Dragon Ball - Klasyka anime #2

in polish •  last year 

Anime-Dragon-Ball-50-0.jpg

Magiczne, tytułowe smocze kule, dzięki którym każde Twoje najskrytsze marzenie się spełni.

Trochę o fabule

Historia zaczyna się dawno, dawno temu. W świecie nieco innym niż nasz. Chłopiec z małpim ogonkiem po wykonaniu obowiązków życia codziennego zrobił się głodny. W trakcie kombinowania jedzonka zaatakował go potwór chcący bezczelnie skraść mu świeżo złowioną rybe-giganta! Jak później się okazało, był to samochód, z którego wyszedł gobli-- dziewczyna!? Okazuje się, że Goku, nasz protagonista, nigdy nie widział dziewczyny. Ani nawet drugiego człowieka prócz swojego nieżyjącego już dziadka. Wychowywany z dala od społeczeństwa, posiadający niesamowitą siłę chłopiec zaprasza poznaną dziewczynę na degustacje ryby, która później się w rezultacie nie odbywa. Zamiast tego oboje wyruszają „ot, tak po prostu” na poszukiwania siedmiu smoczych kul rozrzuconych po świecie. W ten sposób rozpoczyna się przygoda.

Bajka dzieciństwa

Osobiście jestem z rocznika 98' więc i mnie udało się zahaczyć o anime puszczane w telewizji. Zapewne wiele, wiele osób pamięta ten tytuł. Nawet anime się nie interesując.

Pierwszy tytuł tego typu

Dragon Ball rozpoczął emisją „tasiemców”, znaczy kilkuset odcinkowych anime-bijatyk. W ślad za tytułem poszedł np. Naruto, One piece i inne.

To ile tak w ogóle jest odcinków?

sezonów jest pięć, są następujące:

  • Dragon Ball - 153 odcinki
  • Dragon Ball Z - 291 odcinków
  • Dragon Ball GT - 64 odcinki
  • Dragon Ball Kai (odświeżone Z) - 159 odcinków
  • Dragon Ball Super - 131 odcinków

Co daje nam 798 odcinków po 24 minuty, nie licząc odcinków specjalnych.

Dragon-Ball-z.png

Kreska/grafik jest starodawna, ma w sobie to coś, czego nie mają inne anime. Jest oryginalna.

Ps. W polskiej wersji językowej główny bohater „dostał” nowe imię, Songo. To właśnie pod takim imieniem zna go większość polaków. A czy Wy znacie przygody Goku/Songo?

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Ach pamiętam te czasy,kiedy podwórka i ulice pustoszały o godzinach emisji kiedy anime się kończyło podwórka znowu odżywały 😁