PNGME; Blockchain Tabanlı Borç Verme ve Mobil Bankacılık Platformu

in #pngme2 years ago (edited)

Giriş:

Hepimizin bildiği gibi, küresel ekonomi şu anda çok hassas aşamasında. ABD-Çin ticaret savaşı kızışarak artmaya devam ediyor. Morgan Stanley bile Fed'in faiz oranlarını düşüreceğini tahmin ediyor. Ayrıca, Bank of America Merrill Lynch'in yakın tarihli bir raporunda, ABD'nin önümüzdeki 12 aydaki ekonomik durgunluğunun % 30 olduğunu belirtti. Goldman Sachs Bank, geçtiğimiz hafta ABD ekonomisinin büyüme tahminini önceki tahminlere göre 0,2 puan azalarak % 1,8'e düşürdü. Ayrıca bu rapora göre, ticaret savaşı ABD ekonomik durgunluğu riskini artırıyor. Yukarıda belirtilen nedenlerle, bankacılık sektörünün zor iş durumuyla birlikte, özellikle mikro, küçük ve orta ölçekli işletmeler için geleneksel bankalardan ve Fintech şirketlerinden ticari operasyonlarında hizmet kullanmak çok zor. Earnst and Young tarafından yayınlanan bir yayına göre, banka hizmetlerine erişemeyen yaklaşık 200 milyon küçük orta ölçekli işletmeler, finansal olarak kısıtlı bir büyümeden muzdarip. Her şey dahil bir mobil bankacılık olan Pngme, bu müşteri segmentine gelişmiş mobil blok zincir teknolojisi sağlamak için doğmuştur.

Blockchain Nedir? Pngme Neden Blockchain Üzerine Yapıldı?

Blok zincir, bilgi bloklarının depolanmasına ve iletilmesine izin veren bir veritabanı sistemidir. Şifreleme sayesinde birbirine bağlanırlar. Bu bilgi blokları bağımsız çalışır ve zamanla genişleyebilir. Aracılarla değil, sisteme dahil olan insanlar tarafından yönetilirler. Diğer bir deyişle, blockchain sistemine bir bilgi bloğu yazıldığında, onu değiştirmenin bir yolu yoktur. Blockchain'in avantajları yüksek güvenlik, şeffaflık ve bilgilerin çalınmasını veya değiştirilmesini engellemektir. Blockchain'in bahsi geçen avantajları ile Pngme, bankacılık hizmetini blockchain platformunda mobil olarak geliştiriyor.

Neden KOBİ'lerin Pngme'ye İhtiyacı Var?

Genel olarak, kötü borç geçmişi, olanaksız iş planları ve finansal tablolarda şeffaflığın olmaması, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin(KOBİ) bankacılık hizmetlerine ulaşmasını zorlaştıran temel nedenlerdir. İşletmelerin özellikle de, birçok küçük ve orta büyüklükteki işletmenin finansal kapasitesi sınırlıdır, teminatlar bulunmazken finansal bilgiler şeffaf değildir. Bunlar, birçok küçük ve orta ölçekli işletmenin banka kredisine erişimini etkileyen ana nedenlerdir. Müşteriye finansal hizmet sunmanın karmaşık prosedürü ve yüksek maliyeti de bunun diğer nedenleri olarak kabul edilir. Pngme Mobil Finans Platformu, bireylerin ve küçük ve orta ölçekli işletmelerin bankacılık hizmetlerini daha kolay alabilmeleri için en iyi alternatif olarak ortaya çıkmıştır.

Pngme, Finansal Olarak Dahil Olmayan Müşterilere Nasıl Yardım Edebilir?

Bireylerin ve KOBİ'lerin yukarda belirtilen karşılaştıkları zorluklar nedeniyle Pngme, özellikle gelişmekte olan pazarlardaki fırsatları gördü. Pngme ile bir birey, hatta KOBİ veya Finans Kurumları herhangi bir kısıtlama olmadan kredi puanı, daha az ücret ödemesi veya kredi piyasası içeren bankacılık hizmetini deneyimleyebilir. Özellikle, Pngme'ye güç sağlayan blok zincir teknolojisi, geleneksel bankanın düşük gelirli müşterilere hizmet etmesini engelleyen finansal hizmet sunma maliyetini azaltmaya yardımcı olabilir. Örneğin, Pngme'nin Piggy Bank gibi üstün özellikleriyle, bireysel müşteriler Pngme kumbara hesabındaki tasarrufları sayesinde faiz alarak pasif gelir elde edebilirler. Ayrıca, kullanıcının günlük hesap ödemesi oluşturmasına yardımcı olabilecek Pngme'nin Günlük Hesaplar özelliği sayesinde günlük harcamaları yönetebilir ve fazla harcama yapamazlar. Pngme, KOBİ'lere pazar kredisi sağlayarak işlerini büyütmek için fon toplamalarına yardımcı olabilir. Son olarak ödemeler hiç olmadığı kadar kolay olacaktır, çünkü Pngme'deki mobil ödemeler BTC ve Pngcoin gibi kripto para birimlerinde düşük maliyetli ya da ücretsiz olacaktır. Genel olarak, Pngme'nin blokzincir tabanlı bankacılık hizmeti plaformu, geleneksel ürünlerin sahip olamayacağı şeffaflığı ve güvenliği de sağlayacaktır.

Takım:

Sonuç:

Her şeyi dikkate alan Pngme, eşsiz özellikleriyle bankacılık sektöründe ezber bozan bir ürün olma potansiyeline sahiptir. Daha fazla ayrıntı, finansal katılımı iyileştirmek, yüksek ve düşük gelirli birey arasındaki açığı kapatmak Pngme'nin odaklandığı en büyük görevdir. Pngme ekibinin blok zincir endüstrisini benimsemesiyle ve essiz çalışma ve azmiyle, diğer blok zinciri şirketlerinin yanı sıra geleneksel şirketlerle de rekabet edecek güçte. Böylece, yakında hedefe ulaşacaklarına ve projeye başlarken belirledikleri yol haritasını başarıyla tamamlayacaklarına inanıyorum.

Pngme hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki linklere gözatabilirsiniz:

Web sitesi: https://pngme.com/
Telegram chat: https://t.me/pngmecommunity
BitcoinTalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5140127
Twitter: https://twitter.com/pngmemobile
Facebook: https://www.facebook.com/pngme/
Medium: https://medium.com/pngme
Instagram: https://www.instagram.com/
Reddit: https://www.reddit.com/r/pngme/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/35697946
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCmUPIgu-xfdYijOS7eOwYyg
My Bitcointalk Profile Link (leprakon): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1302336

Sort:  

Çok güzel bir mobil bankacılık platformu, ekibin büyük çabasıyla proje ileride güzel yerlere gelecektir