo co 6 wypłat nagrody. Carebit nagrodę wypłaca co 12godzin — a więc 2 razy na dobę po około 480 CBT.

Więc zamiana CBT na BTC będzie następowała co 3 doby od dzisiaj tj od 13 maja 2018r. Najbliższa zamiana CBT na BTC 16 maja 2018r. w godzinach wieczornych.

Wartość w PLN będzie się mocno zmieniała w zależności od momentu w którym odczytuję kurs ze strony: https://masternodes.online/currencies/CARE/?convert=PLN

W portalu Steemit czuję nacisk na zarabianie. Co jest błędnym moim zdaniem założeniem. Troszeczkę nie podoba mi się ekonomia Steemit. A mianowicie to, że jest tutaj wiele wpisów bardzo cennych takich gdzie naprawdę sporo się ludzie napracowali i w zamian te osoby otrzymują kilka centów z głosowania. Co jest jakimś kuriozum.
I w drugą stronę - jest wiele wpisów typu: goła dupa gdzie osoby te dostają dziesiątki a nawet setki dolarów co również jest kuriozalne.
Zbyt wielki nacisk na zarabianie.

Może zmienię zdanie gdy tutaj na jednym wpisie zarobię 1000 dolarów :) co się na pewno nie wydarzy. Pierwszy 1000 dolarów przeznaczę wówczas na wybrany dom dziecka. Wybierzecie sami co za to kupić, lub skonsultuję to z domem dziecka. Wtedy myślę był by jakiś fajny cel wpisu tutaj bo zyskały by dzieci.

Nie podoba mi się trochę forma Steemit w sensie takim że jest tutaj ogromny nacisk na to by zarabiać. O zarabianiu myślą Ci co piszą teksty i Ci co głosują. Dochodzi do kuriozalnych sytuacji gdzie nikt nie czyta wpisu tylko głosuje na wpisy które mają sporo dolarów. Wystarczy że ktoś za każdy wpis ma np 50 dolarów, to każdy jego następny wpis choćby był o sraczce - również będzie otrzymywał 50 dolarów.

Dlatego wybrałem medium.com wolne od oceniania. Myślę, że gdy społeczność będzie chciała ocenić to i tak oceni. Nie jest do tego potrzebne Steemit.com

Tak jak mówię - zmienię zdanie jak tutaj zarobię 1000 dolarów. Jak tak się zdarzy wydam to na dom dziecka.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

3000 zł na inwestycję bez większego reserchu to spore ryzyko nie powiem. No może inaczej patrzę na taką sumę pieniędzy ale nieważne.

Z tą monetyzacją treści trochę masz rację i trochę nie. Co z tego jak treść jest niewiadomo jak dobra jak mało osób chce ją czytać lub mało osób szuka takiej treści w takim temacie.... Zarabia to co jest popularne - to ma sens wg mnie. No i jak są znane postacie to zarabiają dużo. Tacy "celebryci" tak to działa....