Akademia SteemMonsters: Białe abc...

Po splinterach zielonym oraz czarnym nastała pora na kolejny - dziś postaram się przybliżyć Wam talię życia.


Splinter biały składa się z 17 różnych kart. Wśród nich znajdziemy zarówno summonerów jak i potwory o różnej rzadkości występowania. Każda z kart zostanie pokrótce omówiona poniżej.

No to zaczynamy!

Grając talią życia do dyspozycji mamy trzech przywoływaczy:

  • Tyrus Paladium - 3 many, +1 punkt zbroi dla potworów z drużyny,
  • Kiara Lightbringer - 2 many, brak umiejętności spacjalnych,
  • The Peakrider - 5 many, +3 punkty zbroi dla potworów z drużyny oraz -1 punkt ataku na odległość dla potwórów przeciwnika.

Białym summonerem najczęściej spotykanym w walkach jest Tyrus Paladium. Jest to podstawowa karta, którą znaleźć można w starter packu. Dzięki swojej umiejętności specjalnej ochrania on potwory z drużyny dodatkową zbroją. Kosztuje on 3 punkty many.
Tańszym manowo przywoływaczem jest Kiara Lightbringer (2 punkty many). Summoner ten nie posiada żadnych zdolności specjalnych. Możemy ją zatem z powodzeniem wykorzystać na zasadach silenced summoners, gdyż w ten sposób otrzymujemy jeden punkt many więcej na ułożenie potworów w drużynie. Również w walkach małomanowych Kiara może okazać się dobrym wyborem. Należy wtedy zastanowić się czy bardziej potrzebny będzie w walce bonus od podstawowego summonera czy dodatkowy punkt many na złożenie teamu.
Trzecim przywoływaczem w białym splinterze jest The Peakrider. Jest to legendarny summoner, który kosztuje 5 punktów many. Dzięki jego umiejętnościom specjalnym potwory z drużyny otrzymują +3 punkty zbroi, natomiast potwory przeciwnika mają obniżony o -1 atak na odległość. Dobrze zatem sprawdzi się on jako kontra gdy spodziewamy się ataku łuczników.
Czy istnieją zasady kiedy stosować danego summonera? Nie. Wszystko zależy od sytuacji w jakiej mamy walczyć - zasad walki, many przeznaczonej na złożenie drużyny. Podpowiedzią mogą też być osatnie teamy, którymi walczył przeciwnik.

W białym splinterze znajdziemy pięć kart podstawowych (common) potworów:

  • Divine Healer - 3 many,
  • Feral Spirit - 3 many,
  • Silvershield Knight - 6 many,
  • Silvershield Warrior - 4 many,
  • Silvershield Archers - 2 many.

Każda z kart podstawowych ma inne zastosowanie oraz każda z nich jest przydatna.
Divine Healer posiada umiejętność specjalną tank heal co sprawia, że leczy ona kartę znajdującą się na pierwszej pozycji. Dodatkowo od lvl6 posiada umiejętność slow, która spowalnia wrogie potwory. Główne zstosowanie tej karty to leczenie tanka.
Feral Spirit posiada umiejętoność sneak, dzięki której atakuje ostatnią kartę z drużyny przeciwnika. Dodatkowym atutem tej karty jest stosunkowo duża szybkość w porównaniu z innymi kartami na danym poziomie. Dobrze sprawdzi się w parze z Elven Cutthroat na tzw. ataku double sneak (dwie karty atakują tyły przeciwnika). Natomiast wadą tej karty jest mała ilość życia, dlatego warto ją chronić z obu stron.
Silvershield Knight posiada umiejętność inspire dzięki której potwory z drużyny atakujące wręcz otrzymują dodatkowy punkt ataku. Od lvl4 posiada również umiejętność piercing a to oznacza, że żadna część ataku nie zostanie zmaronwana. Po ataku w zbroję reszta ataku zada obrażenia w zdrowie przeciwnika. To jeszcze nie wszystkie umiejętności specjalne tej karty. Od lvl8 posiada ona trample, czyli gdy w wyniku udanego ataku zginie potwór przeciwnika zaatakuje ona następną kartę z przeciwnej drużyny. Jak widać karta jest bardzo przydatna. W niektórych sytuacjach dobrze sprawdzi się jako tank, w innych jako jednostka inspirująca nasze karty.
Silvershield Warrior jest jedną z najrzadziej spotykanych w walce białych kart. Posiada on umiejętność reach co sprawia, że może on zaatakować przeciwnika z drugiej pozycji.
Silvershield Archers jest to małomanowa karta, która posiada umiejętność snipe dzięki której atakuje potwora, który posiada atak magiczny, atak na odległość lub nie posiada ataku w ogóle pod warunkiem, że znajduje się on na drugiej lub kolejnej pozycji. Dodatkowo od lvl6 karta posiada umiejętność double strike co sprawia, że w każdej rundzie atakuje ona dwa razy. W połączeniu zatem z kartą neutralną Centaur oraz summonerem smoczym Selenią Sky daje ona dobry atak double snipe.

W tali życia występują cztery karty rzadkie (rare). Są to:

  • Peacebringer - 4 many,
  • Silvershield Paladin - 5 many,
  • Clay Golem - 6 many,
  • Crystal Werewolf - 3 many.

Podobnie jak w przypadku kart commons tak i karty rare w talii życia są dobrze dobrane. Każda z nich ma inne zstosowanie oraz każdą warto posiadać w swojej kolekcji.
Peacebringer jest to jedyna karta potwora w białym splinterze, która nie posiada żadnych dodatkowych umiejętności. Jej atutem jest posiadany atak na odległość oraz względnie duża szybkość. Zestawiona razem z kartą Air Elemental oraz smoczym summonerem Selenią Sky tworzy bardzo mocny atak na odległość.
Silvershield Paladin posiada umiejętność shield, która zmniejsza otrzymane obrażenia od ataku wręcz oraz od ataku na odległość. Dodatkowo od lvl5 posiada on umiejętność magic reflect dzięki czemu odbija część ataku magicznego zadanego przez wroga. Obie te umiejętności oraz posiadana zbroja sprawiają, że główne zastosowanie tej karty to pozycja tanka.
Clay Golem posiada umiejętność specjalną void, która zmniejsza otrzymane obrażenia od ataku magicznego. Ponadto od lvl5 ma enrage, która powoduje zwiekszenie ataku oraz szybkości karty, gdy jej zdrowie spadnie poniżej maksymalnego poziomu. Karta ta doskonale sprawdzi się zatem jako tank gdy spodziewamy się, że przeciwnik zaatakuje głównie magią.
Crystal Werewolf bardzo częto jest używany na zasadach broken arrows. Dzieje się tak dlatego, gdyż posiada on umiejętność specjalną silence, która redukuje o -1 atak magiczny przeciwnika. Dodatkowo od lvl5 posiada zdolność thorns co sprawia, że z powodzeniem może być ustawiany do obrony na ostatniej pozycji.

Wybierając biały splinter do gry, możemy użyć trzy karty epickie (epic):

  • Defender of Truth - 4 many,
  • Air Elemental - 5 many,
  • Divine Sorceress - 3 many.

Wśród kart epic najbardziej przydatną okazauje się Air Elemental, która jest bardzo szybką kartą. W większości przypadków atakuje jako pierwsza. Posiada ona od lvl3 umiejętność dodge, która zwiększa szansę na uniknięcie ataku o dodatkowe 25%. Karta ta dobrze sprawdza się w parze z Peacebringerem oraz smoczym summonerem Selenią Sky.
Defender of Truth posiada od lvl3 umiejętność specjalną protect która sprawia, że wszystkie potwory z drużyny otrzymują +2 punkty do zbroi. Niestety karta ta posiada stosunkowo mało życia i może szybko zostać pokonana gdy przeciwnik posiada kartę z umiejętnością magic reflect. Karta ma dobre zastosowanie w przypadku reguł walki weak magic.
Divine Sorceress posiada umiejętność specjalną divine shield która sprawia, że pierwszy atak przeciwnika jest ignorowany. Jest to karta małomanowa i często spotykana w walkach, z których zostały wyłączone potwory atakujące na odległość.

W tali życia znalazło się miejsce dla dwóch kart legendarnych (legendary):

  • Angel of Light - 5 many,
  • Sacred Unicorn - 7 many.

Na początkowym etapie gry karty legendarne są Wam zbędne. Można sobie bardzo dobrze radzić bez nich. Jeśli natomiast chcecie walczyć o top50 czy też o dobre miejsca w turniejach to karty te mogą się Wam przydać.
Angel of Light jest tanią pod względem many legendą. Posiada ona umiejętność resurrect, która pozwala wskrzesić z jednym punktem życia potwora z drużyny. Od lvl2 dodatkowo karta posiada umiejętność flying co zwieksza o 25% szansę na uniknięcie ataku. Na kolejnym poziomie dochodzi umiejętność tank heal, a na lvl4 inspire. Jak widać jest to bardzo pomocna karta, w szczególności w wyższych ligach. Może ona zwiększyć moc ataku potworów atakujących wręcz oraz wspomóc w obronie poprzez leczenie tanka.
Sacred Unicorn jest kartą którą można wykorzystać jako tank, gdyż posiada dużo życia, mocny atak wręcz oraz umiejętność heal, czyli umiejętność leczenia się. Na lvl2 karta zyskuje umiejętność piercing, a na kolejnym poziomie trample. Na najwyższym poziomie otrzymuje dodatkowo zdolność divine shield. Przy dużej manie karta ta również dobrze sprawdzi się na zasadach walki melee mayhem.

Talia życia jest dobrym wyborem do walki zarówno na początku przygody z grą Steem Monsters jak również gdy już posiadamy doświadczenie i gdy chcemy powalczyć w wyższych ligach. Sprawdzi się ona w walkach na wszystkich zasadach. Możemy nią walczyć wręcz wzmacniając atak odpowiednimi kartami z talii lub poprzez użycie smoczego summonera Darii Dragonscale. Możemy postawić na szybkość i atak na odległość wzmacniając go poprzez użycie smoczego przywoływacza Selenia Sky. Wspierając biały splinter kartami neutralnymi możemy stworzyć naprawdę silny zespół.


Mam nadzieję, że choć trochę udało mi się przybliżyć Wam kolor biały. Jeśli nasunęły Wam się jakieś pytania piszcie śmiało w komentarzach.

Wygranych walk i powodzenia ;)
@pkocjan

Sort:  

!tipuvote 0.3 hide

Coin Marketplace

STEEM 0.17
TRX 0.15
JST 0.028
BTC 58696.98
ETH 2291.47
USDT 1.00
SBD 2.44