Amelcio poleca film: Steel Rain - produkcja Korei Południowej która wbija w fotel - obejrzyjcie koniecznie

in polish •  last year  (edited)

Dzisiaj chciałbym polecić Wam troszkę inny film niż te które polecałem poprzednio. Powiem Wam, że jestem świeżo po zakończeniu oglądania filmu którego pierwszy pokaz na Świecie odbył się 14 grudnia 2017r. W 2018r. film trafił do platformy Netflix.

Film jest zatytułowany: "Steel Rain" film z 2017r. produkcji Korei Południowej w którym w rolach głównych grają: Woo-sung Jung, Do-won Kwak oraz Kap-soo Kim

cfd6a5a194f7c76713ad91781f5126c05e56a783.jpg

Film trwa 2 godziny i 15 minut - i już teraz mogę śmiało powiedzieć, nie zmarnujecie swojego czasu oglądając ten film!

Film opowiada o oddanym elitarnym agencie Korei Północnej który podczas uroczystości w strefie zdemilitaryzowanej ma z ukrycia chronić przywódcę kraju. Niestety okazuje się, że dochodzi do puczu i że zostaje przejęta jedna z wyrzutni amerykańskich i zostaje ostrzelana strefa zdemilitaryzowana w której znajduje się przywódca..który nazywany będzie dalej w filmie: Numerem Jeden ..

Po pierwsze w filmie w rewelacyjny sposób pokazano samo bombardowanie. Tego nie da się opisać. Bombardowanie nowoczesną bronią kasetową jest pokazany w niesamowicie efektowny sposób. Pierwszy raz w życiu widziałem tak z bliska pokazany w efektowny sposób dźwiękowo i obrazem scenę bombardowania. To naprawdę była pierwsza scena która wbiła w fotel.. ale jednocześnie pokazywała bardzo mocno cierpienie tych którzy byli bombardowani.

Dobrze, ale idźmy dalej... okazuje się, że "Numer Jeden" jest ciężko ranny i nie ginie.. agent przechwytuje ciało Numeru Jeden pakuje na samochód i korzystając z zamieszania i ewakuacji tych co przeżyli udaje mu się cudem przejechać na stronę Korei Południowej..

Nie chcę Wam pisać zbyt wiele...ale ten film to naprawdę majstersztyk filmowy.... znakomity dramat, cały film to ogromne emocje naprawdę wczujcie się w to. W tym momencie zaczyna się walka o to by nie dopuścić do wojny nuklearnej..ale powiem tylko tyle, że na pewno obejrzycie w tym filmie faktyczne odpalenie rakiety z ładunkiem nuklearnym która wybuchnie.. Nie zdradzę zbyt wiele ponieważ w poprzedniej recenzji jeden z użytkowników steemit zarzucił mi że troszkę za dużo zdradzam szczegółów..

Chciałbym Was naprawdę zachęcić do obejrzenia tego filmu. Bo w tym filmie znajdziecie praktycznie ciągle wiszące ogromne napięcie emocjonalne, znajdziecie w tym filmie czym jest lojalność agenta wobec osoby którą ten agent chroni, znajdziecie tutaj ogromne emocje i rodzącą się przez cały film przyjaźń pomiędzy elitarnym agentem Korei Północnej a ważnym urzędnikiem Korei Południowej - zwłaszcza w momencie tego ostatniego rozstania gdy obie strony wiedzą, że więcej ... ( tutaj nie mogę więcej zdradzić ..bo chcę by jak najwięcej Was zaskoczyło w tym filmie )

W tym filmie będzie o wojnie, będzie o miłości pozostawionej z córeczką w Korei Północnej - temat miłości do żony oraz córeczki mimo, że w filmie wydaje się że została w dalszym scenariuszu zapomniana, na końcu filmu odżywa i powoduje niesamowite emocje gdy przyjaciel z Korei Południowej przywozi tej córeczce słuchawki do słuchania muzyki.. dlaczego słuchawki? Tego dowiecie się także w tym filmie.

Ten film to również bardzo efektowne wizualnie momenty gry wojennej oraz faktycznego odpalenia rakiet, przygotowań do odwetu przez USA oraz Japonię, to emocjonujące dyskusje pomiędzy prezydentami Korei Południowej oraz USA.

W tym filmie będzie refleksja również nad tym czym może być zjednoczenie wolnej Korei Południowej oraz zniewolonej i zmieszanej z błotem cierpień ludzkich Korei Północnej.

Ten film moi kochanie Steemianie, to potężna dawka emocji, dramatu, miłości, tęsknoty. To prawdziwy filmowy majstersztyk. Film pozostawia po sobie refleksję nad sensem podziału świata na ten gorszy i lepszy na ten wolny i zniewolony.

Polecam bo to obraz obowiązkowy do obejrzenia!

Powyższa recenzja jest moją własną recenzją której nie znajdziecie w sieci. Jest to mój własny tekst. Również tym razem proszę Was o łapki w górę jeśli podoba Wam się kierunek który obrałem w Steemit.com na pokazanie siebie i swojej pasji. Jeśli podoba się Wam to co robię i piszę na temat filmów i seriali to dajcie łapkę w górę!

Dziękuję Wam bardzo!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Zdecydowanie lepsza recenzja niż poprzednie w mojej opinii :)
Zapisuję sobie film na listę do obejrzenia, dlatego że zaciekawiła mnie twoja recenzja oraz to jak niewiele filmów i kultury z tamtejszych regionów poznałem. Ja mogę polecić Braterstwo Broni, zadziałał na mnie bardzo emocjonalnie:
http://www.filmweb.pl/film/Braterstwo+broni-2004-109360

W tym filmie będzie o wojnie, będzie o miłości pozostawionej z córeczką w Korei Północnej - jedynie tu się mogę przyczepić, bo brzmi to tak, jakby to miłość jako przedmiot została oddana pod opiekę córeczki :D

No składnia zdania:) będę na to uważał :)

Połowy tekstu nie przeczytałem, bo wyczułem spoilery :-) Bardzo nie lubię oglądać czegoś znając przyszłość - no chyba, że jest to książka i film oparty na jej postawie, ale i tu...reżyser potrafi nas wtedy zaskoczyć zupełnie innym scenariuszem.

Niemniej jednak - zapisuje sobie, dzięki!

Nie bój się tym razem spojlerów nie było i wystrzegałem się spojlerów. uwierz mi- napisałem bardzo nie wiele z tego co Ciebie czeka podczas filmu. Można powiedzieć że zdradziłem 1 % całości :) Film mocno Ciebie zaskoczy:)

You got a 2.96% upvote from @upmewhale courtesy of @amelcio!

Earn 100% earning payout by delegating SP to @upmewhale. Visit http://www.upmewhale.com for details!

thanks :)

Bankowo objerzę

Fajnie, że opisałeś tą produkcję. Koreańskie kino nie jest zbyt popularne w Europie, a potrafią tam robić naprawdę niezłe filmy. Sam niedawno się raczyłem bardzo dobrą Trylogią Zemsty w reżyserii Chan-wook Park'a, którą również polecam.

Co do Twojego tekstu, to radzę Ci go przeczytać za dzień czy dwa. Wiem z autopsji, że często dopiero po pewnym czasie można wychwycić niektóre błędy, powtórzenia, nielogiczności itp. To co mi się bardzo rzuciło w oczy, to masa powtórzeń. Wyraz film występuje prawie w każdym zdaniu (a niekiedy i po dwa razy). Podobnie jest z akapitem, w którym piszesz o bombardowaniu. Tam też powtarzasz to słowo zbyt często moim zdaniem.

To tyle z moich uwag. Pisz, a z każdym wpisem na pewno będzie coraz lepiej :)

No nie każdy jest super dobry w stylistyce czy tam ortografii :) Po prostu piszę jak potrafię ;)

Ciebie to ciągle wbija w fotel :-) nie pal więcej :-) grr nie oglądaj więcej takich filmów. Dzięki za recenzje!