Uważaj na facebookowe reklamy!

in #polish3 years ago (edited)

Uważaj na facebookowe reklamy!Przed paroma minutami przeglądałem facebooka - posty od znajomych, od polubionych stron oraz reklamy. Zazwyczaj nie przykuwam do nich większej uwagi, jednak jedna z nich mnie zainteresowała była to reklama:
  • "Funduszy europejskich dla woj. Mazowieckiego z dofinansowaniem na kursy językowe"!

Po kliknięciu w reklamę wszedłem na stronę http://dotacje-mazowieckie.pl/ pierwsza sparawa, która mnie lekko zaniepokoiła to dziwny i nie klikalny banner.Kolejna sprawa to żebranie o dane, oraz brak zabezpieczenia strony! Co jest bardzo nierozsądne oraz niebezpieczne, niby udostępniamy tylko swoje imię, numer telefonu i adres e-mail ale wbrew pozorom to bardzo dużo informacji w rękach niepowołanych osób.
Z każdym scrollem strony coraz bardziej mi coś śmierdziało, niby jakieś dofinansowania, stylistyczne nawiązywanie do funduszy europejskich, które zresztą są obecnie bardzo mocno reklamowane.

Jednak gdy zobaczyłem dalszą część strony nie miałem już żądnych wątpliwości.Jest to reklama konkretnego produktu a nie akcja marketingowa dofinansowań z unii europejskiej, parszywa reklama bo zrobiona tak żebyśmy w domyśle myśleli że to akcja Unii Europejskiej! Dodatkowo brak konkretnych informacji o zasadach dofinansowania, o organach wspierających itp.

Kolejny element, który sprawdziłem to numer telefonu.Jak można przeczytać na tej stronie nie warto podawać im swojego numeru https://www.odebractelefon.pl/numer-telefonu/221239909

Została mi do sprawdzenia tylko stopka w której jest Polityka prywatności oraz Regulamin


Głównie znajdują się tam informacji o przetwarzaniu danych osobowych oraz o ich właścicielu. Oraz stosowna informacja o możłiwości wypisania się z listy pozdadresem email [email protected]

W dokumencie nazwanym regulamin znajdują się informacje o promocji „Język dla każdego”Przedmiot Promocji i warunki skorzystania z Promocji.

  1. Przedmiotem Promocji jest możliwość skorzystania przez Uczestnika na
    zasadach określonych w Regulaminie z Promocji obejmującej udzielenie
    Uczestnikowi rabatu cenowego w wysokości 80% od wartości regularnej ceny
    produktów znajdujących się w ofercie Centrum Językowego w czasie
    obowiązywania Promocji.

Już wiemy że na 100% nie mamy odczynienia z dofinansowaniami, oraz to że nasze dane są w rękach firmy CCSolutions, jednak nasza domena jak i domena http://refundacje-jezykowe.pl/ należą do firmy IntConnect LTD


Więc uważajcie na co klikacie i weryfikujcie wszystko co się da.

Sort:  

Wszystkie fundusze unijne muszą być opatrzone unijną flagą, także już na wstępie było wiadomo że to jakieś oszustwo. Dla przykładu fundusze z Unii od Mazowsza wyglądają tak:

i każda firma która korzysta z funduszy musi mieć tego typu baner w widocznym miejscu.
No ale że ludzie nie mają takiej wiedzy, to oszuści próbują na tym grać niestety.

No bardzo dużo jest scamów i podejrzanych stron/interesów. Jeżeli ktoś nie jest zapoznany "into Internety" to może się niestety złapać na takie rzeczy.

Też się zastanawiałem co to, chyba mój różowy dał się na to złapać, ale jakoś to odkręciła albo o tym zapomniała. Ogólnie trzeba uważać, chociaż nie narzekam, bo często reklamy, które mi się wyświetlają są o dziwo dla mnie interesujące i nabijam koszty firmom, bo klikam i oglądam co tam mają.

co do postu, masz kilka błędów, np. nie rozsądne powinno być złączone ;)

Ciekawy artykuł, napisałbyś coś o mechanizmach tych łańcuszków w stylu przecena 90% na iphone? Bo widzę, że wśród moich mniej rozgarniętych znajomych wciąż stanowią plagę.

Teraz domena już się zmieniła na https://dofinansowanie-mazowieckie.pl/ (a poprzednia przekierowuje na Google). Ze względu na RODO musieli podać kto jest administratorem danych osobowych i jest to spółka (ale komandytowa, więc i tak nie wiadomo kto za tym stoi!) założona w czerwcu tego roku (miesiąc temu).
Kursy pewnie faktycznie wysyłają, ale prawdopodobnie ich wartość rynkowa jest sporo niższa niż trzeba zapłacić.
Kupili nagrania raz i potem tylko wypalają kolejne płytki, a ludzie płacą za nie po 200 zł. I oddają swoje dane firmie krzak.